Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ox Uzun Tırtıl

turushanovgu

Recommended Posts

daha önce hiç kullanmadım, nasıl yapıştırıyorsunuz? merak ettim de? yapışkan yaprakla mı solusyonla mı??? :B:

Yapışkan yaprak yani glue sheet le yapıştırmak en güzeli fakat solüsyonla yapıştıracaksan yeni su bazlı solüsyonlar iyi olur yoksa eski solüsyonla yapıştıracaksan sadece tahtaya solüsyon sürüp birkerde dikkatlice ruloyla yapıştırın ama baya zor olabilir.Dikkatli olun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapışkan yaprak yani glue sheet le yapıştırmak en güzeli fakat solüsyonla yapıştıracaksan yeni su bazlı solüsyonlar iyi olur yoksa eski solüsyonla yapıştıracaksan sadece tahtaya solüsyon sürüp birkerde dikkatlice ruloyla yapıştırın ama baya zor olabilir.Dikkatli olun.

lastiğe solusyon sürmesek problem olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastiğe solusyon sürmesek problem olmaz mı?

sadece tahtaya sürerek ox lastiği tahtaya yapıştırdım fakat zor oluyor,çok dikkat gerektiriyor.O yüzden glue sheet kullanmak daha kolay ayrıca glue sheetle yapıştıdığınızda ox lastikleri sökmek ve başka tahtalarda denemek daha kolay oluyor.Kısacası lastiğe solüsyon sürmedikçe problem çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

OX lastikleri sıfır aldığınızda genelde kendinden yapışkanlı oluyorlar ve sorun olmuyor. (Her firmada böylemi bilmiyorum tabii ama öyle olması lazım..)

1. yöntem:Eğer sök-tak yapacaksanız solusyonu tahtaya sürüp tahta üzerinde kalıntı bırakmayacak şekilde solusyonu yayıp bir iki dakika kurutun ve ondan sonra lastiği üstüne yapıştırın.

2. yöntem:Eğer lastiğe de sürmek istiyorsanız o zaman fırçayla lastiğe solüsyon sürmek yerine düz bir zemine (laminant masa üstleri yada düz mermer gibi..) solüsyonu sürüp lastiği hemen üstüne koyup solusyonun her tafara eşit miktarda bulaşması için 360 derece döndürün veya gezindirin. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta elinize almaya kalkarsanız lastiğin inanılmaz elastikiyetle katlandığını görmeniz olacaktır. Eğer lastik yapıştırma rulonuz varsa yapıştırıcı üstte olacak şekilde lastiği üstüne koyun ve daha sonra fazla bekletmeden tahtaya yapıştırın. (Tahtayada solusyon sürebilirsiniz ama kuruması ve kalıntı yapmaması lazım.. ilk işlem yani..)

Umarım yöntemimi tam aktarabilmişimdir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..