Jump to content
Masatenisi.org Forum

Buttterfly Amultart

Recommended Posts

Arkadaslar aranizda bu tahtayi deneyen varsa acaba yorumlarini yazabilir mi? Mumkunse sizce hangi lastiklerle en iyi uyumu saglayacagini da belirtirseniz sevinirim...

sevgili ömer amultart tahta off+ tahta, sen fast-atak oynuyorsan hız lastiği takmalısın, top-spin fast-spin tarzı oynuyorsan spin değeri yüksek lastik takmalısın, lastik kişiye göre seçilir tahtaya göre seçilmez, bu tahtayı düşündüğüne göre offensiv oyun oynadığını düşenebiliriz, kaç yıldır oynuyorsun, daha önceki ekipmanların neydi, ne tarz oyun oynuyorsun, bunlara cevap yazarsan daha iyi yardım alabilirsin,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam,

Ben yaklaşık 5 aydır Amultart kullanıyorum.Üst düzey oyuncu değilim.Ancak hoca eşliğinde sürekli antrenman yapıyorum.Masa tenisini sporunu doğru yapabilmek maç kazanmaktan daha önemli bir amaç benim için.Dolayısıyla hareketlerimin kitaba uygun olmasına dikkat ediyorum.Şimdi bu bilgiler ışığında Amultart için şunları söyleyebilirim sende değerlendirmelerini bu doğrultuda yaparsın.Tabii bütün bunların kişisel değerlendirmelerim olacağını ve herkesin elinin farklı olacağını unutmayalım..Öncelikle oldukça hızlı bir tahta.fakat kontrol acısından sıkıntı yaşamadım.Hızlı fakat topu kontrolsuz uçurmuyor.sert.Bloklarda inanılmaz etkili.sanki defans tahtası gibi.86-88 gr civarında.Şutop çalışmasında performansı doruğa çıkıyor.Fakat en önemli özelliği bence backhand vuruş kolaylığı.bu tahtayla yaptığım backhand vuruşlarına bazen kendimde inanamıyorum.bileği hiç yormuyor ve backhand hareketini doğruya çok yakın ve

kolay yapabiliyorum.Forehand şutlar çok hızlı,etkili .Herhalde hafifliği ve sapının çok çok iyi olmasından hareketler çok kolay.Tek sorunu açıktan yapılan spin atışlarındaki etkiydi.Primorac carbon ile yaptığım (aynı tip lastik kullanarak) spin vuruşlarını bu tahtayla yapamıyordum.Çünkü tahta ağırlaştıkça spin kabiliyeti artıyor.Tabletennisabout.com sitesi de aynen böyle yazıyor.hakikaten bunu hissettim ve bir süre Primorac ile oynadım fakat backhand vuruşlarım bozuldu ,şutop hızım ve isabeti düştü ve kolum kolay yorulmaya başladı.kontrolum azaldı.Yine Amultart a döndüm fakat bu sefer bir arkadaşın tavsiyesiyle forehand e magna max lastik taktım.Bu lastikle spin kabiliyetini oldukça artırdım.Bu arada elimden geçen diğer tahtalar şunlar.Nittaku Acoustic-Bty Timo ball spirit-Primorac Carbon-Stiga Hybrid wood-Cliiper wood-Schlager Carbon-Nittaku Septear-Donic Black Devil-Joola mc1 .Bir tahtada tüm iyi özellikleri bir arada toplamak anladığım kadarıyla mümkün değil.Yukarıda saydığım bütün tahtaların çok iyi olduğu alan yada alanlar var.

fakat Amultart toplam olarak hepsinden daha üstün (tabiiki benim elim için).Önceleri Bryce sppeed lerle eşleştirdim.Fakat backhand ve forehand spinlerden ödün verdim.Daha sonra backhand e Tackfire special soft ve forahand e magna max taktım.Bu kombinasyonla oyunum çok gelişti diyebilirim.Hoca da oyunumdaki gelişmeyi anındagördü.Bu sporu güzelleştiren hobi tarafı.İlerleme sağladığınıda görmek çok güzel oluyor.Diğer tahtaları hala merak ediyorum ama herhalde arayışlarımın sonuna geldim .umarım faydalı olur.yorumunu da beklerim.iyi günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de 84 gramligindan siparis verdim. Bir arkadasta denedim elime cok uymustu, fazla guc harcamadan bilegim yorulmadan etkili spinler yapabildim. Bunda tahtadaki 2.2 cin lastiklerinin de payi var tabi ki. Tahta elime ulastiginda daha ayrintili yorum yapabilirim.. Ben ofansif top spin oyunu oynamaya calisiyorum. Kisa oyun icin de, yani rakibe atak firsati vermeyip ilk atagi yapmak icin de cin lastigi kullaniyordum. Bu lastikler sert ve yapiskan oldugu icin fliplerde de yararli oluryo kisa topun yaninda... Servisleri soylemeye gerek yok zaten... Bu youn tipi icin uygun baska lastik onerilerini de bekliyorum... Su anda almayi dusundugum globe'un milli takim versiyonu... Bi arkadas cinden getiriyor da..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 33 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..