Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avrupa Tarzımı Yoksa Çin Mi?

Muhammet Donatbayan

Recommended Posts

arkadaşlar avrupa lastikler güzel ama çin lastikleri fiyatına göre performans olarak avrupa lastiklerinden iyi bence. tabi doğru olanını seçmeye bağlı. ben 729 geospin tacky kullanıyorum üst yüzeyi yapışkan bir lastik değil. avrupa lastiklerini andırıyor.

kullandığına göre doğrudurda tacky yapışkanlı demek değilmiydi öyle niye yazmışlar yanlışmı biliyorum yoksa

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende ikisini de kullanıyorum... Ama genelde avrupa çünkü shakehand oynuyorum ama içimdeki penhold sevgisini susturamadıgım için bazen(penhold tahtam yok) penhold oynuyorum; oynamaya çalışıyorum o zamanda çin lastiği kullanıyorum, yakın bi zamanda bi penhold tahta alıp o yönde ilerlemeye çalışacagım o zaman dengelerim heralde ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
tanju abi de denedi o da yapışkan olmadığını söyledi diğer çin lastikleri gibi. bu arada bana lastiği tavsiye eden tanu abime tekrar teşekkür ederim

Gökhancım benim tavsiyemden memnun kaldığına gerçekten sevindim. Ama ben onları yapışkan yüzeyli sanıyordum. Bilmeden sana uygun bir kombinasyon önermişim demek ki. Çeşitli kaynaklardan okuduğuma göre bu lastiklerin üst yüzeyi yapışkan olması lazım. Senin aldıkların bayat ya da ne biliim kötü üretim falan olmasın. Geospin tacky kullanan diğer arkadaşlardan bu konuya bir açıklık getirmelerini rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gökhancım benim tavsiyemden memnun kaldığına gerçekten sevindim. Ama ben onları yapışkan yüzeyli sanıyordum. Bilmeden sana uygun bir kombinasyon önermişim demek ki. Çeşitli kaynaklardan okuduğuma göre bu lastiklerin üst yüzeyi yapışkan olması lazım. Senin aldıkların bayat ya da ne biliim kötü üretim falan olmasın. Geospin tacky kullanan diğer arkadaşlardan bu konuya bir açıklık getirmelerini rica ediyorum.

abi bu lastikler eskiyince tekrar bayatından bir çift arayacağım desene. :) ya da bol miktarda alıp bayatlamaya mı bırakayım ufak ufak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Tanju abi, 2.2mm Geospin tacky kullanıyoruz, üst yüzeyi yapışkan ve gerçekten hafif bir lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Merhaba Tanju abi, 2.2mm Geospin tacky kullanıyoruz, üst yüzeyi yapışkan ve gerçekten hafif bir lastik.

Merhaba Mustafa,

Bilgi için teşekkürler. Zaten yapışkan olmaması mümkün değil, düz Geospinler bile hafif yapışkan özellikte bildiğim kadarıyla. Kaldı ki "tacky" diye belirtilmiş bir Çin lastiğinin yapışkan çıkmaması hayret verici bir durum. Gökhan'ın lastiğini bize geldiklerinde inceledim, hiç yapışkan değil. Şaşırdım kaldım. Friendship lastikleri yapışkanlığıyla ünlüdür oysa. Ama bu lastikler Gökhan'ın oyununa uyumlu ise söylenecek başka bir şey yok tabi ki. Bana o lastikler Tackifire Special Soft lastiğini anımsattı. Güle güle kullan Gökhancım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Mustafa,

Bilgi için teşekkürler. Zaten yapışkan olmaması mümkün değil, düz Geospinler bile hafif yapışkan özellikte bildiğim kadarıyla. Kaldı ki "tacky" diye belirtilmiş bir Çin lastiğinin yapışkan çıkmaması hayret verici bir durum. Gökhan'ın lastiğini bize geldiklerinde inceledim, hiç yapışkan değil. Şaşırdım kaldım. Friendship lastikleri yapışkanlığıyla ünlüdür oysa. Ama bu lastikler Gökhan'ın oyununa uyumlu ise söylenecek başka bir şey yok tabi ki. Bana o lastikler Tackifire Special Soft lastiğini anımsattı. Güle güle kullan Gökhancım.

teşekkür ederim tanju abi :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

- Geospin tacky kesinlikle daha spinli ve hafif ama sert süngerli (42) bir lastik. İkisini de kullandığım için LKT Pro xt lastiğinin klonlanmış hali diyebilirim.Zaten aynı firmanın farklı markaları.

- Alman ve japon süngerli çin lastiklerini herzaman avrupa lastiklerine tercih ederim.

Örneğin daha önce kullandığım ve yurtdışı bazı forumlarda okuduğum kadarıyla

friendship higherIII(alman süngerli) ve joola air rosnet,

Highpoint(esn üretimi) ve tibhar rookie d-tecs,

focusIII ve sriver fx,

fasterIII ve bryce bana sorarsanız birbirleri arasındaki tek farkları yarı yarıya daha ucuz olması.

dawei saviga ve bryce (avustralyadaki forumlarda okumuştum.öyleki affordablett sitesinin sahibi bile "saviga is bryce clone" diyor)yani artık "similar to bryce" olurda "bryce clone" nasıl yaptılar helal.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fiyat performans oranı ne kadar yüksek olursa olsun, avrupa-japon lastiklerinin yerini hiçbir çin lastiği alamaz, uzun süre çin lastiği de kullanan biri olarak verdiğim paraların hiçbirinin hakkını alamadım, fiyatı yüksek olsa da öncelikle japon sonra avrupa lastiği derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..