Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kafam Allah Bullak Oldu..

Guest mustafa2004

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar...

Bugün itibariyle aranıza yeni katıldım..açıkcası bukadar çeşit lastik ve tahta arasında en uygun kombinasyonu seçmek çok zor.yardımcı olursanız çok sevinirim.

FH savunmadan ziyade top spinn veya hızlı spinle sayıya ulaşmaya çalışıyorum.Masanın uzağı,filenin dibi masanın altı hiç farketmiyor.( çok altı olmamakla beraber..:)) ) her türlü mesafe ve yükseklikten blok veya kesmeyle cevap verilse dahi spin atabiliyorum.....Ama spinler top spin olduğunda oyun ralli haline dönüşünce ve rakip iyi savunma yapınca ,haliyle yorulan ben oluyorum.BH olarak ise uygun anı yakaladığımda şutla sonuca gidiyorum.ama genelde BH ya blokla rakibe kısa top atmaya çalışıyorum.yada derin ve bol kesmeyle masanın uzağına atmaya çalışıyorum.yani BH ile basit düzeyde spin var ama genelde savunma seklinde oynuyorum..Servislere, atmış olmak için değil,mümkünse gelmesin ya da çok kolay spin veya şutla sonuca gidebileceğim şekilde dönmesi adına max.falsoyla asılıyorum. tüm bu uzun anlatım neticesinde yaklaşık 200 YTL( aşağısı olursa da kabulum:) )civarında bir masrafla alabileceğim optimum raket kombinasyonunu bildirebilirseniz çok sevinirim..

Hepinize çok teşekkür ederim...

HATAY...

Aynı işyerinde çalıştığımız bir çinlide bir raket görmüştüm.markası okunmuyordu bile.ama yüzeyi yapış yapış,top sanki rakete dokunduğunda bana spin at diye yalvarıyordu.sesi çok toktu.şut attığında top kırıldı zannediyordum....şeklide ovalden ziyade dikdörtgendi raketin.Bu arada her 5 çinliden biri mutlaka orta üzeri masatenisi oynuyorlar..(tecrübeyle sabit) :)

ilginize şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli arkadaşlar...

Bugün itibariyle aranıza yeni katıldım..açıkcası bukadar çeşit lastik ve tahta arasında en uygun kombinasyonu seçmek çok zor.yardımcı olursanız çok sevinirim.

FH savunmadan ziyade top spinn veya hızlı spinle sayıya ulaşmaya çalışıyorum.Masanın uzağı,filenin dibi masanın altı hiç farketmiyor.( çok altı olmamakla beraber..:)) ) her türlü mesafe ve yükseklikten blok veya kesmeyle cevap verilse dahi spin atabiliyorum.....Ama spinler top spin olduğunda oyun ralli haline dönüşünce ve rakip iyi savunma yapınca ,haliyle yorulan ben oluyorum.BH olarak ise uygun anı yakaladığımda şutla sonuca gidiyorum.ama genelde BH ya blokla rakibe kısa top atmaya çalışıyorum.yada derin ve bol kesmeyle masanın uzağına atmaya çalışıyorum.yani BH ile basit düzeyde spin var ama genelde savunma seklinde oynuyorum..Servislere, atmış olmak için değil,mümkünse gelmesin ya da çok kolay spin veya şutla sonuca gidebileceğim şekilde dönmesi adına max.falsoyla asılıyorum. tüm bu uzun anlatım neticesinde yaklaşık 200 YTL( aşağısı olursa da kabulum:) )civarında bir masrafla alabileceğim optimum raket kombinasyonunu bildirebilirseniz çok sevinirim..

Hepinize çok teşekkür ederim...

HATAY...

Aynı işyerinde çalıştığımız bir çinlide bir raket görmüştüm.markası okunmuyordu bile.ama yüzeyi yapış yapış,top sanki rakete dokunduğunda bana spin at diye yalvarıyordu.sesi çok toktu.şut attığında top kırıldı zannediyordum....şeklide ovalden ziyade dikdörtgendi raketin.Bu arada her 5 çinliden biri mutlaka orta üzeri masatenisi oynuyorlar..(tecrübeyle sabit) :)

ilginize şimdiden teşekkürler...

ben imzamdakini kullaniyorum ve senin dedigin gibi oynuyorum diyebilirim gayet ucuz deneyebilirsin ama kirmizi lastigim cok iyi spin ve servis atiyor ama arada sutta lazim tabiki o konuda biraz yavas belki biraz daha sert olsa lastigi oda sorun olmazdi..siyah lastigimde zaten resmen sut lastigi blok falan harika ayrıca sorun olarak ilk eline aldiginda top spin cekerken masayı tutturmada alisana kadar zorlandim biraz fazla atiyor ama antrenman durumuna gore alisilir ben alalı bir ay oldu artik 2 taraftada sorunum yok diyebilirim... kirmizi lastik dedigim gibi sutta biraz zayif ama zaten spin bende oynadigimdan sut durumu az oluyor birde kirmizi lastik servis karsilarken gozlemledigim kadariyla falsodan cok etkileniyor...herhalde iyi falso veren butun lastiklerde bu mecbur var yoksa zaten iyi falsoyu biz veremeyiz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..