Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hoby Raketten Pro Rakede Geçişte Yaşanan Sıkıntılar!

cagan

Recommended Posts

yaklaşık 4 senedir masa tenisiyle iç içeyim..neredeyse 1-2 aylık zorunlu aralar dışında aralıksız oynuyorum..raketim her daim yanımdadır ve ortamda bi masa ve oynayacak partner varsa zamanımı hiç boşa harcamam..ancak şu ana kadar hep hoby raketlerle oynadım..kendimi bu raketlerle geliştirdim..bazen rakedin kapasitesini aştım..ama gün geldi bu raketler ihtiyacımı karşılamaz oldu ve bi pro raket yapmaya karar verdim..fakat geçiş dönemi biraz sıkıntılı geçcek gibi geliyor bana..rakede tam olarak alışamadım..raket iyi bi raket fakat hız problemi yaşamaktayım..topa dokunduğum an dışarıya gidiyor..eski rakedim hızlı olmadığı için agresif oynamak adına baya asılırdım topa..fakat şimdi bu alışkanlığımdan vazgeçmem baya zamanımı alcak gibi..benimle benzer sıkıntıyı yaşamış yada yaşayan arkadaşlar deneyimlerini benle paylaşırsa sevinirim.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende imzamdaki kombiyi geçen cuma aldım.3-4 günde alıştım ama.ilk başta banada çok hızlı gelmişti.ama çözümü basit.raketi çok eğmen gerekli.yani fazla bilek hareketi yapmadan vurmalısın.şutop çalış ve bi süre maç yapma.sadece şutop ve spin blok çalış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tavsiyen için saol...yoksa hem oyundan hemde raketten soğuaycaktım ;)::fildir:

Sevgili cagan telaşa gerek yok yaz mevsiminden kışa geçerken bile uyum problemi yaşıyoruz. Hatta soğuk algınlığı ve grip bile olabiliyoruz..

İşte sizde Grip olmuşsunuz. Geçişler kolay olmaz ve bol çalışmayla kesinlikle uyum sağlanır ve geçiş dönemi problemsiz atlatılır..

Vucudunuzun duruşunu, kolunuzun ve raket tutan elinizin vuruş açılarını kontrol etmelisiniz.. Vuruş açılarınız değiştiği için ve diğer raketinizle bu raket arasında bariz hız farkı olduğu için biraz daha güç kullanırken kontrollü olmanız gerekiyor.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..