Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Tenergy

Recommended Posts

butterfly-world.com da okudum pek de açıklayıcı bir bilgi yok. Topspin ağırlıklı olduğu yazıyor. Şimdi bu lastik Bryce Speed den daha mı hızlı olacak. Tuning etkili mi o da yazmıyor. Bilgisi olan var mı?

Hızı 13 gözüküyor. Bryce Speed 14 idi. Buna göre az daha yavaş diye yorumlanabilir. Süngeri 36 derece. Üst lastiği yapışkan. Herhalde tackifire'ın yapışkanlığı gibi filan olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Benim en çok görmek istediğim, her sene yeni ürünler çıktıkça eskilerin fiyatının düşmesi. Ama düşmüyor, aynı kalıyor. Cep tel. üreticileri bile daha insaflı, yenisi çıkınca eski modeller yarı fiyatına kadar iniyor:) Bryce Speed Tacky deseler olmazmıydı acep?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim en çok görmek istediğim, her sene yeni ürünler çıktıkça eskilerin fiyatının düşmesi. Ama düşmüyor, aynı kalıyor. Cep tel. üreticileri bile daha insaflı, yenisi çıkınca eski modeller yarı fiyatına kadar iniyor:) Bryce Speed Tacky deseler olmazmıydı acep?

Ucuzlama olsaydı herhalde Sriver ve Mark V simit parasına satılıyor olurdu :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Ucuzlama olsaydı herhalde Sriver ve Mark V simit parasına satılıyor olurdu :)

Hakikaten öyle. :) Belki de yeni çıkanlarla eskiler arasında öyle ahım şahım farklar yok da ondan. Eğer olsaydı mutlaka ucuzlardı hatta piyasadan silinirlerdi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de olan bildiğiniz başka güzel topspin lastik var mı

http://www.butterfly-world.com/news.htm

burada çıkacak olan diğer ürünleride vermişler senkon diye de bir yeni tahta çıkıyormuş ve ayakkabı tekstil ürünleri fln bayaa bi yeni ürün var en azından tekstil açısındn bu arada hero adlı t-shirtler fena değil gibi yalnız tenergy lastiğin fiyatı da 46.90 euro olarak belirlenmiş

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Almanya da deneyen birisi Stiga Magna ya benzediğini yazmış. Magna ya benziyorsa bana uygun olabilir ve zamklama işinden de kurtulurum belki. Hayali bile güzel...

Ertan Abi, bu lastiğin tuning etkili olduğu bilgisini hiçbir yerde bulamadım. Tuning etkili değilse yapıştırmak gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa Tenisi markaları sürekli yeni lastik çıkarıyorlar. Adını vermek burda uygun olmaz mesela bir tanesi yapıştırmaya gerek olmayan bir lastik çıkarıyor ardından yenilerini çıkarıyor. Bu ne demek? Önceki o kadar başarılı olmadı şimdi de bunu deneyin. Benim tahminim firmalar sürekli daha iyisini çıkarmak için uğraşıyorlar. Sizlere tavsiyem iyice oturana kadar yapıştırmaktan kurtulacağız diye yeni çıkanlara hemen saldırmayın. Ben bir tanesini denedim hayal kırıklığına uğradım. Zaten adamlar yenilerini yeni teknoloji diye çıkarıp piyasaya sürüyorlar. Teknolojisi yeni diye fiyatlar da abartılı oluyor cep telefonları gibi. Aynı hayal kırıklığını cep telefonunda da yaşamıştım. Ben artık yeni çıkan birşeyi hemen almayacağım. Bilgilerinize...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben yinede meraktan alıp deneyeceğim Tenergy lastiği. Zaten onu merak bunu merak diye diye evin bir bölümü doldu malzemeyle. Tahtaların pahalılarından kaçıyorum mesela ama ne hikmetse bir baktım bende hem Kreanga Karbon hemde DHS Hurricane King tahtada var. Pes dedim kendime sonra.. Ama yine almaya devam edeceğim. insanın canı çıkar huyu çıkmazmış derler. Ya müzik ve görsellik işine (DVDler ve Fotoğrafçılık gibi) yada masa tenisi malzemelerine harcıyorum paramı ve pişman olmadım. (Evde işgal ettiği hacim haricinde..)

Şimdi ise eğer ikinci el sitesinde yazdıklarımı bir arkadaşa devredebilirsem hemen, devredemezsem gelecek aya Nittaku Tenaly tahta alacağım. Bakalım sihri neymiş? (Japonca bilmemek kötü oluyor bu arada. Bilsem Japon forumlarında yazılanları ve tahtanın ne kadar tutup tutmadığını takip edeceğim mesela...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu lastiğin tuning etkili olduğu bilgisini hiçbir yerde bulamadım. Tuning etkili değilse yapıştırmak gerekebilir.

TENERGY 05 – Highlights

Spring Sponge – the coming sponge era

High Tension technology

Flexible, tacky rubber

High dynamic,

heavy spin

„Spring Sponge“ is the latest innovation from BUTTERFLY. It is the sponge of the coming era. The well-known High Tension technology of BUTTERFLY is now combined with „Spring Sponge“ to produce anew rubber family: TENERGY. TENERGY 05 is the first family member; the special feature being in the original shape of the pimples. The product carries our development code No. 05 and merges High Tension technology with the characteristics of a highly tacky rubber. TENERGY 05 has already been evaluated by a large number of leading players, as well as by scientific measurement, as the best rubber for spinning the ball, both when serving and during a rally. Do you look for a high quality rubber for your topspin and attack strategy? Then TENERGY 05 is the right answer.

Zamksız kullanılabilecek gibi görünüyor. Butterfly Mart 2008 Newsletter dan buldum.

http://www.butterfly-tt.org/newsletter/butterfly-news.pdf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Almanya da deneyen birisi Stiga Magna ya benzediğini yazmış. Magna ya benziyorsa bana uygun olabilir ve zamklama işinden de kurtulurum belki. Hayali bile güzel...
Ertan Abi Tackifire Special lastikleri denedin mi acaba? Biraz topu yutan yüzeyli lastik arıyorsan özellikle soft çok tercih ettiğim bir lastik ve kullananlarda devam ediyorlar oynamaya genelde. Magna bende denediğim için sonradan Tackifire kullanınca topa daha hakim olduğunu gördüm. Tabii bu lastik Magna'ya göre daha yumuşak ve sert süngerlisinide denediğim zaman Magna gibi beğenmemiştim ama elinden geçmediyse bir dene derim. Ümit Abi zaten yurda dönmüş. Onun bir tarafıda aynı lastik olduğu için deneyebilirsin. Hem onda Tackifire C lastikte vardı ama kısa süre deneyip beğenmeyerek (topu çok tutuyor ve oyunu yavaşlatıyor diye) yine Special Soft lastiğe döndü.. Bende Tenergy lastiği bu yapıştırma sorunu yüzünden deneyeceğim ancak ara boşlukta sende bir deneme yapabilirsin. İstersen bendekilerinden deneme için yollayabilirim. ;):
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Abi Tackifire Special lastikleri denedin mi acaba? Biraz topu yutan yüzeyli lastik arıyorsan özellikle soft çok tercih ettiğim bir lastik ve kullananlarda devam ediyorlar oynamaya genelde. Magna bende denediğim için sonradan Tackifire kullanınca topa daha hakim olduğunu gördüm. Tabii bu lastik Magna'ya göre daha yumuşak ve sert süngerlisinide denediğim zaman Magna gibi beğenmemiştim ama elinden geçmediyse bir dene derim. Ümit Abi zaten yurda dönmüş. Onun bir tarafıda aynı lastik olduğu için deneyebilirsin. Hem onda Tackifire C lastikte vardı ama kısa süre deneyip beğenmeyerek (topu çok tutuyor ve oyunu yavaşlatıyor diye) yine Special Soft lastiğe döndü.. Bende Tenergy lastiği bu yapıştırma sorunu yüzünden deneyeceğim ancak ara boşlukta sende bir deneme yapabilirsin. İstersen bendekilerinden deneme için yollayabilirim. ;):

Önerin için sağol Saadettin. Ben Magna dan çok memnunum. Bırakırsam da sadece zamktan kurtulmak için bırakırım. O yüzden yeni lastiği bekleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 42 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..