Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avrupa'da Rush Fırtınası

PingPongMan

Recommended Posts

Sonunda 20 yıldır beklediğim an geliyor arkadaşlar: yarın akşam saat 8'de, en sevdiğim müzik gurubu olan "Rush"ı canlı olarak görüp dinleyebileceğim... Ayrıca, bir aksilik olmazsa, daha sonraki günlerde iki konserlerine daha gideceğim :hehehe:

12 yıldır Avrupa'ya gelmeyen gurup, kuruluşlarının 30. yılı şerefine, konser programına Avrupa'yı da dahil etti sonunda; bu da beni ve benim gibi normal ölümlüleri ziyadesiyle mutlu etti, kalbimiz ne zamandır pıt pıt atıyor

yani şu ana kadar görmediğimiz ne kalmıştı diyorum da, şöyle düşüncek olursak, çok şey gördük aslında; olmaz, olamaz dediğimiz birçok şeyi yaşadık. örneğin, futbolda dünya 3., baskette avrupa 2. olduk; GS uefa kupasını kazandı, hatta örovizyonda 1. bile olduk beyav, daha ne olsun :D:

ama benim açımdan en önemli an yaklaşıyor; acaba hayat boyu bir kere canlı görebilecek miyim dediğim, evrenin gelmiş geçmiş en büyük müzik gurubu olan Rush'ın konserinde, onu oluşturan 3 müzik dehasının sunacağı müzik ziyafetinde bizzat bulunacağım kısmetse...

konser saatini nasıl ederim bilmiyorum çünkü heyecanım ve tansiyonum giderek yükseliyor, bunu söyleyebilirim :sasi:

Ping the Rush addict Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanlış yazmışsın;

Ping the Rush fanatic Pong

olmalıydı.

Mr. Big'in "Addicted to that Rush" diye bir şarkısı var, gerçi bu Rush ile alakası yok ama ondan ilham alarak yazdım; hiçbir konuda olmadığım için bunda da fanatik görmüyorum kendimi zaten :bonus: neden diyecek olursanız, eğer fanatik olsaydım, 20 yıl beklemez, ne yapar eder, bi şekilde şimdiye kadar konsere gitmiş olurdum. ama ben yıllardır, büyük bir sabırla ve umutla, gelecekler diye bekledim, onları uzaktan sevdim, tiryakisi oldum :aptal: eee, ne demişler sabrın sonu selamettir :salak: ama ümidimi hiç yitirmemiştim, LOL.

Ping the waiting dervish Pong

Rush'ın "Territories" adlı şarkısından birkaç dize, sizlere, tadımlık:

The whole wide world

An endless universe

Yet we keep looking through

The eyeglass in reverse

Don't feed the people

But we feed the machines

Can't really feel

What international means

In different circles, we keep holding our ground

In different circles, we keep spinning round and round

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi sana bu grubu hiç duymadım ve ayrıca hiç dinlemedim desem

vah, vaaaaah... hiç müzik dinlememişsin o zaman sen derim, Geno... :lol:

ama daha gençsin, geç kalmış sayılmazsın, ben de senin yaşlarında keşfetmiştim zaten... hemen bir Rush albümü bul ve dinlemeye başla, daha geç olmadan...

daha önce dinlememiş olup da Rush dinlemek isteyenlere tavsiyem: "Moving Pictures" albümünü bulun ve süper bir başlangıç yapın... 1981 yılına ait bu albüm gurubun ikinci dönemine ait son albümdür. sonra, daha "Rush" isterim derseniz, aynı dönemin daha önceki albümleri olan "Permanent Waves", "Hemispheres", "A Farewell to Kings" gibi biraz daha gitar ağırlıklı olan yapıtları ya da daha sonraki döneme ait, klavyelerin de kendini göstermeye başladığı "Signals", "Grace Under Pressure", "Power Windows" ve "Hold Your Fire" albümlerini dinleyebilirsiz. ondan sonrasına karışmam, olacaklardan sorumlu da tutulamam :D:

ben zaten kader kurbanı zavallı bir müptelayım, isterseniz söylediklerimi hiç kale bile almazsınız... :uzgun:

Ping the Rush recommender Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

alakasız olacak ama abi hayrolsun? tyranno raystorm derken speedy po kısa tırtik'a mı döndün?

Evet öyle oldu. Zaten Raystorm çok çekiyor diye onu bırakmıştım. Onunla ilgili yazı da yazmıştım. Tyranno'ya son Bulgaristan gezisinde kızdım ve bıraktım. Aslında sorun bende. Turnuvalarda stres yapıp iyi oynayamıyorum ve kendime kızmak yerine ekipmana kızıyorum.

Speedy PO ya da tam alışamadım. Yarınki turnuvada nasıl oynarım bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

az önce ilk defa rush dinledim.

bir siteden yyz isimli şarkısını indirdim.güzeldi ama enstrümental idi.bu derece sevmek için başka şarkılarını da dinlemek gerekir diye düşünüyorum.

bize tavsiye edebileceğin "budur işte" diyebileceğin bir şarkı ismi verebilir misin?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

az önce ilk defa rush dinledim.

bir siteden yyz isimli şarkısını indirdim.güzeldi ama enstrümental idi.bu derece sevmek için başka şarkılarını da dinlemek gerekir diye düşünüyorum.

bize tavsiye edebileceğin "budur işte" diyebileceğin bir şarkı ismi verebilir misin?

tebrik ediyorum, Emrah, bayaa damardan bir giriş olmuş, çünkü "YYZ" tüm zamanların en iyi enstrümantallerinden biri olarak geçiyor...

şimdi "YYZ" zaten yukarıda önerdiğim Moving Pictures albümünden bir şarkı; aynı albümde: Tom Sawyer ve Red Barchetta başta olmak üzere Limelight, The Camera Eye, Witch Hunt, Vital Signs adlı şarkılar var, hepsi süperdir.

ayrıca: Hemispheres, The Trees, 2112, The Spirit of Radio, Freewill, Natural Science, Xanadu, Subdivisions, Analog Kid, The Weapon, Distant Early Warning, Afterimage, Red Sector A, Territories, Middletown Dreams, Force Ten, Show Don't Tell, The Pass, Roll the Bones, Animate, Cold Fire, Test for Echo, Driven vs. vs. vs. hemen aklıma geliverenler :B:

esasen hangi şarkıyı bulabiliyorsan dinle derim, benim ayırt etmem çok zor gördüğün gibi :fildir:

Ping the victim of circumstances Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping, ortalıkta görünmediğine bakılırsa, Rush fırtınası çok sert esmiş ve seni uçurmuşa benziyor... :gulumse:

Tora, konser uçurdu ama, daha kötüsü, yeni bir grip virüsü daha beter uçurdu, yatağa doğru :sasi: konserden önceki gün hafif hissettirmişti ama konserden sonra tamamen yataklık etti, pazar günü Stuttgart'taki konsere gidemedim o yüzden. dün yataktaydım, bugün de halen evde dinleniyorum. önümüzdeki cuma günkü Frankfurt konserine kadar kesin iyileşmem lazım çünkü tadı damağımda kaldı.

zaten bu konserde şokta olduğumuzdan pek bişey anlayadık tabii... bu durumu tahmin ettiğimiz içindir ki, iki konsere bilet almıştık 6 ay önce :) ben bir de araya Stuttgart konserini sokayım dediydim ama kısmet değilmiş...

Ping the attacked by virus Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler...

Cuma günkü konseri kendi kameranla çekmişsindir herhalde. Stuttgart'taki konser niyetine izlersin artık.

konseri elbette çekmek isterdim ama bu tür şeylere izin verilmiyor tabii ki bu konserlerde; ayrıca, 3 saat konseri çekecem diye konserin kendisinden hiçbir şey anlamayacaktım...

Ping the concert follower Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

rush for Rush!

çok iyi yapmışsın PingPongMan, yukarıda ^^aklına hemen geliverenlerden^^ bir kaç tanecik(!) şarkı adı da yazmışsın.. belli ki, bu konser senin hakkındı.. :hehe: ayrıca, geçmiş olsun.

evet NurdaN,

çok iyi yaptım... özellikle ikinci konsere de gitmekle çok isabetli bir karar vermiş olduğumu anladım, çünkü ben birinci konserden hiçbirşey anlamamışım. birincide ortalarda biryerde oturarak seyrettik, birçok şeyi kaçırmışım. ikincide ise en ön sıralarda ayakta ve konser boyunca zıplayarak falan, olayın tam içindeydik yani. biz gene sadece iki konsere gittik, bazı millet otobüsle tura çıkmış, 7 konsere gidiyorlarmış falan... eeeee, RUSH bu abi, boru değil, adamlar Avrupa'ya 12 yıldır gelmiyorlardı, bir daha ne zaman gelecekleri, hatta gelip gelmeyecekleri de belli değil, artık 50'li yaştalar. neyse farketmez zaten gelmeseler de, dünya gözüyle Rush'ı canlı olarak izlemişim artık... gelirlerse de başımın üstünde yerleri var tabii :hehehe:

artık bu ölümlü dünyada ne olacaksa olabilir, bence mahsuru yok, hatta Marduk mu gelecek ne gelecekse, gelsin, vız gelir... Rush'ı bilem görmüşüm, ötesi boş... :bonus: Roll the Bones...

Ping the filmed at the Rush concert in Frankfurt Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..