Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sitemizin Neden Sponsorları Yok?

Saadettin

Recommended Posts

Ertan Abi yıllardır bu siteye emek veriyor peki karşılığını ne kadar alıyor?

Yanlış anlamayın ama bu işten kar yapması için değil sadece rutin masraflarını çıkarması adına soruyorum bu soruyu. Kendisi bu konuda çok tevazu gösteriyor ve bizleri yanaştırmıyor ama sonuçta hem maddi hemde manevi ihtiyaçlarının olması gerektiği aşikar. Peki bu siteden bilgi edinen, kendini geliştiren, yeni ufuklara açılan bizler; birer küçük ikon haline gelerek kendisine hiç destek oluyor muyuz?

Bu sitede pekçok masa tenisi malzemesi satan arkadaşında olduğunu düşünerek acaba ilk sayfaya reklam verselerde site kendini daha da geliştirebilir mi diye merak ediyorum ve hepimizi sorguluyorum...

Bu kadar kar karjından uzak ve kendi yağıyla kavrulmaya çalışan bu sitenin kurucusununda belki projeleri vardır ama zaman ve maddi kısıtlılık sebebiyle belkide bu kadarını sağlayabiliyordur. Bu durum bize yetiyor mu? yetiyor ama daha ileri aşamalarda neler yapılır ve ufkumuz nasıl bir adım daha ileri gider bunu bilemiyoruz. Mesela "mytabletennis" siteside aynı sistemle çalışıyor ama onlarda sponsorlardan geçilmiyor. Onların daha büyük bir pazara açılması sebebiyle sponsor gelirleri fazla olabilir ama bu sitenin her şeyini Ertan Abininde üstleniyor olması beni rahatsız ediyor.

Sonuçta bende dahil hepimizin birbirimizden öğrendiği birşeylerin olduğu, yeni dostlukların oluştuğu bir sevgi site haline geldik. Sevgi de emek istediğine göre bazı arkadaşları teşvik işine çağırıyorum. Bakalım ne sonuç çıkacak. Ertan Abi haliyle bu konuya yanaşmayacak ve uzak duracaktır ama herhangi birimizin kendi çalıştırdığı işletmenin logosunun sitede görünmesi benim gözümü rahatsız etmez. Hatta "Aa! buda masa tenisi oynayan bir arkadaşa ait yermiş" derim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesinlik size katılıyorum Saadettin bey,

Sponsor aday adaylarımızı tanıyalım :gulumse:

1. Öncelikle federasyon,

2. Federasyona sponsor olan firmalar,

3. Türkiyede malzeme satan firmalar (10 civarında firma var), çok zor ihtimal ama türk müşterilerin alışveriş yaptığı yurtdışı firmalar dandoy,scholer-micke,contra gibi,

4. Bu spora gönüllerinin yanında maddi destek de verebilecek durumda olan şirket sahipleri yada üst düzey yöneticiler (hemen aklıma biri geldi bile)

5. Özel muayenesi olan diş hekimi, dr. v.b. meslek erbabları,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yurtdışından alışveriş yapılan sitelerde iyi fikir... Sonuçta bazı arkadaşlarda burada yazılanlardan yola çıkarak o sitelerden alışveriş yapıyorlar. Ama ben her zaman yerli malı yurdun malı ilkesinden yola çıkarak eğer üretemiyorsakta ithal malı yerli satıcı cümlesine savunarak içimizden çıkmasını istiyorum.

Bununla beraber bu bir yardım toplama kampanyası değil, sadece bazı ilkeleri daha sağlam adımlara oturtmak uğruna atılmış bir adımdır. Yani şahıs şahıs yardım etmek bizi bir sonuca ulaştırmaz ama bu yazdıklarımızı okuyan firma yada işletme sahipleri varsa yardımcı olmaları gerekir.

İngilizcesi sağlam bir arkadaşımıza yurtdışı firmalarla yazışma görevini verebiliriz haliyle. Tsu sanırım bize yabancı siteleride takip ettiği için genel bir kompozisyon şeklinde yardımcı olacaktır. Hangi firmalar nerelere reklam veriyor görüyoruz zaten. Artık bize de versinler ;):

Daha sonra sitemizi severler olarak gerekli bir imza çoğunluğuyla isteklerimizi iletiriz firmalara. Ertan Beyden o tarihte tek ricamız; siteye kayıtlı herkese bir mesaj yollayarak sponsor olmasını düşündüğümüz firmalara imza kampanyası başlatamamızı sağlaması için siteye davet etmesi olmalıdır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sponsor konusundaki düşünceleriniz takdir ediyorum. Fakat unutmayınız ki bu site para kazanmak için açılmadı. Ben masa tenisini sevdiğim, yaygınlaşmasını istediğim ve bu sporu sevenlerin fikir paylaşma mekanı olsun diye açtım. Ayrıca parasızlık yüzünden yapamadığımız bir şey yok. Belki profesyönel bir tasarımcı ile yeniden düzenlenebilirdi ama bence buna da pek gerek yok. Sitenin yılda bir kaç yüz dolarlık masrafı var bunları da Google reklamları ile veya gerekirse ben karşılıyorum. Sadece masatenisi.org bölümündeki bilgileri zamanım olmadığı için güncelleyemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sponsor konusundaki düşünceleriniz takdir ediyorum. Fakat unutmayınız ki bu site para kazanmak için açılmadı. Ben masa tenisini sevdiğim, yaygınlaşmasını istediğim ve bu sporu sevenlerin fikir paylaşma mekanı olsun diye açtım. Ayrıca parasızlık yüzünden yapamadığımız bir şey yok. Belki profesyönel bir tasarımcı ile yeniden düzenlenebilirdi ama bence buna da pek gerek yok. Sitenin yılda bir kaç yüz dolarlık masrafı var bunları da Google reklamları ile veya gerekirse ben karşılıyorum. Sadece masatenisi.org bölümündeki bilgileri zamanım olmadığı için güncelleyemiyorum.
Abi zaten yapınızı bildiğim için böyle bir şeye yanaşmayacağınızı düşündüğümden asıl böyle bir uygulamanın yapılması taraftarıyım. Amaç zaten aşırı derecede verdiğiniz emeğe katkı sağlamaktan ziyade birde cepten yememeniz. Yada en azından profesyonel bir yardım gerektiğinde -ki bana göre sizde bu konuda çok iyisiniz- maddi olarakta masraf yapmamanızı sağlamak. Birçok siteyi inceleyen birisi olarak bu kadar ranttan uzak bir sitenin kendi kendine gönüllü sponsorlarının olması gerektiğini düşünüyorum ve bu benim fikrim...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuda bana söz hakkı düşermi bilmiyorum ama bir forum üyesi olarak fikrimi belirtmek isterim. Saadettin Beyin dediklerine bende katılıyorum, kesinlikle reklam alınmalı, Ertan Bey in dediği "Ben masa tenisini sevdiğim, yaygınlaşmasını istediğim ve bu sporu sevenlerin fikir paylaşma mekanı olsun diye açtım." sözüne saygımız sonsuz ama reklam almanın bu niyeti bozacağına inanmıyorum, tabiki hepimizin dileği bunlar ama reklamla birlikte bu söylenenler daha iyi yapılır bence. Alınacak reklamlarla öncelikle Erten Bey in bahsettiği siteyi tekrar tasarlama işi yapılır - ki bence çok gerekli - görsel açıdan güzel bir site tabi ki daha çok insanın ilgisini çeker, sonra sitenin az da olsa masrafları karşılanır hatta Ertan Bey in vakit ayıramıyorum dediği siteyi güncelleme işi için biri görevlendirilir. Yapılanların ardından reklam gelirleri ile tekrar masa tenisine yatırım yapılır böylece Erten Beyin dediklerine de ters düşülmemiş olunur, imkanı olmayan çocuklara malzeme yardımı, eğitimi vb. şeyler olabilir. Hatta sonra ki süreçte masa tenisi salonu bile açılabilir... Ne dersiniz hoş olmaz mı ???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..