Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bence Fiyatlarla Ilgili Yorum Yapılmalı

gökhanbayraktar

Recommended Posts

Ben de dışarıdaki forumlarda denenmiş ve galiba tutmuş bir yöntemi önereyim bari. Kötü olanı afişe etmektense (ki o da bir yöntem, dışlamıyorum) iyi olanı belirtmek üzerine kurulu bir başlık açarız hep yukarıda asılı kalacak şekilde. Bir çeşit güvenilirlik puanı yani.

Örneğin ben Tanju Cansever'den alışveriş yaptım, gayet memnun kaldım. Hem lastikler iyi durumdaydı hem de çok iyi fiyat vermişti. Hatta belki böyle belli bir sayıda övgü alan üyeye yıldız falan verilir. Hem tartışmaya yol açmaz hem de değerlendirme hep göz önünde olur asılı konu sayesinde. Hatta belki aldığı yıldız ya da olumlu yorumlar üyenin profiline yerleştirilir. Açık artırma sitelerinden alış veriş yapan arkadaşlar var. Oralarda da alıcı ile satıcı arasında güvenilir bir köprü kurmak için bir yöntem uygulanıyor sanıyorum ama onu bilmiyorum, belki dionemimas (üf, bu takma adı yazması da ne zor başar ya! tüh, galiba gizli kimliğini açığa vurdum!) yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de dışarıdaki forumlarda denenmiş ve galiba tutmuş bir yöntemi önereyim bari. Kötü olanı afişe etmektense (ki o da bir yöntem, dışlamıyorum) iyi olanı belirtmek üzerine kurulu bir başlık açarız hep yukarıda asılı kalacak şekilde. Bir çeşit güvenilirlik puanı yani.

Örneğin ben Tanju Cansever'den alışveriş yaptım, gayet memnun kaldım. Hem lastikler iyi durumdaydı hem de çok iyi fiyat vermişti. Hatta belki böyle belli bir sayıda övgü alan üyeye yıldız falan verilir. Hem tartışmaya yol açmaz hem de değerlendirme hep göz önünde olur asılı konu sayesinde. Hatta belki aldığı yıldız ya da olumlu yorumlar üyenin profiline yerleştirilir. Açık artırma sitelerinden alış veriş yapan arkadaşlar var. Oralarda da alıcı ile satıcı arasında güvenilir bir köprü kurmak için bir yöntem uygulanıyor sanıyorum ama onu bilmiyorum, belki dionemimas (üf, bu takma adı yazması da ne zor başar ya! tüh, galiba gizli kimliğini açığa vurdum!) yardımcı olur.

Evet mytt'deki "feedback" hadisesi yapılabilir. Onlar alım satım altına alt forum actilar. Alim satim yapanlar kendi isimlerine bir baslik acti. Alisveris yaptigi arkadaslar da bundan aldim cok memnunum veya buna sattim hemen odedi filan gibi olumlu veya olumsuz fikirleri biraktilar. Bunun disindaki yontemler bence uygulamasi guc ve gereksiz. Burda ekipmandan anlayan ve genelde herkese yardimci olmaya calisan abiler/arkadaslar var. Bir lastigi almayi dusunup tereddut eden bilgisi zayif uye varsa onlardan birine mesajla rica eder fikrini sorar. Bunlar cok zor seyler degil. Ben ilanlarımda olabildiğince detaylı yazmaya calisiyorum, resimleri de makinemle 3-5 defa deneyip cekiyorum. Gosterilmesi gereken bir kusur varsa gozuksun diye defalarca tekrar cektigim oluyor. Resmini gormediginiz urunu bana sorarsaniz almayin. Lastikleri de resimden suphe ediyorsaniz sadece elden alin. Bunun gibi bir dolu tavsiye uzar gider. Ben daha kazik yemedim (yurt disi da dahil, ki birkaç tane kullanilmis tahta da getirttim), ekipmanlar hakkinda bilgilenmem de 5-6 ay oncesine dayanir, pek bir gecmisim yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Güven arkadaşım, bu mesajın için teşekkür ederim. Alışverişten memnun kalmana da çok sevindim. Kullanılıp eskitilmiş lastiklerin 2. el adı altında satılmasına karşıyım. Bu tür lastiklerin ihtiyacı olanlara ve isteyenlere ücretsiz gönderilmesi taraftarıyım. 2. el denilince kesilmiş yapıştırılmış ve denenmiş ancak vazgeçilerek başka birine satılması istenen lastikler gelir benim aklıma. Çünkü lastiklerin ömrü kısa oluyor, performansını kaybetmiş bir lastiği de para karşılığı satmak doğru olmaz herhalde. Gene de herkesin kendi bileceği bir şey, aslında 2. el lastik ve tahta satışı hepimiz adına iyi bir şey sonuçta. Masatenisi sporunun vazgeçilmez bir yönü diyebilirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Negatif yorum forumda yeni kavgalar, tartışmalar ve düşmanlıklar başlatır.

Forumda standart olarak bir yorum özelliği var. Herhangi bir kullanıcı için yorum yapılabiliyor ve yapılan yorumlar kullanıcının profilinde görülebiliyor. Negatif yorum olmamak kaydıyla bunu kullanıma açabiliriz. Bunu yapmadan önce her yönüyle iyice düşünmek lazım. Kötü niyetli bir satıcı arkadaşına kendisi pozitif yorum yaptırabilir ve bu bölüm işe yaramaz duruma gelebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Forumda standart olarak bir yorum özelliği var. Herhangi bir kullanıcı için yorum yapılabiliyor ve yapılan yorumlar kullanıcının profilinde görülebiliyor. Negatif yorum olmamak kaydıyla bunu kullanıma açabiliriz. Bunu yapmadan önce her yönüyle iyice düşünmek lazım. Kötü niyetli bir satıcı arkadaşına kendisi pozitif yorum yaptırabilir ve bu bölüm işe yaramaz duruma gelebilir.

Aynen katılıyorum Ertan Bey. Bir şey satın alırken bilinçli olmak her şeyde olduğu gibi burada da geçerli. En iyisi eğer almak istediğimiz 2. el bir ekipmanla ilgili fiyat ve bilgiye ihtiyacımız varsa, bunu özelden veya genelden forumdaki tecrübeli kişilere danışabiliriz. Bilgi çağında yaşıyorsak bilgili olmak zorundayız. Negatif yorumların serbestçe yazılması gerçekten itici oluyor. Her türlü piyasada bile alışveriş yaparken eğer yeterli bilgimiz yoksa kolayca aldanabiliyoruz. Burada asıl sorumluluk satın alacak olan kişiye düşüyor.

2. el alış ve satışı konusunda nasıl davranmak gerektiği az çok kafamızda belirlendi sanırım. Saygılar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ertan abi yazıları okurken aklıma gelen iki şeye değinmişsin. olumlu yorum yapmak kolay ama olumsuz yorum yapıldığı zaman düşmanlıklar doğabilir. ben şimdiye kadar birçok arkadaşımla alışveriş yaptım. bir alışverişimden memnun kalmadım ve bunu forumdaki dostlarımla özelden paylaştım. bunun nedeni de memnun kalmadığım alışverişteki arkadaşla alışveriş yapmamalarıydı.

gitti gidiyordaki gibi yıldız sistemi olabilir. misal veriyorum 130 alışverişte %92 olumlu yorum almış bir arkadaş güvenilirdir diyebiliriz. böylece puanlama yoluyla insanlara yol göstermek mümkün olur.

ayrıca ikinci el malzemelerle ilgili kalıplar oluşturulabilir.

lastik özellikleri

ne zaman alındığı

nereden ve kaça alındığı

yırtılma dökülme var mı gibi.

yada tahta özellikleri

sap şekli ve değişiklik yapılmış mı(zımparalama gibi)

nereden ve kaça alındığı

ve değişik özellikler de türetilebilir. açtığım bu konuya ilgi gösteren arkadaşlara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Güven arkadaşım, bu mesajın için teşekkür ederim. Alışverişten memnun kalmana da çok sevindim. Kullanılıp eskitilmiş lastiklerin 2. el adı altında satılmasına karşıyım. Bu tür lastiklerin ihtiyacı olanlara ve isteyenlere ücretsiz gönderilmesi taraftarıyım. 2. el denilince kesilmiş yapıştırılmış ve denenmiş ancak vazgeçilerek başka birine satılması istenen lastikler gelir benim aklıma. Çünkü lastiklerin ömrü kısa oluyor, performansını kaybetmiş bir lastiği de para karşılığı satmak doğru olmaz herhalde. Gene de herkesin kendi bileceği bir şey, aslında 2. el lastik ve tahta satışı hepimiz adına iyi bir şey sonuçta. Masatenisi sporunun vazgeçilmez bir yönü diyebilirim..

Ben de sizden alışveriş yaptığıma sevindim :) Umarım herkes sizin gibi temiz satış yapar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başta da dediğim gibi niyet önemli. Eğer işin içine hile girecekse buna engel olmamız zor görünüyor.

Birde sitemizin ticarethane haline getirilmemesi gerekir, bunuda kısıtlamakta fayda var...

Az biraz beni tanıyanlar bilir ki, elimde sayısını bile bilmediğim kadar malzeme var ama yine de bunları siteden satmak için uğraşmıyorum. Zaten kullanmadığım şeyleri satmaktan ziyade takastan yana olduğum için benim gibi meraklı birkaç arkadaşla haberleşerek karşılıklı takas yapıyor ve merakımı+zevkimi tatmin ediyorum. Bu sayede birçok aradığım malzemeyi sitemizdeki arkadaşlardan 2. el olarak bir şekilde temin edip daha fazla para ödemeden deneme şansımın olması beni mutlu ediyor. Bir nevi hem yeni çıkanlarla ilgili merakım gidiyor hemde param cebimde kalıyor. Daha ne isteyeyim...

Aklımdayken siteden benim başıma da olmadık şeyler gelmişti mesela ama hiç dile getirmemiştim. Benim takas sevdam sonucu sağolsun siteden ismi şu anda lazım olmayan bir arkadaş çöpe bile atmayacağım üstü birkaç yerinden yırtık lastikleri bana takaslık yollamıştı ve kendisine göre bunlar hala kullanılabilecek şeylerdi. Tabii kendisini uyardım ve satışlarını takibe aldım. Ayrıca bunları kimseye satmaması içinde sert bir dille ikaz ettim. (bunları amatör birine verdi mi vermedi mi bilemiyorum tabi..) En azından sitede bir daha onları satamadı...

Sonuçta o kadar konuşmamıza rağmen net bir çözümde olamayacak gibi. Çünkü alacak kişinin biraz araştırmacı olması gerekiyor. Hiçbir yazılanı okumadan "haydi bana kombi düşünün" diyen ve eski yazılan yazıları hiç kontrol etmeyen, araştırmayan üyelere bir çözüm getirmek mümkün olamayacak. Zaten olmadık hazır raketlere bile dünya kadar para vermeye hazır olduklarından buradaki her kombi onlara uygun geliyor ve ne bulsalar alıyorlar (yada ben öyle düşünüyorum). Kaç kişiyi "daha amatörsün o kadar hızlı raketle ne yapacaksın?" demekten kendimi alamadığımı biliyorum. Benim gibi birçok kişininde bilinçlendirmeye çalıştığına inanıyorum ama o kadar yazmamıza rağmen yine de alıyorlarsa neyin önüne geçeceğiz?! (sadece parasal kaygımı değil, kullanım özelliğinide dile getirmek istedim bu cümlemle..)

Kısacası alan arkadaş araştırıp kararını vermeli, satan arkadaşta 2. el diye olmadık hurdaya çıkmış kombileri satmamalı.

Şöyle gittigidiyor gibi alışveriş sitelerindeki puan sistemi iyi olabilir diye düşünüyorum. Yada site yöneticileri arttırılıp bu tarz satışlar önce onların olurunu alıp listelenmesi sağlanabilir mi? Devamlı satış yapmak için siteye giren ve sitede bunun dışında hiçbir yorum yazmamış arkadaşlar ayıklanabilir mi? Bu çözüm olabilir mi? Yani yukarıda yazdığım gibi sitemizin kar amacıyla burada üye olarak bulunan üyelerden kurtulması sağlanabilir mi??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şöyle gittigidiyor gibi alışveriş sitelerindeki puan sistemi iyi olabilir diye düşünüyorum(saadettin)

Evet reytin sistemi koyulabilir.Tabi sistem bunu kaldırabilirmi ,bu iyi bir yakalaşım olabilir.En azından ikinciel piyasasını bu temel fikir üzerinden yeni fikirlerle destekleyip bir çıkış yolu bulunabilir.

Burada amacımız sistem yönetimine kendi inandığımız doğrudaki fikirleri sunmak, gerisini derleyip toparlayıp masatenisine eniyi hizmeti nasıl verebilirizmi kendilerinin elinde.

Bu forum masatenisine hizmet amaçlı kurulduğu için fikir üretmek gerekir.Hizmet fikirlerle olur,fikrin kötüsü iyisi olmaz.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz acımasızca olacak ama fahiş fiyatlara razı olan araştırmadan birşeyler satın alan yeni forum üyeleri kendileri suçludur. birazcık forumu okusalar fiyat araştırması yapsalar yani 1 saat en fazla zaten pahalı ucuz ayrımını yapabilirler. 100lerce ekipman satılıyor forumda bi bakınsalar ikinci el piyasasını da öğrenebilirler. onun için bence yorum yapılmamalı kesinlikle. fahiş fiyat verene dahi yorum yapılmamalı. parası çok olan bilinçsiz forum üyeleri gönül rahatlığıyla alabilir fahiş fiyatlı ürünleri. zaten biraz araştırma yapan bi arkadaşımız almaz ilgilenmez bile o ürünle. ben bu konuda böyle düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz acımasızca olacak ama fahiş fiyatlara razı olan araştırmadan birşeyler satın alan yeni forum üyeleri kendileri suçludur. birazcık forumu okusalar fiyat araştırması yapsalar yani 1 saat en fazla zaten pahalı ucuz ayrımını yapabilirler. 100lerce ekipman satılıyor forumda bi bakınsalar ikinci el piyasasını da öğrenebilirler. onun için bence yorum yapılmamalı kesinlikle. fahiş fiyat verene dahi yorum yapılmamalı. parası çok olan bilinçsiz forum üyeleri gönül rahatlığıyla alabilir fahiş fiyatlı ürünleri. zaten biraz araştırma yapan bi arkadaşımız almaz ilgilenmez bile o ürünle. ben bu konuda böyle düşünüyorum. (Guray)

İyi düşünmüşsün aslında şöylede düşünsen daha iyi olmazmıydı.Hazır foruma düşmüş YENİ FORUM ÜYELERİNE ilkbaşta 50 ytl etmez yarım yollu bir tahtayı kakalıycaksın 100 ytl ye ,arkasından da hurda iki lastik, para etmez ama müşteri hazır vereceksin tanesini 20ytl (toplam 40 ytl) arada 60ytllik birşeyler daha çaktıkmı ,kaymaklı ekmek kadayıfı .Üye destur demeden 200 ytl vermiş gitmiş arkasına bile bakacak hali yok.Bırakın gözünü açmayı gözler hala kapalı daha ,forumdan çıksa gözlerini açacak ama çıkmasına müsade etmiyeceğiz belki kenarda köşede kalmış üçbeş kuruşu daha vardır , onada ben gözdiktim bırakın artıkta birazda biz işimize bakalım gözleri kapalıyken.

Bu yorum seninkinden daha iyi oldu bence güray

Hepimize iyi satışlar ve bol kazançlar

Saygılarımla.

KTM

Lokasyonu belli değil(Anlamını bilse yazacak)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1-biraz acımasızca olacak ama fahiş fiyatlara razı olan araştırmadan birşeyler satın alan yeni forum üyeleri kendileri suçludur. birazcık forumu okusalar fiyat araştırması yapsalar yani 1 saat en fazla zaten pahalı ucuz ayrımını yapabilirler. 100lerce ekipman satılıyor forumda bi bakınsalar ikinci el piyasasını da öğrenebilirler. onun için bence yorum yapılmamalı kesinlikle. fahiş fiyat verene dahi yorum yapılmamalı. parası çok olan bilinçsiz forum üyeleri gönül rahatlığıyla alabilir fahiş fiyatlı ürünleri. zaten biraz araştırma yapan bi arkadaşımız almaz ilgilenmez bile o ürünle. ben bu konuda böyle düşünüyorum. (Guray)

2-İyi düşünmüşsün aslında şöylede düşünsen daha iyi olmazmıydı.Hazır foruma düşmüş YENİ FORUM ÜYELERİNE ilkbaşta 50 ytl etmez yarım yollu bir tahtayı kakalıycaksın 100 ytl ye ,arkasından da hurda iki lastik, para etmez ama müşteri hazır vereceksin tanesini 20ytl (toplam 40 ytl) arada 60ytllik birşeyler daha çaktıkmı ,kaymaklı ekmek kadayıfı .Üye destur demeden 200 ytl vermiş gitmiş arkasına bile bakacak hali yok.Bırakın gözünü açmayı gözler hala kapalı daha ,forumdan çıksa gözlerini açacak ama çıkmasına müsade etmiyeceğiz belki kenarda köşede kalmış üçbeş kuruşu daha vardır , onada ben gözdiktim bırakın artıkta birazda biz işimize bakalım gözleri kapalıyken.

Bu yorum seninkinden daha iyi oldu bence güray

Hepimize iyi satışlar ve bol kazançlar

Saygılarımla.

KTM

3-Daha sabah agresif mesajlar silinmiş... Akş----- yine başlıyor... Tsubasa

Sayın Tsubasa bu yorumun neresi agresif ,eski bir üyenin yeni gelen bir üyeye bakış açısına bakın yazdığı yorumu ben mi farklı okuyorum da yanlış anlıyor ve yorumluyorum,gözünü aç diyor yoksa kötü olur mantığına mı destek çıkmamı istiyorsun ,yazıklar olsun .

Siteye kayıtlı arkadaşların hepsimi böyle düşünüyorda suskun kalıyorlar .İnsan aynı kaptan yemek yemeğe çalışan başka bir üye arkadaşı hakkında böylemi düşünür.Buna destekmi çıkılır Tsubasa .

Allah bizim çocuklarımızın yollarını sizlerle kesiştirmesin yolunuz açık olsun.

Bir üyemizde sen haklısın diye yazmadı,yada yazamadı.Bizlerin çocuklarımız bu tür sitelerde yoğrulacaklar bilgi alışverişinde bulunacaklar, eğitilecekler gelişecekler,tecrübe kazanacaklar

Sayın Erhan Patır siz de bu yazıma destek vermezseniz beni üyelikten lütfen ATIN yoksa gerçekten agresif yazcağım,

Saygılarımla.

KTM

Selim Girit Ataköy/İSTANBUL

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz acımasızca olacak ama fahiş fiyatlara razı olan araştırmadan birşeyler satın alan yeni forum üyeleri kendileri suçludur. birazcık forumu okusalar fiyat araştırması yapsalar yani 1 saat en fazla zaten pahalı ucuz ayrımını yapabilirler. 100lerce ekipman satılıyor forumda bi bakınsalar ikinci el piyasasını da öğrenebilirler. onun için bence yorum yapılmamalı kesinlikle. fahiş fiyat verene dahi yorum yapılmamalı. parası çok olan bilinçsiz forum üyeleri gönül rahatlığıyla alabilir fahiş fiyatlı ürünleri. zaten biraz araştırma yapan bi arkadaşımız almaz ilgilenmez bile o ürünle. ben bu konuda böyle düşünüyorum.

Bu mesaja ve yoruma yanıt olarak ne yazılabilirim diye düşünündüm amaa bir türlü yazacak elle tutulur kelimeleri bulamadım hoş zaten bulamıyorumda :)..

Yaani kısaca pessssss mi desemmm yoksa gerçekten pes mi etsem diye düşünüyorum!!!

Devir kapitalizm devri sebest piyasa canımmm, kazıklayan değil kazıklanan, rüşvet alan değil rüşveti vermek zorunda olanın suçlu olduğu bir ülke; Bu yorumu kutluyor ayrıcada canı gönülden alkışlıyorum :alkis: Bravooooo!!!!!!

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu olayı sanki dünyanın en öneli en kritik sorunuymuş gibi değerlendirip sürekli gergin mesajlar atıyorsunuz benim fikrim bu. Mesajlarınızı okuyumayı bırakın nickinizi görünce bile tedirgin oluyorum eyvah bir tartışma çıkacak diye. Siz insanların fikirlerini önyargısızca okuyup tartıp karar vermiyorsunuz. Baştan nasıl kötüye yorarım diye bakıyorsunuz bana kalırsa. Satış bölümünde fiyat hakında yorum yapılmasının yasak olduğu bir iki forum adresi vereyim oralara da girip ağzınıza ne geliyorsa söyleyin isterseniz :) Çünkü size göre bunu yapanlar garibanları kazıklamaktanzevk alan insanlar. Bu uygulama çok sık yapılan sıradan bir uygulama. bunu yapalım mı yapmayalım mı diye aramızda tartışırken yapalım diyenlere bu denli agresif çıkışınız çok biçimsiz ve garip bence. Siz insanları tanımadan etmeden satış forumunda yorum yapmak yasak olsun diyen herkese sanki bilgisiz üyeleri kazıklayalım istiyorlarmuş gibi tepki gösteriyorsunuz. Ben de yorum yapılmasın diyorum. ama yapılsın diyenlere ne sinirlenyor ne tepki gösteriyorum. Siz de beni tanımadan böyle bir tepki vermek hakkını kendinizde bulmamanız gerekir. Yorum yapılmamalı diyenlerin gerekçesi basittir. Şu ana kadar anlayamadıysanız hakikaten ben birkez daha anlatacak değilim. Bu konuyu gereksiz yere bu kadar büyütüp insanlara hakaret etmeye kadar götürecekseniz cidden foruma bir defa daha girmeyin derim.

Bu konuda iki kötüden daha az kötü yolu seçmek zorundayız. Başka seçeneğimiz yok. Siz forumda sürekli kavga çıkmasını, forumun üye kaybetmesini insanların birbirine küsmesini yeğliyorsunuz biz etmiyoruz. Biz bunun için size hakaret ediyormuyuz? yazıklar olsun diyor muyuz? Siz de biraz saygı gösterin de yorum yapmak yasak olsun diyenlere hırsız muamelesi yapmayın.

Ben kimseye saygısızlık etmedim taki Saygın Dr.T.Cansever ve ona destek çıkanlar bana saygısızca ve pervahsızca saldırınca rahatsız oldum ozaman neredeydiniz sayın tusubasa şimdimi rahatsız oldunuz.

Ben tepkimi koyarım ama saygısızlık etmem .Bumu tepki (saygın dr.T.cansevere ait)boş keseden atma seni kimse kaale almaz diye yazdı sayın tusubasa bu saygısızca yazıyamı okey diyorsun da beni agresif olmak la suçluyorsun.

Bu konuyu gereksiz yere bu kadar büyütüp insanlara hakaret etmeye kadar götürecekseniz cidden foruma bir defa daha girmeyin derim.Diye yazdınız,ben kime hırsız dedim kime saygısızlık yaptım ,kime hakaret ettim de benim nikimi görünce geriliyorsun. Bana yapılan saygısızlığa seyirci kalacaksın bana birdaha bu foruma girme diye bileceksin. Saygılarımla Tusubasa

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ktm,

alıntı yaparken, alıntı yapacağınız kişinin mesajının sağ altında bulunan "cevap" sekmesine tıklarsanız, kişinin mesajını kopyalayıp, yapıştırmak zorunda kalmazsınız. ciddi anlamda karışıklık yaratıyor bu durum hele ki hararetli tartışmalarda :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben sizin savunucu şövalyeniz değilim ki. O zemsajları okumamış bile olabilirim. Her dakika foruma girmek zorunda mıyım?

Size kim ne derse desin bu forumun kuralları var. Nasıl gerçek dünyada da var bu forumda da kurallar var. Biri size hoşlanmadığınız şeyler yazarsa moderatörlere durumu iletirsiniz gereken yapılır.

Ayrıca size hakaret ettiğini iddia ettiğiniz kişi farklı guray ile ben farklı kişileriz. Bizim suçumuz nedir? Neden bana "yazıklar olsun" bunu anlamıyorum

Bana Bu konuyu gereksiz yere bu kadar büyütüp insanlara hakaret etmeye kadar götürecekseniz cidden foruma bir defa daha girmeyin derim.

Siz insanların fikirlerini önyargısızca okuyup tartıp karar vermiyorsunuz.Siz de biraz saygı gösterin de yorum yapmak yasak olsun diyenlere hırsız muamelesi yapmayın. (tusubasa nın ktm hakkında yazdıkları yazılardan alıntılar)

Arada sırada foruma girip heryazıyı okumak zorunda değilim diye yazın sonrada yukarıdaki yazıları bana yakıştırın bunu neye göre yaptınız sayın tusubasa birilerinimi korumak zorunda kaldınızda bana bu yazıları ön fikirli olarak yazdınız .

Bende bu forumun bir üyesiyim ister sevin ister sevmeyin ama benim kişiliğime saygın dr.t.cansever hakaret ederken okumadında ben hakaret ederkenmi okudun sayın tusubasa.

Geçen senelerde daha iyi yazılar yazan üyeler vardı ama hiç birisi yok yada tektük yazıyorlar. Nedeni belli oldu saygısızlık yapmak ve yazıların tamını okumadan üyeler saldıran bir takım gereksiz üye ortalıkta cirit atmaya başlamış.

Hatırlarsınız gecen sene bir üyemiz bu sitede birkaç kişinin aşırı saldırgan(Agresif değil terbiyesizce) yazılarına mağruz kalmıştı ve birdaha yazarsam demişti ses sedası çıkmıyor artık çünkü küstü.

Neyazıkki ben küsmem tusubas, Sayın Site Yönetimi beni burdan atmadıkça sizin değiminizle agresif(saygısızca değil) yazılarıma devam edeceğim .Sizin yazıyı başındanmı okursunuz ,ortasından mı okursunuz, sonundanmı okursunuz,yada okumuş gibi yapıp bana önyargılı yaklaşımlardamı bulunursunuz onu ben bilemem bana sorarsanız strese girmektense okumayın derim ama sizin değiniz gibi foruma girmeyin diyemem o lüksüm yok sizinde olmadığı gibi.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bitse de gitsek. :gulumse:

Arkadaşlar şaka bir yana, burada yorum yazanlar arasında bir kazık atma/yeme olayı mı oldu? Nedir bu gerginlik? Motorları soğutun biraz. "Çocuklarımız karşılaşmasın" filan gibi birşey bile okudum arada, şaşırdım. Ertan Abi bu kararı zaten verdi fakat yine de fikirlere saygı gösterip burada paylaşılmasına ortam veriyor. Belki akıllıca bir orta yol çıkar diye. Ama böyle çıkmaz. Bu mesaj komple kilitlenirse şaşırmayacağım. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu mesaja ve yoruma yanıt olarak ne yazılabilirim diye düşünündüm amaa bir türlü yazacak elle tutulur kelimeleri bulamadım hoş zaten bulamıyorumda :)..

Yaani kısaca pessssss mi desemmm yoksa gerçekten pes mi etsem diye düşünüyorum!!!

Devir kapitalizm devri sebest piyasa canımmm, kazıklayan değil kazıklanan, rüşvet alan değil rüşveti vermek zorunda olanın suçlu olduğu bir ülke; Bu yorumu kutluyor ayrıcada canı gönülden alkışlıyorum :alkis: Bravooooo!!!!!!

Selamlar,

öyle bir algılanma oldu ki sanki forum üyelerinin bi kısmı hırsız milleti kazıklamaya çalışıyor diğerleri de kazıklanıyor. bu iş güven meselesi biraz da. ben kendi sattığım ürünlerimi bilirim temizliğini ve ne kadar fiyata verdiğimi sırf fayda görsün insanlar diye. sadece demek istediğim forum birazcık olsun okunsa insanlar bişiler öğrenir zaten fiyatlar hakkında.

bi baktım ki konu o kadar çarpıtılmış ki sanki ben forumda fahiş fiyatla ürün satıyorum kazıklıyorum ve bunu yapanları destekliyorum; yok öyle birşey. sadece demek istediğim eğer bi secim yapılacaksa bence yorum yapılmamalı sadece bunu demeye getiriyorum. biraz araştırmaya yönelsin istiyorum yeni üyelerimiz. tsu arkadaşımızın da dediği gibi kötünün iyisi durumu..

ayrıca reel anlamda tanışmadığımız için biraz olumlu yaklaşmakta yarar var birbirimize karşı agresif tavırlara hiç gerek yok. herkesin kendi fikrini belirttiği bir ortam burası.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:) Yok anlamaya niyetiniz yok. Ne forum kuralı tanıyorsunuz ne birşey. İntikam yemini etmişsiniz belli. Aklınızda ne uçuk senaryolar dolanıyor bilmiyorum ama ben sizinle daha fazla muhatap olamayacağım kusura bakmayın. hakkınızda hayırlısı olsun...

Burada ikinciel malzeme hakkında fikirlerimizi sunuyorduk okunsun ,okunmasın birden saygısızca(agresif değil )bir yazıya mahrum ben kaldım sizler değil siz belki böyle bir yazıya seyirci kalabilirsiniz ama ben kalamam karşılığını elbetteki yazan almak istediki bende verdim.

Daha öncede yazdığım gibi sanal ortam gözüksede yazanlar gerçek bir şeyleri tartışırsınız fikirleriniz uyar uymaz ,ama asla saygısızlık olamaz .

Ben kimseyi tanımam, kimseye karşı kin duymam ,intikam yeminide etmedim ,saygıya saygı gösterilir,saygısızlığa tammülüm yoktur.

Beni muhattap almamanıza sizin adınıza sevindim hiç değilse stresten kurtulursunuz sizinde yolunuz açık olsun.Birde nacizane fikrimdi yazıları lütfen başından sonuna kadar okuyun aklınız karışabilir.Ak derken ... ?diyebilirsiniz.

Saygılarımla

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ktm,

alıntı yaparken, alıntı yapacağınız kişinin mesajının sağ altında bulunan "cevap" sekmesine tıklarsanız, kişinin mesajını kopyalayıp, yapıştırmak zorunda kalmazsınız. ciddi anlamda karışıklık yaratıyor bu durum hele ki hararetli tartışmalarda :)

Yazdıktan sonra gördüm teşekkürler .Evet birazdan daha fazla karışıklık yaratıyor.İkazınız için tekrar teşekkürler

Saygılarım

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...

Belki şöyle bir çözüm olabilir:

Fiyatları ve ekipmanları tanıyan bir kaç kişilik bir gurup kurarız. Bunlar yorum yapmadan ilanları incelerler. Eğer bir üyenin fiyatları çok yüksekse o üyenin diğer ilanlarına da bakarlar ve insanları kazıkladığını düşünürlerse, moderatörlere haber verip uyarı alması sağlanabilir. Aynı şeye devam ediyorsa da forumdan dışlanır.

Ertan Abi öncelikle bu fikrine katılıyorum diye tekrar hatırlatayım.

Sana tekrar zahmet olacak ama gereksiz gördüğün yazışmaları tekrar silip konu başlığı ne ise ona yoğunlaşalım...

Fiyat baremi baz alınacaksa yurdumuzdaki satıcılardan kaça alıyor isek en yüksek rakam o rakam olmalı (o da ancak sıfırsa) diye düşünüyorum. Daha yüksek fiyata satanları kişisel mesajla ikaz edersek yeterli olur kanaatindeyim. Yada ikinci el sitelerindeki gibi (örneğin gittigidiyor) üyelere yorum şansıda tanıyalım. Eğer satan kişinin sattığı ürün ülkemizde satılmayan bir ürünse o zaman satan kişi "şu ülkeden aldım" veya "şu siteden aldım" desin yeterli, bizde o zaman uygun fiyatını hatırlatırız...

Sonuçta ben 2, el ekipman bölümünden birçok şey aldım ve hem hiç kazıklanmadım hemde yeni arkadaşlar edindim. Yani sadece istediğim ürünü uygun fiyata alabilmenin yanında iyi arkadaşlıklarda edindim. Bu sebeple 2. el satan arkadaşlardan malzeme almayı sıfırına tercih ediyorum.

Keza yurdum satıcılarıda aynı.. aradığınız zaman her yönüyle bizlere yardımcı oluyorlar ve garantili olarak kargoyla yolluyorlar. (asıl önemli konuda bu. çünkü yabancı sitelerdeki değerleri baz almaya kalkarsak bu seferde almak isteyen almak için uğraşırda malzeme postayla yollandığı için eline geçmezse karşısında muhatap olarak kimi bulacak? Bize dönüp siz yönlendirdiniz der mi acaba? Kargoyla almaya kalkarlarsa da fiyatı daha fazla olmaz mı?)

Bu sebeple benim fikrim fiyat için yukarıda da dediğim gibi ülkemizdeki satıcıları baz alalım çünkü güvenli satıcı olarak onları muhatap almamız gerekir. (Zaten zar zor bu işi yürüttüklerine inandığım için kar opsiyonlarınıda ona göre belirlediklerine inanıyorum) Ancak satan kişi devamlı satan bir arkadaşsa (mesela benim gibi malzeme deneme ve ara ara elinden bazılarını çıkarma merakı varsa...) alan kişiyede satan kişiyle ilgili yorum şansı tanıyalım. İsteyen istediği fiyata satabildiğine göre bir fiyat 70 lira diğeri 50 liraysa alan kişi kıyaslama yaparak alabilir. Aynı fiyatsa da yorumlardan yararlanabilir. Zaten 2. el ekipman bölümü satışında bile bizim bu kadar yazdığımız kadar aksiyon yaşanmadığı için belirlenen komisyona da iş düşerse rahat rahat yorumlar. Allahtan 3-5 birşey satılıyor. Ya 300-500 olsaydı mazallah... :D:

Birde 2. eldeki "kazıklanıyormuyuz acaba?" konusuyla ilgili konuya tam uyarmı bilmem ama Almanya'dan zarzor araştıra araştıra ve ancak fahiş fiyattan bulabildiğim Stiga Clipper 9 ply tahtayı (eski üyeler kaç sene araştırdığımı bilir..) aldığım alman masa tenisi oyuncusu bana satmadan önce demişti ki;

"MASA TENİSİNDEN CEBİNE GİREN HER KURUŞ TEKRAR MASA TENİSİNE DÖNER"

benim benimsediğim ilke de bu... ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Abi öncelikle bu fikrine katılıyorum diye tekrar hatırlatayım.

Sana tekrar zahmet olacak ama gereksiz gördüğün yazışmaları tekrar silip konu başlığı ne ise ona yoğunlaşalım...

Fiyat baremi baz alınacaksa yurdumuzdaki satıcılardan kaça alıyor isek en yüksek rakam o rakam olmalı (o da ancak sıfırsa) diye düşünüyorum. Daha yüksek fiyata satanları kişisel mesajla ikaz edersek yeterli olur kanaatindeyim. Yada ikinci el sitelerindeki gibi (örneğin gittigidiyor) üyelere yorum şansıda tanıyalım. Eğer satan kişinin sattığı ürün ülkemizde satılmayan bir ürünse o zaman satan kişi "şu ülkeden aldım" veya "şu siteden aldım" desin yeterli, bizde o zaman uygun fiyatını hatırlatırız...

Sonuçta ben 2, el ekipman bölümünden birçok şey aldım ve hem hiç kazıklanmadım hemde yeni arkadaşlar edindim. Yani sadece istediğim ürünü uygun fiyata alabilmenin yanında iyi arkadaşlıklarda edindim. Bu sebeple 2. el satan arkadaşlardan malzeme almayı sıfırına tercih ediyorum.

Keza yurdum satıcılarıda aynı.. aradığınız zaman her yönüyle bizlere yardımcı oluyorlar ve garantili olarak kargoyla yolluyorlar. (asıl önemli konuda bu. çünkü yabancı sitelerdeki değerleri baz almaya kalkarsak bu seferde almak isteyen almak için uğraşırda malzeme postayla yollandığı için eline geçmezse karşısında muhatap olarak kimi bulacak? Bize dönüp siz yönlendirdiniz der mi acaba? Kargoyla almaya kalkarlarsa da fiyatı daha fazla olmaz mı?)

Bu sebeple benim fikrim fiyat için yukarıda da dediğim gibi ülkemizdeki satıcıları baz alalım çünkü güvenli satıcı olarak onları muhatap almamız gerekir. (Zaten zar zor bu işi yürüttüklerine inandığım için kar opsiyonlarınıda ona göre belirlediklerine inanıyorum) Ancak satan kişi devamlı satan bir arkadaşsa (mesela benim gibi malzeme deneme ve ara ara elinden bazılarını çıkarma merakı varsa...) alan kişiyede satan kişiyle ilgili yorum şansı tanıyalım. İsteyen istediği fiyata satabildiğine göre bir fiyat 70 lira diğeri 50 liraysa alan kişi kıyaslama yaparak alabilir. Aynı fiyatsa da yorumlardan yararlanabilir. Zaten 2. el ekipman bölümü satışında bile bizim bu kadar yazdığımız kadar aksiyon yaşanmadığı için belirlenen komisyona da iş düşerse rahat rahat yorumlar. Allahtan 3-5 birşey satılıyor. Ya 300-500 olsaydı mazallah... :D:

Sayın Saadettin

Bende sadece sıfır satıcıların (Gerçek ithaalatçıları ,çantacı olarak tağbir ettiklerimizi değil)foruma toplayıp amacım sıfır malzeme fiyatlar nasıl daha aşağılara çekilir onu tartışmak için biraz sert uslüp kullanmış olabilirim bazı üyelerin rahatsız sızlıkları bundan kaynaklanmış olabilir.Bu tarz yazılarımla amacım kimseye saygısızlık etmek değildi .Aması ortada, bir üyeye ağır bir dille direk kişiliğine yapılan saldırıyı göz ardı edemezdim (Kendim için veya bir başkası için benim içim farketmez yapım böyle,Saygısızlığa tahhammülüm yok ister avukat ,ister doktor ,ister işsiz olsun)

Sıfırın aşağıya nekadar çekersek okadar malzeme girişi çoğalır,bizlerde değişik malzemeler denemiş olurduk (sıfırı avrupada bukadar ,uzakdoğuda şukadar ,türkiyede neden böyle diyoruz sıfır olsun ikinci el olsun fiyatı bir türlü yakalıyamıyoruz )ikinci eldede aşağı yukarı bir fiyat buluruz mantığındaydım çünkü forummun konu başlığı buydu.

Bu konuda haklısınınız 3 -5 malzemenin satıldığı ortamada bir kaşık suda fırtına kopardık ,amacımız bu 300-500 lere nasıl ulaşırızı bulmak için fikir üretmek gerekir tartışmak gerekir arkası nasıl olsa gelir .

Amacımız katkıda bulunabilmek kavga etemek değil çünkü aynı yerdeyiz.

Saygılarımla

Selim Girit

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın ktm bu ne gerginlik. sadece benim fikrim demiştim siz farklı düşünüyor olabilirsiniz. bence araştırmadan bi iş yapan insan kazıklanmaya mahkumdur ve hakeder bu kadar basit... (yine benim şahsi fikrim siz farklı düşünüyor olabilirsiniz.)

Yani timsah gibi bunu hakeden kurbanların gelmesini mi bekliyeceğiz?Nerede dayanışmamız?hani herşey masatenisi içindi,hani bu sporu sevdirmek, yaymak, gönül vermiş olanları veya olacakları her konuda aydınlatmak için buradaydık?Bu mudur şahsi fikriniz sevgili Guray?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..