Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kayseri'de Oynamak Isteyenler

Guest Hecatomber

Recommended Posts

Yaw arkadas mesajini, liglerin kapatilmasi basligi altinda okudum ve senin adina cok uzuldum.

Kayseri bu spor acisindan buyuk bir sanssizlik. Kubilay Bey var Kayseri' de İskender kebabin karsisinda Kubilay muhendislik var. Kafani kaldirirsan tabelayi gorursun. Cat kapi git yanina. Hos insandir muhabbeti. Ve araya sinir koymaz rahattir. Ama sanirim hic antreman yapamiyor. Dedigin gibi ortam yok.

Ziraat bankasinda mi merkez bankasinda mi mudur seviyesinde Aziz Bey diye birisi var. Oynamak istiyor. Keske telefonunu silmeseydim defterden. Gurhan Yaldiz' la masa tenisine baslangic doneminde birliktelermis. Kivircik sacli orta boylu doguanadolu kokenli bir insan.

Universitede Masa tenisi takimini ayaga kaldirmaya calis hocam. Bunun icin cok mucadele vermelisin. Cunku antreman yeri olan spor salonunda en ufak bir seyircili organizasyon olsa masalar kaldiriliyor. Sebep: seyirci masalara oturuyormus. Allah Allah.

Hocam gidiyorsun universite spor salonuna MasaTenisci (ve Guresci) Orhan Hoca nin cep telefonunu aliyorsun. Bir ay icinde takim secmesini de yapar zaten orhan hoca. Yanliz dedigin gibi universite sahasindaki masalar suntadan ve hic kontrolu yok. Toplari ucuruyor. Hocayi gaza getirip en az bi tane masa aldirtman lazim. Ayrica seperator de yok. Kos babam toplarin pesinden. Bi se sansliysan secmede en az bi tane daha masa tenisinden anlayan adam ciksin.

Kayseri' ye gelecegim bir ay icerisinde. Mutlaka goruselim. E-mailim seckiner@yahoo.com

Kal saglicakla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

birincisi bu cumartesi üniversite masa tenisi takımının elemeleri varmış(geçen son iki sene uyuyakaldığım için girememiştim elemelere :( (ikinci öğretim olmanın zararları) )

eğer benim gibi oynayan(çok iyi oynuyorum demiyorum tabi ki, kuralıyla öğrenmiş(ne bileyim forehand-backhand spin,kesik,düz servis vs. çalışması yapabileceğim birileri olması yeterli) kişilerden bahsediyorum.yoksa mühendislik fakültesinin kantininde de var 3 tane dandik masa ve orada oynayanlar...) arkadaşlar var ise bu işin elinden tutarım elimden geldiğince...ama tek başıma kaldığım sürece ne kadar ikna edebilirim hocaları,ne kadar ikna olurum bilemiyorum..

Kayseri'ye gelirseniz bana bildirin önceden,

msn,icq bilgilerim yazıyor olmalı...ayrıca e-mail adresim( admin@hecatomber.org ) den de ulaşabilirsiniz bana...

bir de oynayacak doğru düzgün masa olmayınca(bulamayınca) benim de hevesim kaçıyor açıkçası..

Bir de işte bu tanışma konusunda biraz çekingenim...sonuçta bir kişinin dükkanına(bürosuna) girip;

-merhaba siz masa tenisi oynuyormuşsunuz....

şeklinde muhabbete girmek garip geliyor bana açıkçası.. :) antalyada iken giderdik salona orada hakemlerimiz başka takımların oyuncuları ile beraber antreman yapardık(belki bilirsiniz Onur Sonnur'u :) (balkan 2.liği ya da birinciliği vardı sanırım) onur abi ile aynı okuldan mezunuz... babasının da çok yardımı olmuştur masa tenisini öğrenmemize...)

ama burada öyle bir ortam olmayınca,

sonuçta bu sporla ilgilenenler var ise bile birbirlerinden kopuk duruyorlar...

ama kayseri'de şu kadar kişi çıkıp biz gönüllü olarak masa tenisi eğitimi vereceğiz derse..seve seve katılırım.(hem belki günlerim de düzene girer)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu seneki elemelere girdim.

elemeleri yapan hoca bu sene benim için takımı sürdüreceğini söyledi :)

benden başka bir kaç arkadaş daha var.bunların arasında ise 1 tanesi bana göre iyi oynuyor.

ki onda da problemler yok değil...düz vuruş yok mesela, devamlı spin :) ama onun da zayıf yönlerini tamamlarsak bu sene iyi bişeyler çıkarabiliriz...

eleme sırasında aklıma birşey takıldı...antreman zamanlarında küçük çocukları yetiştirmek üzere kurs tarzı bişey yapılabilir mi diye düşündüm...ama bunun için hem zaman hem yeterli bilgi hem de istikrar lazım...belki bir süre sonra düşünülebilir bu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam senin adina cok sevindim.

Bilmiyorum Ugur mezun olmus mu? Teknigi ust duzeyde bir oyuncudur. Ancak masa tenisine olan istahini biraz kaybetmis diyebiliriz. Antremanlara cok nadir gelirdi. Mac donemlerinde de hep sinavlarina denk geldi.

Hoca eger Orhan Hoca ise benden selam soyle. Muhendislik' ten uzun boylu Mehmet dersen sanirim hatirlayacaktir.

Gelelim diger meselelere. Hocam bir kere Kayseri gibi biryerdeysen (Oyle tanimadigim adamin burosuna gidemem gibi) lukslerin olmayacaktir. Zaten ortada oynayacak adam yok. Hem Kubilay Bey bunu sorun edecek biri olsaydi cat kapi git yanina demezdim sana. Sizi internetten tavsiye ettiler desen hem nasil sasirir ve sevinir bence.

Muhendislik' teki ya da ordaki burdaki masalarin kotu olusu da bir bahane olmamali ve hicbir zaman olamaz. Eger senin amacin masa tenisi oynamak kendini gelistirmek, en azindan formda kalmak ise sartlar ne olursa olsun oynayabilmek icin tum imkanlari zorlayacaksin. Gercekten bu sporu seviyorsan... Ben kafamin attigi bir kac kere rektore cikmayi bile dusunmustum. Neden olmasin. Adamin guzel bir zamanina denk gelirsin bikac tane masa aliverir belli mi olur? Inan insan hayatta gercekten isteyince ve gerekli gayret gosterince mucize gibi olan seyler gerceklesiveriyor bir anda. Ha belki senin istedigin sekil ve sartlarda olmuyor ama baska bir yol ve sekilde oluyor bazen. Ama olsun. Mutlaka fayda elde edersin. (Devami sonraki mesajda)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gelelim secmeler olayina. Abicim iki sene secmeleri kacirmak ne demek. Olcak is mi simdi bu. Secmeleri kacirsan da kapidan kovulsan bacadan gireceksin. Takimda birisi maclara son iki hafta kala hocayi bulsa ve takimdaki diger oyunculardan daha iyi oldugunu gosterse hoca tum sene antremanlari kacirmamis adami gormez. Aci bi durum ama bu boyledir. Ha ben de son sinifta takima girmistim. Ama ben o zamana kadar hic klupte oynamadigimdan takima girebilecegimi hayal edemiyordum ondan. Senin durumun farkli.

Hocam kusura bakma ama bazi seylerden sikayet eder bir tavrin var. Belki bircok yonden haklisin. Ancak Turkiye' de yasiyorsan hicbirseyden sikayet etmeyeceksin. Bu ulkede yasamanin bedeli agir. Eger sen kendi imkanlarin dogrultusunda arkadan geleceklere katkida bulunabiliyorsan bu da bir faydadir. Insana maddi manevi tatmin verecektir. Hem de eger bu dunyada kismen de olsa adaletin varligina inaniyorsan birileri de bir gun senin icin bazi katkilarda bulunacaklardir. Kastettigim su: 2 senede Kayseri' de birilerini yetistirebilirdin. Cocuk yasta olamasalar bile iclerine bu virusu bulastirmayi basarabildiysen belki onlarin da cocuklarinda ya da akrabalarinda/tanidiklarinda bu virus kendini gosterecektir. Bu virusu tum Turkiye' ye yaymak lazim.

Eskisehir' de 2-3 haftadir antreman yaptigimiz iki arkadasimin da backhandleri yok denecek kadar kotuydu. Bir miktar forehandleri vardi. Calisarak oturtmaya ugrasiyoruz. Video kliplerden syrediyoruz vs. Bu haftaya kadar birsey kazanamadim henuz ama belki haftaya birseyler kazanmaya baslarim. Sonuc olarak caba gostermeden birsey elde edilmiyor.

Saglicakla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

hecatomber,

bundan uc sene once turnuvada tanısmıstık.muhendislikte okuyorum bende.adım mehmet,hatırlarsın belki.

artık ufaktan okulu bitiriyorum.istersen ikinci donem oynayabiliriz.ama 3 sene boyunca su muhendislik yuzunden raketi elime alamadım.

msn:mcemcy@hotmail.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

birden kayseride oynamak isteyenler die başlığı görünce mutlulukla atlamıştım ki ...

boyumun ölçüsünü aldım mı desem ya da hayal kırılığına mı uğradım desem .... ne desem!

benim gibi sadece okulda kendi çapında masa tenisi oynayan acaip bi derecede amatör olan birine göre deil sanırım bu forum ... <_<

amatör olup da oynaarak tekniklelerini geliştirmek isteyenlere tavsiyleriniz neler :P kayseri de bole bi imkan yok sanıırım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Arkadaşlar ben hala burdayım :) 2 yıldır masa tenisi oynamıyorum. biraz paslanmış olabilirim ama heralde toparlarım kendimi. oynayabilecek olan birileri var ise yeni lastik almayı bile düşünebilirim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada ben bırakalı Kayseri toparlamış sanırım bu işleri.

http://www.masatenisikayseri.com diye bir site açmışlar. pek aktif değil ama Turnuva programları görülebilir. Ben yine birkaç turnuva kaçırmışım. Ama ertelenmiş bir Kocasinan Belediyesinin veteran turnuvası var, belki onda oynayabilirim :) veteranlarda yaş sınırı kaçtı? ya da var mıydı öyle birşey?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Kayseri de masa tenisi oynamak isteyen gerçektten varsa bana bir şekilde ulaşsın. kayseri de masa tenisi imkanı yok diyen halt etmiş. isteyen buluyor ve oynuyor, güzel vakit geçiriyor ve çok mükemmel bir şekilde forma giriyor hem de çok güzel stres atıyor hatta şehir dışı turnuvalarında ilimizi temsil ediyorlar. Kayseri ye haksızlık etmeyin şimdi. GERÇEKTEN İSTEDİKTEN SONRA HER ŞEY OLUR... Bakalım mesajlarınızı bekliyorum.......

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..