Jump to content
Masatenisi.org Forum

Akdeniz Oyunları

Guest Togay

Recommended Posts

Arkadaşlar, geçtiğimiz cuma günü ve hafta sonu Antalya Dilek Sabancı Spor Salonunda yıldızlar, gençler ve ümitler kategorilerinde Akdeniz oyunları masa tenisi müsabakaları yapıldı. Aslında daha önce haber vermem lazımdı ama en azından araştırmacı-gazetecilik görevimi yerine getirip maçları sizin için izledim ve şimdi aktarıyorum izlenimlerimi. (sırf sizin için yani)

Cuma günkü maçları iş dolayısıyla izleyemedim. Cumartesi keyif yaptığımdan sabahki maçları kaçırmışım, öğleden sonraki bireysel maçları izledim. Takım maçlarını ve çiftler maçlarının finalleri dışındaki maçlarını izleyemedim yani.

Pazar sabahtan tribündeki yerimi aldım, bireysel erkek maçlarının yarı finalleri, çift maçların finalleri ve bireysel erkek maçlarının finalleri yapıldı sırasıyla. Şimdi gelelim sonuçlara:

Takım maçları: Erkekler 2. (1. İtalya), Kızlar 1.

Çiftler: Erkekler 2. , Kızlar 2.

Çift erkeklerde Peng Fei, Gencay ikilisi final oynadılar ama İtalyan rakipleri karşısında varlık gösteremediler. Kızlar ise bana kalırsa yenebilecekleri Fransız rakiplerine yenilip 2. oldular.

Tekler: Kızlar 3 kategoride de 1. oldular. Ayşe, Gözde ve Selda (yada Seda). Kendilerini tebrik ediyorum.

Tek erkeklerde en başarılı ülke Fransa idi. Takım karşılaşmalarında 3. oldukları halde, tek erkeklerde 3 kategoride de final oynadılar. Sadece Peng Fei maçı aldı ve 1. oldu, diğer iki kategoride Fransız oyuncular İtalyan rakiplerini yenerek 1. oldular.

Peng Fei hakkında birşeyler yazmak istiyorum, sanıyorum babasının da etkisiyle bizim diğer oyunculara göre daha ciddi, disiplinli ve istekli gözüktü bana. Özellikle Gencay çok dağınıktı. Harika bir sayı aldıktan sonra öyle basit hatalar yapıyordu ki, aynı oyuncu olduğuna inanmak zor geliyor insana.

Peng Fei final maçı dışında maçlarını kolay kazandı genelde. Final maçında ise iyi görmedim onu. Yalnız iyi servis atıyor ve iyi kısa top bırakıyor. Final maçını servisleriyle kazandı diyebilirim. Yoksa özellikle rakibi atağa geçtiğinde içeri pek top atamadı, 3-4 top gidip-gelişi olmadı neredeyse tüm maç boyunca.

Benden bu kadar arkadaşlar daha ne yazayım size :salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, artık dayanamayıp yazımı hatırlatmak istiyorum sizlere. O kadar araştırmacı-gazetici ve hatta yorumculuk :B: yaptık, hiçbir tepki alamadık sizlerden.

Yazıyı mı görmediniz, okumadınız mı...Yoksa yazacak birşey mi yok. En azından çabalarımı takdir edebilirsiniz o zaman, dimi ama! :pirpir:

Daha çok da bu gençleri izlemiş olanların yorum yapmasını isterdim.

Bu arada Peng Fei ve ailesi Hürriyet'in hafta sonu eklerinden birinde yer aldılar. Sportif bir haberden çok magazinel bir haberdi, ama gene de içinde masa tenisinin geçtiği bir haberdi işte.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla togay abi yazını okumuştum ama diyecek bişey bulamadığım için bi şey yazamamıştım :(:

ama araştırmacı yanını takdir etmek isterim,gazetedeki yazıyı görmüştüm :sasi: cidden biraz magazinsel olmuş ama sonuçta içinde masa tenisi geçiyor :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağol Çağdaş. Zorla da olsa takdir edilmek güzel şey canım.

Öyle birşey yazmışım ki söylencek söz bırakmamışım demek, buna dikkat edeyim bundan sonra.

Önceki mesajımda bahsettiğim yazıyı okumadım diyenler; buyrun size o yazının linki:

Pofi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada ponfi bir penholder ve elbette uzun rallileri sevmiyor hele ki forehandinde kısa tırtıl kullanıyorki uzun rallileri elbet sevmez o masaya cok yakın (off the bounce) oyunu seviyor sayıları hemen kazanmak istiyor topları kısa bırakmak zorunda cunku ilk atagi hep o yapmak istiyor...

Yalnız Ponfi Türkiye'de avrupa'da olduğundan daha fazla zorlanıyor. Çünki tüm rakipleri ona karşı nasıl oynamaları gerektiğini çözmüşler. "Önce forehandine, sonra da backhand ine oynayınca masadan uzaklaşıyor ve sayıyı biz alıyoruz" diyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, artık dayanamayıp yazımı hatırlatmak istiyorum sizlere. O kadar araştırmacı-gazetici ve hatta yorumculuk yaptık, hiçbir tepki alamadık sizlerden.

Yazıyı mı görmediniz, okumadınız mı...Yoksa yazacak  birşey mi yok. En azından çabalarımı takdir edebilirsiniz o zaman, dimi ama!

Daha çok da bu gençleri izlemiş olanların yorum yapmasını isterdim.

Bu arada Peng Fei ve ailesi Hürriyet'in hafta sonu eklerinden birinde yer aldılar. Sportif bir haberden çok magazinel bir haberdi, ama gene de içinde masa tenisinin geçtiği bir haberdi işte.

ooo, ortak,

haber çok güzel olmuş eline sağlık, ayrıca teşekkürler... de bunun neresi araştırmacı gazetecilik, orayı tam anlamadım, yani Akdeniz oyunları kayıp mıydı da sen araştırıp buldun ortaya çıkardın :lol: yorumlar tamam, onlara laf yok...

ayrıca, yeni profil fotoğrafın da hayırlı olsun da, sanki biyerden gözüm ısırıyor gibi ama... hani telif ücreti gibi falan bi sorun olmasın diye söylüyorum canıııım, :bonus: bak sen ortağımsın, sana makul bi fiyat yaparız, ayıpsın...

Ping the making use of every opportunity Pong

P.S. bu arada, zuladaki tişörtleri iyi sakla, bu ilk seri seneye acayip para edecek, voleyi vuracağız valla... paraya para demiyeceğiz... :hehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haber çok güzel olmuş eline sağlık, ayrıca teşekkürler... de bunun neresi araştırmacı gazetecilik, orayı tam anlamadım, yani Akdeniz oyunları kayıp mıydı da sen araştırıp buldun ortaya çıkardın  yorumlar tamam, onlara laf yok...
Tamam, araştırmacılıktan çok gazetici-yorumculuk yaptığım ama araştırmacılığı hem oyunların varlığını, hem de yerini öğrenmem konusunda yazmıştım. Sayılır mı bilmiyorum. :fildir:

ayrıca, yeni profil fotoğrafın da hayırlı olsun da, sanki biyerden gözüm ısırıyor gibi ama...

Bu biraz silik gözüküyor ama. Tsu'nun yeni koyduğu net resimlerden birinden kırpayım da bari telif ücreti ödeyeceksek. Nasıl ortaklık bu anlamadım.

P.S. bu arada, zuladaki tişörtleri iyi sakla, bu ilk seri seneye acayip para edecek, voleyi vuracağız valla... paraya para demiyeceğiz..

Ahh, ahh hangi zula Ping, hangi zula... :sasi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

YazıYa BasLamadan önce ToGaya TeseKKür Etmeyi ihMaL Etmiim:) Ben AkDEniz OyunLarının SonuçLarını Ajansspor.com Dan okuMusTum Ama DetayLı BiLgi Yoktu.BilDiğim KadarıyLa Fatih Ve HaLiLde GitmişTi Ama OnLarın MaçLarı hakkında bi BiLgi Yok En AzıNdan KimLere YenilDikLerini BilSeydik Dimi:)ToGay DisipLin Ve CiddiLik koNusunda MiLLi oyunCuLar ARasında peng Feinin ciDdi Bi FarKı Var.Sadece MaçLarda BöyLe DeğiL Bu antreManLarda da GeceRLi.BEn BeleDiyede OyNayan Herkesin En Azından 1 2 Defa Gayri Ciddi AnTreman Yaptığını Gördüm Ama Peng FeiNin Asla.Oyun ŞekLine GeLince;Hızı ,DisipLini, TürKiyeNin ALısık oLmadığı Oyun StiLi onun En Büyük AvanTajLArı.özeLLikLe masa Üstünde YapTığı BackHand SpinLer Çok ETkiLi.Bi Gün kendisinden Duyduğum Su CümLeyi Aynen AktarıYorum 'Herkez ForeHandim GücLü Diye BackHand ime Oynuyor Hata YapTırmak için Ama BackhAndımLa Çok DAha RAhat oyNuorum' NeKadar Basit Bi CümLe DEğiLMi?BaSiT Ama Bu CümLeyi ondan peng Feinin süPerLigdeki ilk senesinde DuyDum.SerVisLeri GerCekTen EtKiLi.Servis AvaNTajı Çok fAzLa.baBası Jiang Chao SAyıLar 11 e indiRiLdiğinde SerVisLEre Çok öNem Vermeye BasLAdı.Her DEfaSında Bu SisTEmde DEğİşik Bir SErvisin Maç KazanDıraBileCeğini HatırLatıYordu.Önceden AnTremandan Önce Yarım saat Servis ÇaLısMası Yaparken Bu KuRaLDan Sonra Artı oLarak AnTreManda Servis Le BasLayan KomBinasyonLAra Çok Daha FazLa Vakit AyırMaya BasLadı.PenHolderLarın YanDan Servis AtarKen BackhAnd TaraFıyLa SerVis Atma Gibi Bi avaNTAjı var.Ve Buda Daha Çok Çeşit FALSo Ve DAha çok KarSınDAkini ŞaŞırTMa DEmek.Peng FEinin DEFans oyunCuLArına Karsı Bariz Bir DezavanTaJı VAr.2 Sene ÖnCe TürKiye ŞamPiYonaSında Takım MaçLarında orta DüzeYLi Bi Anti -Pütür oyuncusuNa YeniLmişti hatırLadığım kadaRıyLa.ForeHanddan Çok FAzLa TopSpin YapaMadığı için DEfansa Karsı ilk bi iki Top idare etMeye ÇALısıYor Ve Top Bitirici Şut Yapmak için uygun YükSekLiKTe GeLdiğinde BitiRiYor.Peng Fei Yi ÇözDükLerine de Pek FAzLa İnanMıyorum.Yani Bi Elin parMakLarını Gecmeyen TürKiyeNin En iyi oyunCuLarı Ve KLüp ARkadasLarı Dısında.ŞimdiLik Benden Bu Kadar ;): Yazımı BitirirKen Size peng Feiyle İlGiLi Bi Anımı AnLatmak istiYorum.OnunLa ilK TanısTığım SeneLer.Bundan En Az 3 3 bucuk Sene Önce.Bi Süre Sonra Bi Muhabbet EsNasında ;TahmiNen Ne Zaman dünya şamPiYonu oLursun Diye Sordum. o da OnunLa DAlGa Gectiğimi DüşüNerek bi süre BeNLe KonusMadı :lol: Ya SimDi? 2 Senedir AvRupada finaL oyNuyor Ve Bundan DAha Büyük Basarısı KateGorisinde DünYa şamPiYonu oLmak.Ne DErsiniz Az KalMıs DeiLmi ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BilDiğim KadarıyLa Fatih Ve HaLiLde GitmişTi Ama OnLarın MaçLarı hakkında bi BiLgi Yok En AzıNdan KimLere YenilDikLerini BilSeydik Dimi:)

Milli takımda olan genç arkadaşların isimlerini iyi bilmediğimden onlar hakkında yazamadım. Halil'in ismini bir türlü hatırlayamamıştım mesela.

Fatih Peng Fei'nin yaş grubundan olan arkadaş ise, yarı finalde Peng Fei'ye elendi.

Halil ve Sefa'da (veya Safa mı) yarı finalde elendiler. Özellikle Sefa oldukça yetenekli gördüğüm kadarıyla. İlk tur maçlarında gösteri yaptı diyebilirim. Ama işte asıl kazanmaları gereken maçlara gelince durdular.

İzlediğim genç arkadaşlar tek tip oynuyormuş gibi geldi bana. Oyunlarında hiç çeşitlilik yoktu. Taktiksel bir anlayış göremedim ben. İşte sahaya çıkarız, topu illa açarız, sonra hemen başlarız spin yapmaya şeklinde.

Ve özellikle Gencay çok gevşekti. Bu haliyle ben onu milli takıma almazdım, açık söyleyeyim, ne kadar yetenekli olursa olsun. Onun bu hali, tavırları diğer arkadaşlarını etkileyecektir çünkü kuşkusuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..