Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Bilgi

Guest Aleniko

Recommended Posts

all kontrollü orta hızda

all + kontrollü biraz daha hızlı

off kontrollü yüksek sayılabilecek hızlı

off+ düşük kontrol yüksek hız

paeki bu kombinazyonlar eksi olunca etkisi nasıl oluyor ve birde uzun kısa düz lastik arasında ki farklar bazı lastik değerlerind off+ - all+ - falan var biraz açıklama getirebilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Tahta özellikleri:

Def All- All All+ Off- Off Off+

yavaş<<<<<< .>>>>>>>>>hızlı

Lastik özellikleri:

Düz lastik = Tırtıkları içe dönük (pimples in)

Kısa pütür = Tırtıkları dışarda (pimples out)

Uzun pütür = Tırtıkları dışarda (tırtık yüksekliği/tırtık çapı > 0.9) bu tür lastikler 2008 itibariyle yasaklandı

Lastik hızları ise üreticilerin kendi skala sistemine göre numara verilerek belirleniyor. Ayrıca tahtalarda olduğu gibi lastik hızları hakkında da offansif, allround, defansif gibi sözcükler kullanabiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
mesela Spin 9+ Kontrol 8- lastik için konuşuyorum bunun kontrolu çokmu zayıf oluyor ? uraştırcam sizi yeniyim :D bu dezavantaj mı yani hava durumunda derlerya 0 on altında eksi die onun gibimi ?

9 ile 10 arasında bir hız 9+ veya 10- şeklinde gösteriliyor. 9+ = 9'a daha yakın, 10- = 10'a daha yakın demektir. Buna göre 8- ne demektir siz söyleyin bakalım:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Tanju abi uzun tırtıklar komple yasaklanmadı, sürtünmesi belli bir değerin altındakiler yasaklandı.

Evet haklısın Emre, ben kısaca yazmak istemiştim. Ama ilerde bir gün belki komple yasaklanır diye umudum var:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O listeye birde anti lastiği eklemek lazım. Bazı pütür lastiklerin yasaklanmasından sonra sanırım tekrar önemini kazanacaktır.

Bu lastiklerde içce dönük lastiklerdir ancak üst lastiği topu kaydırarak karşıladığı için hiçbir spin vuruşu işe yaramazken süngerininde aşırı yumuşak olması topun masada çok kısa bırakılmasını sağlamaktadır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet haklısın Emre, ben kısaca yazmak istemiştim. Ama ilerde bir gün belki komple yasaklanır diye umudum var:)

Şikayet edeceğinize uzun tırtığa karşı oynamaya alışın :D:

Ben alışmak için bir sene her hafta düzenli olarak uzun tırtık ile oynayan birisine yenildim ama sonunda alıştım. Şimdi uzun tırtıklı oyuncuların düz lastiği ile hiç uğraşmayıp tırtığına oynayıp sayı alıyorum. Ekmek kapımızı yasaklatmayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
O listeye birde anti lastiği eklemek lazım. Bazı pütür lastiklerin yasaklanmasından sonra sanırım tekrar önemini kazanacaktır.

Bu lastiklerde içce dönük lastiklerdir ancak üst lastiği topu kaydırarak karşıladığı için hiçbir spin vuruşu işe yaramazken süngerininde aşırı yumuşak olması topun masada çok kısa bırakılmasını sağlamaktadır.

Antispin lastiklerini unutmuşum. Tamamlayıcı bilgi için teşekkürler Saadettin Bey. Gerçekten bu lastikler 2008 ikinci yarısından itibaren yeniden önem kazanacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Şikayet edeceğinize uzun tırtığa karşı oynamaya alışın :D:

Ben alışmak için bir sene her hafta düzenli olarak uzun tırtık ile oynayan birisine yenildim ama sonunda alıştım. Şimdi uzun tırtıklı oyuncuların düz lastiği ile hiç uğraşmayıp tırtığına oynayıp sayı alıyorum. Ekmek kapımızı yasaklatmayın.

Geçen gün uzun tırtık (TSP Curl P-1 R) ile oynayan birisine yenilip, kendi kendime nasıl bu kadar kötü oynayabildim diye hayıflanırken aklıma onun raketini alıp biraz denemek geldi..Matsushita Pro Defence tahtası üzerine forehandde Tackifire Special Soft 2.1 ve backhandde uzun tırtık olan bu raketi alıp arkadaşla bir kaç vuruş yaptım. Aman Allahım, bir lastik bu kadar mı garip olur? Blok yapayım diyorum top hiç gitmiyor, keseyim diyorum top masanın altına doğru gidiyor, backhand spin yapayım derken top aynen önümde kalıyor. Yani düz lastikle alakası yok. Raket açısını tamamen değiştirmek lazım. Tabi biz de karşıdan gelen topu raket açısına kanıp ya dağlara taşlara gönderiyoruz, ya da fileye takıyoruz haliyle. Bi de her vuruşta rakibiniz raketi çevire çevire oynuyorsa kendi raketinizi kırmamanız için sinirleriniz çok sağlam olmalı:))

Neden yenildiğimi böylece öğrenmiş oldum ve uzun tırtıkla oynayan arkadaşa hak verdim. Çok değişik bir teknik gerektiriyor, ayrıca kullanmak epey zor. Top kontrolü iyi değil uzun tırtık lastiklerde, hız deseniz yok gibi. Böyle bir ekipmanla oynayabilenleri de alkışlamak lazım diyorum.

Ertan Bey, sizin backhandde kısa tırtık var bildiğim kadarıyla ve tekniğiniz düz lastikle oynayan teknik bir oyuncudan farklı değil. Ama uzun tırtıkla oynamak veya uzun tırtığa karşı oynamak gerçekten zor, alışkın olmayan birisi için.

Yasak olsun olmasın, benim gibi hobi oyuncuları için farketmez sonuçta yenilir otururuz:) Ben liglerde mücadele edenler için umudetmiştim yasaklanmasını. Çünkü işleri gerçekten çok zor :gulumse:

Selam ve sevgiler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Tanju Abi 1 hafta öyle birine karşı oynasan alışırsın. Zaten bakıyorum haftasonu maçlarını da almışsın. O yüzden "yenilir dururuz" filan gibi sözler fazla inandırıcı gelmiyor bana :gulumse:

Emrecim merhaba, en iyisi ben ben bir iki adet uzun tırtık lastik alıp burdaki arkadaşlarıma hediye edeyim:) Böylece onların uzun tırtıkla oynamalarını sağlar, kendim de uzun tırtığa karşı tecrübe sahibi olurum, nasıl fikir? :) (Rakibi çaktırmadan zehirlemek gibi bir şey valla :P: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir tarafı düz diger tarafı tırtıklı olan oyuncuyu yenmek için tırtık tarafına düz şutlar 0 falsolu düz şutlar, düz lastiği kullandığı tarafa da her türlü spin ve kesme :) birkaç farklı tırtıklı rakiple oynadıktan sonra yukarıdaki çözümün hepsinde çalıştığını gördüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tirtikli lastik bana ilk elime aldigim hazir raketimi hatirlatti

kirmizi tarafi duz siyah tarafi tirtikliydi nedense o gun en nefret ettigim kisim tirtikli kismiydi

cok kotu ses cikariyordu ama simdi dhs sharping 2.1 im oldu ve seside idare eder

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..