Jump to content
Masatenisi.org Forum

1 veya 1.3 mm Atak Düz Lastik

Recommended Posts

Kısa tırtıl ile fena oynamıyorum ama ayaklarım iyi çalışmadığı için yeterince etkili kullanamadığımı düşünüyorum. Bu yüzden 1 mm lik (1.3 de olabilir) atak bir düz lastik denemeyi düşünüyorum. Ama genelde atak lastiklerin 1 mm lik olanları üretilmiyor. Bildiğiniz böyle bir lastik var mı? Zamksız kullanacağım ve ağır olmasını istemiyorum (Çin süngerli olmasın).

Eskiler hatırlarlar bir zamanlar Super Sriver diye bir lastik vardı.

Ona benzer bir lastik arıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Juic, Varites'in ardından Shenron adında yine süngeri ve lastiği gergin yeni bir lastik piyasa sürdü. Varites için hız 13, spin 11, Shenron için ise hız 12.75, spin 12 değerleri verilmiş. Shenron, Varites'ten 5.5 dolar daha pahalı.

http://www.juic.co.jp/goods.html

Super Sriver ile 1977'de oynamıştım. Normal Sriver'a oranla süngerinin daha sert, lastiğinin ise daha spinli ve esnek olduğunu hatırlıyorum. Kabaca ifade etmek gerekirse, Sriver'ın hız/spin oranları 10/8 iken (hala öyle) Super Sriver'ın hız/spin oran 9/8.75 civarındaydı. Shenron'un hız-spin değerleri de aşağı yukarı birbirine yakın. Lastiğin ve süngerin tansiyonlu olması da hızlandırıcı zamk kullanmayanlar için iyi bir avantaj.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Shenron'u Juic sitesinde gördüm. Hatta Alta Vistaya tercüme de ettirdim ama hem iruiru da yoktu, hem de hızı daha az diye pek üzerine düşmedim.

Iruiru da her lastiğin her kalınlığı var gibi. Bazı lastiklerin inceleri başka hiç bir yerde yok. Bu nasıl iştir böyle ? Özel sipariş mi veriyorlar ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Iruiru da her lastiğin her kalınlığı var gibi. Bazı lastiklerin inceleri başka hiç bir yerde yok. Bu nasıl iştir böyle ? Özel sipariş mi veriyorlar ?

:gulumse:

Bizde pek kalmadı ama burada hala defans oyuncaların sayısı bir hayli kabarık. Üreticiler de haliyle bu talebi gözönünde bulunduruyorlar. Defans oyuncuların büyük bölümü, hem kesmeye hem de atak yapmaya müsait olduğu için forehandde bildiğimiz atak lastiklerin ince süngerlilerini tercih ediyorlar. Öyle ki, başka ülkelerde var mıdır bilmiyorum ama burada Joola Tango'nun 1.2 mm defans versiyonunu bulmak dahi mümkün. Unutmadan, Hurricane III'ün de 1 mm süngerlisi mevcut. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

bende de super sriver vardi, incecik bir seydi..:)) hatirladigim kadariyla normal sriver'a gore daha hizliydi (veya adindan dolayi da aklima oyle kazinmis olabilir tabii..:))) fakat daha bir spinsizdi..

ama toranin dediklerinden yola cikaraktan aklimda oyle kalmis desek daha dogru olur..

neden ertan ince bir lastik istiyorsun? su anda kullandigin tahtada dengesi nasil olacak egerki super sriver tarzi birsey olursa?

(bu arada selam herkese..:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hoşgeldin Dada, seni tekrar aramızda görmek güzel.

Ben normalde kısa tırtıl ile oynuyordum ama kısa tırtılda ayakların çok iyi çalışması gerekiyor. Bu yüzden düz lastiği denemek istedim. Kısa tırtıla benzer bir oyunu da ancak ince düz lastikle oynamak mümkün. Masaya yakın oynuyorum, tahtam da hızlı kalın lastik çok kontrolsüz olacaktı. Hem de top açmak daha kolay.

Juic Varites ile oynamaya başladım. Super Sriver'a benziyor (S. Sriver'ı hatırladığım kadarıyla). Yalnız masadan uzaklaşınca süngerin inceliğinden dolayı alıştığım vuruşları yapınca top kısa düşüyor ve karşı tarafa gitmiyor. Yakın mesafeden ise çok iyi. Şu anda biraz hız ayar sorunum var. 2-3 ay daha oynayıp sonra tekrar düşüneceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(bu arada selam herkese..:)))

anaaaaaacııııım, hortlaaak :shock:

Ping the frightened Pong

Juic Varites ile oynamaya başladım. Super Sriver'a benziyor (S. Sriver'ı hatırladığım kadarıyla). Yalnız masadan uzaklaşınca süngerin inceliğinden dolayı alıştığım vuruşları yapınca top kısa düşüyor ve karşı tarafa gitmiyor. Yakın mesafeden ise çok iyi. Şu anda biraz hız ayar sorunum var. 2-3 ay daha oynayıp sonra tekrar düşüneceğim.

Ertan Bey,

size, orta mesafeden alıştığınız vuruşları ince lastikle dahi yapmanızı sağlayacak bir tahta lazım; bilmem anlatabiliyor muyum :gulumse:

Ping the master of blades Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boooooooo... :P::P::P:

Yok yok benim..

Iste yine forumdayim..:))) (ayrintilar en yakin canli sohbette..:))) (ozlemisim..)

Ertan neden kalin lastikler cok hizli geliyor su anda?

(bu arada benim bir arkadasda -yeni cikan- butterfly'in vsg serisinin uc nolu tahtasi var; ne muthis bir tahtadir o oyle.. deneyen var mi? hani ufuk hakli olabilir; ince lastikten ziyade tahta mi baksak acaba? :)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan neden kalin lastikler cok hizli geliyor su anda?

(bu arada benim bir arkadasda -yeni cikan- butterfly'in vsg serisinin uc nolu tahtasi var; ne muthis bir tahtadir o oyle.. deneyen var mi? hani ufuk hakli olabilir; ince lastikten ziyade tahta mi baksak acaba? :)))

Kalın lastik backhandim için hızlı geliyor. Bunu detaylı olarak önceki yazımda anlatmıştım. Forehandim de tahta hızından dolayı hiç bir sorunum yok.

Tahtamdan çok memnunum ve hiç bir şekilde değiştirmeye niyetim yok.

size, orta mesafeden alıştığınız vuruşları ince lastikle dahi yapmanızı sağlayacak bir tahta lazım; bilmem anlatabiliyor muyum 

Ping the master of blades Pong

Anlatamıyorsun ping.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..