Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ilginc...

Guest *Murat

Recommended Posts

merhabalar

gecenlerde sporsalonunda 2 kucuk gordum 8-9 yaslarinda

masatenisi egtimi aliyolar

ama isin ilginc tarafi daha dogrusu bana gore ilginc gelen 9 yasindaki cocugun elinde PRIMAROC var,ama ogrendimki bu cocuk bu sporu ogreneli henuz 1 sene olmus,bir de raketin ustunde sriver 2.1 var ,ama cocugun hocasi bu raketle hep yavas ve kisa toplar atiyor.cocukta bunu karsilamaya calisiyor

bu calistiricilk acisindan sakincali bir durum mudur?

burada cok fazla kiside gordum ozellikle yeni ogrenenler ilk 6 aydan sonra ilk off-kullaniyolar,bu ozellile PRIMORAC burada baya meshur ....bu sizce normal mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuda en doğru cevabı antrenörü verecektir. Talebesinin eline böyle bir raketi vermenin mutlaka bir nedeni olmalıdır. Nedensiz ne raket verilir, ne de oyuncunun stili belirlenir. Antrenörü ile konuştuktan sonra konuştuklarınızı yazarsan hepimiz için daha iyi olur. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öğrencinin teknik kapasitesine bağlı, benim de 10yaşında öğrencim var, eğitime alalı henüz 1 sene olmadı, kullandığı joola k-all tahta üzerinde tibhar rapid 2.0 ve rapid soft 1.8 lastikle oynarken çok yavaş kaldığını gördüm ve raketini değiştirdim, şimdi friendship arylate/carbon off+ tahta ve faster 2.2 lastiklerle oynuyor ve gayet memnunum, 1 senelik öğrencinin pc ile oynamasına hocası yetki vermiştir ve bence sorun yoktur, bizde şöyle bir kanı var ve bende yapmıştım ve ne kadar yanıldığımı daha sonra anladım: öğrenciye hazır raketle başlayacaksın yavaş yavaş hızlandıracaksın, aslında yapılabilir ama çok gereksiz bir şey, 2. raket değişiminde yani ilk öğrenimden sonra ( temel eğitimleri aldıktan sonra ) terfisinde istediğiniz raketle oynayabilir, ilk raket olarak da gayet kaliteli uygun bir kombi seçebilirsiniz, bence sakıncası yok, bunun doğruluğunu da şu şekilde izah edebilirim: 3-4 ay önce eğitimine başladığım bir öğrencime ilk raket olarak off xienting carbon tahta ve üzerinde 2.2mm çift yüz yumuşak süngerli yasaka zap spin takıp verdim ve şu an ki performansından çok çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet antrenoru ile konusmak bugun nasip oldu

soyledigine gore ilk 3 ay sadece hazir raket kullanmislar

bu 3 aydan bahsettigm haftada 8 saat antrenor ile karsilikli oynama

daha sonraki ilk iki hafta ilk dhs all tahta almislar ustune dhs 2.0 koymuslar her iki yuzeye ayni lastik

3.hafta cocuk oyundan kopmus cok bariz hatalar ardindan tekrar eski hazir rakete donmusler 5. ayda primorac almislar ve h3 yapistirmislar ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..