Jump to content
Masatenisi.org Forum

Seviye Anketi

Guest Tanju Cansever

Genel seviyeyi tesbit edelim mi?  

171 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bende kendimi orta üst seviye olarak cvpladım.Ama bu kararı kendim değilde izleyenlerin vermesini isterdim.Çünki en iyi cvp dışardan bakanların olur diye düşünüyorum. ;):

Sayın kayipasik; oyununu ben izliyorum zaten. Birde beni yenme cüretinde bulunduğun için Orta üst seviyeye geçmiş oluyorsun :)) Mazunovla oynamaya devam edersen orta üst seviyeyi de geçeceksin :)

Sen bu gazla yarın daha iyi antrenman yaparsın :)

Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kendimi orta üst olarak işaretledim..ki öyle bile olmayabilirim..(gündüz akademinin ortasına şov amaçlı konmuş masada akademinin güzide iyi oyuncularından birini haşamat edip bikaç saat sonra antrenman amaçlı maç yapan akademi hocasını görünce ben masa tenisi oynamıyorum herhalde diyen kişi..işte o ben oluyorum:) ama yinede gerektiği kadar mütevazi olup cevabı masada vermek en doğrusu sanırım;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Arkadaşlar pro kısmını masa tenisini birinci önceliği edinmiş ve bu işten ekmek yiyenler işaretlesin lütfen.

İleri üst seviye ve üst seviyeye liglerimizde oynamaya devam eden ancak üst liglerde ilgiyi uyandıramamış, yüzleri bilinen ama isimleri bilinmeyen, bu sebeple masa tenisinden iyi bir gelir elde edemedikleri için masa tenisini yavaş yavaş ikinci sıraya itmeye başlayanlar seçebilirler. (Avrupada 5. ligde bile oynayanar bizim süperligde oynayanlardan daha iyi para kazanıyor ne yazık ki..) (Bu arada Federasyonun onayladığı ferdi turnuvalarda derece yapanlar hariç.. onlar direkt pro.. derece yaptıkları için jest olsun..)

İleri alt seviyeyi zamanında bu işin antrenmanını yemiş ama artık liglerde mücadele etmeyip kendini işine vermiş ve bu işin sadece keyif yönünü devam ettirenler seçebilir.. (benim gibiler mesela..)

Orta seviyelerin tamamını ara ara masa tenisi turnuvalarını kovalayan, antrenman yapmak için belirli bir grupla bir araya gelen ama alt yapısı olmadığı için kendi kendini belirli bir yere kadar ilerleten, attığı servisi, geri dönüş ve rakip servislerde ne yapacağını az çok bilen ancak az antrenmanlı olduğu için bir iki topta dengesini kaybedenler ve doğru vuruşu yapamayıp sayıyı verenler seçebilirler. (bu seçenek daha çok alt yapısı olmayanları ilgilendirir...)

Acemi kategorisi hala "hazır raket mi alsam, kombi mi yapsam" ve ilk kombilerini alıpta "lastikleri nasıl yapıştırmam gerek" gibi soruları soranların seçeceği kategori sanırım.

Yeni başlayan kategoriside şu anda sitemize ya kaydolmamış yada tesadüfen kaydolup "ya bunlar kombi mombi deyip duruyorlar. O ne ki?" gibi yavaş yavaş araştırma işine başlayanların işaretleyecegi bölümdür diye düşünüyorum...

Kimin seviyesi ne kadar bilmek imkansız ama en azından ankete katılacaklara bir seçim sınırı yazmış olduk sanırım. ;):

Sağolasın Saadettin Bey. Anketin böyle bir tamamlayıcı yazıya ihtiyacı vardı. Ben düşünemediğim için haliyle bu seviyelerin hangi şartlara göre oylanacağı muallakta kaldı. Şu anki haliyle iyi ve üstü seviyeleri grup başı yapıp sanal bir turnuva bile yapılabilir. Bu arada genel seviye bayaa iyiymiş yahu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar pro şıkkını işaretleyecektim ama mütavazi kişiliğimden ötürü :fildir: ileri-üst işaretledim ama beni tanıyan arkadaşların tepkisine göre ortalara falan çekebilirim şıkkı :lol:

Tufan merhaba,

Hiç cevap vermeyeceksin sandım. Nihayet varlığını hissettik.Çok şükür :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağolasın Saadettin Bey. Anketin böyle bir tamamlayıcı yazıya ihtiyacı vardı. Ben düşünemediğim için haliyle bu seviyelerin hangi şartlara göre oylanacağı muallakta kaldı. Şu anki haliyle iyi ve üstü seviyeleri grup başı yapıp sanal bir turnuva bile yapılabilir. Bu arada genel seviye bayaa iyiymiş yahu.

Ama ben yazıdan önce oy vermiştim, yanlış vermişim :huh:

Tanju Bey oyları değiştirme seçeneğini aktifleştirse de düzeltsek bari :fildir:

Yalnız Saadettin Abi'nin sınıflamasında acemi ve altındaki kısma katılamıyorum. Mesela ben ilk kombi raketimi alalı 2-3 hafta oluyor. Hayatımda hiç lastik söküp takmış değilim(Hatta izlemedim bile). Ve bu konuda çok fikir sahibi olduğum da söylenemez. Forumu takip etmeye başladığımdan beri oynadığım kişilerin raketlerine dikkat etmeye başladım. Eski hazır raketimle yendiğim bazı kişiler farkettim ki kombi raket kullanıyormuş. :o:

Sonuç: Lastik söküp takamayan, kombi raketi olmayan herkes acemi olmayabilir. -_-

Elbette siz ısrar ederseniz kabul ederim acemi olduğumu, çok da inatçı değilim :)

Daha iyi bilen sizsiniz, lastik söküp-takmayan, kombi kullanmayan acemidir diyorsanız acemidir :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,daha önce bu ankete katılmışım!Tanju beye teşekkürler bu anket adına.Foruma duhul olduğum zamanlarda tavsiye üzerine pek çok konuyu okuyorum.Kendimi acemi değilde yeni başlayan olarak tanımlamak daha doğru göründü Saadettin beyin yazısını okuduktan sonra.Yeniden masa tenisi oynamaya başlamak niyetindeyim bunca profesyonelin içerisinde.Eskiden kalan bende az çok bulunan tekniğime dair.

Saygılar.

Not:Yeni başlayanlar ya da acemi olanlar adına öneri,yardım ve tecrübe edinmeye dair öneri yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ayıca geçenlerde bir alışveriş merkezinde harika bir masa tenisi masasıyla karşılaştım ona hayranlıkla baktım ve dokundum.Her ilde ve semtlerinde böyle kaliteli masalar,her seviyeden gönüllü ve oyuncuları çalıştırıp onlara tahammül edecek pro ya da üst-orta seviye oyuncu ve çalıştırıcılar olduğunu hayal ettim naçizane..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaslar ben ileri seviyeyi isaretledim adım onur ...erciyes uni de okuyorum...erciyes universitesinde ve kırsehırde birinclik ve ikinciliklerim var ...universiteye geldıkten sonra 2 senedir ara vermistim...bu sene tekrar takıma girdim...haftada sadece 2 gun antreman yapabıldııgmız ıcın ve 2 sene ara verdıgım icin eskı oyunuma ulasamasamda ileri seviyede (3. şık) sayılırım...kendimi daha da gelistirmek acısından ekipmanımı degıstırmek istiyorum ama malum ogrencıyım maddi nedenler el vermiyor:)...uni de olanlar icin 23-26 nisan da unıler arası turnuvada marmarıste gorusuruz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar pro kısmını masa tenisini birinci önceliği edinmiş ve bu işten ekmek yiyenler işaretlesin lütfen.

İleri üst seviye ve üst seviyeye liglerimizde oynamaya devam eden ancak üst liglerde ilgiyi uyandıramamış, yüzleri bilinen ama isimleri bilinmeyen, bu sebeple masa tenisinden iyi bir gelir elde edemedikleri için masa tenisini yavaş yavaş ikinci sıraya itmeye başlayanlar seçebilirler. (Avrupada 5. ligde bile oynayanar bizim süperligde oynayanlardan daha iyi para kazanıyor ne yazık ki..) (Bu arada Federasyonun onayladığı ferdi turnuvalarda derece yapanlar hariç.. onlar direkt pro.. derece yaptıkları için jest olsun..)

İleri alt seviyeyi zamanında bu işin antrenmanını yemiş ama artık liglerde mücadele etmeyip kendini işine vermiş ve bu işin sadece keyif yönünü devam ettirenler seçebilir.. (benim gibiler mesela..)

Orta seviyelerin tamamını ara ara masa tenisi turnuvalarını kovalayan, antrenman yapmak için belirli bir grupla bir araya gelen ama alt yapısı olmadığı için kendi kendini belirli bir yere kadar ilerleten, attığı servisi, geri dönüş ve rakip servislerde ne yapacağını az çok bilen ancak az antrenmanlı olduğu için bir iki topta dengesini kaybedenler ve doğru vuruşu yapamayıp sayıyı verenler seçebilirler. (bu seçenek daha çok alt yapısı olmayanları ilgilendirir...)

Acemi kategorisi hala "hazır raket mi alsam, kombi mi yapsam" ve ilk kombilerini alıpta "lastikleri nasıl yapıştırmam gerek" gibi soruları soranların seçeceği kategori sanırım.

Yeni başlayan kategoriside şu anda sitemize ya kaydolmamış yada tesadüfen kaydolup "ya bunlar kombi mombi deyip duruyorlar. O ne ki?" gibi yavaş yavaş araştırma işine başlayanların işaretleyecegi bölümdür diye düşünüyorum...

Kimin seviyesi ne kadar bilmek imkansız ama en azından ankete katılacaklara bir seçim sınırı yazmış olduk sanırım. ;):

orta seviye tam olarak bizi anlatıyor bu yazıya göre. ekrem kendini bilmek güzel şey olsa gerek :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan merhaba,

Hiç cevap vermeyeceksin sandım. Nihayet varlığını hissettik.Çok şükür :bye:

Tanju Cansever

Tufan Bey merhaba,

Hatırlarsanız son Ankara forum buluşmasında karşılaşmış ve tanışmıştık. Sesinizi duyduğuma ben de sevindim. Hatta bir ara telefon açıp sağlığınızın yerinde olup olmadığı merak ettiğimi bile soracaktım. Sevgilerimle...

Arkadaşlar ben hep forumdayım ancak vakit bulduğumda forumu inceliyor ve sadece okuyorum.Zaman bulabilirsem arada yazarak katılıyorum.Sizlerin yazdığınız bu güzel yorumları okuyarak baya zaman geçiyor zaten :D: .

Saygı ve sevgilerimle...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

orta seviye tam olarak bizi anlatıyor bu yazıya göre. ekrem kendini bilmek güzel şey olsa gerek :lol:

malum şair Yunus ne güzel söylemiş

İlim ilim bilmektir

İlim kendin bilmektir

Sen kendini bilmezsin

Ya nice okumaktır

:fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

ben CIN lilerle turnuvaya katiliyorum bu hangi seviyede oluyor acep?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

orta üst seçeneğini işaretlemiştim ama yazmamışım nedense şimdi görünce yazayım dedim. Aslında çok daha ileri seviyelere çıkabilirim ama nedense psikolojik olarak kısıtlıyorum kendimi. Maçlarda çok acayip heyecan basıyor. Esmer tenliyim ama geçen bir maçımı izleyen arkadaşım rengin beyaza döndü dedi :D maç yapmasam bile masada iki top atarken karşımdaki yeni biriyse çok saçmalıyorum yoksa teknik olarak fena değilim ve yaklaşık 2-3 aydır bayağı geliştirdim kendimi. Sürekli maç videoları izleyip antreman yapıyorum ve hatalarımı düşünüyorum. Bu heyecanı nasıl yenerim acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence birbirleriyle oynayanlar forumda. birbirleri için yorum yapsın. birisinin kendisi için yorum yapması güç bi olay. mesela saadettin abi bence ileri alt seviye bir oyuncu ama antrenör olma kapasitesi oyun düzeyinden 5 kat daha yüksek çünkü görmüş geçirmiş zamanında:)

AliGuller arkadaşım ileri üst seviye bir oyuncu. gerçekten düzgün bir tekniği var. sık antremanla liglerde oynayabilecek kapasitede.

Ertan abi de ileri seviye bir oyuncu. oynadığımda backhandindeki kısa tırtığı çok güzel kullanıyordu:)

Canberk orta seviye bir arkadaş. antremanla ve diyetiyle ileri seviyelere aday bence.

Pianist benceileri alt - orta seviye arası bir arkadaş ama tekniği düzgün gerçekten. sık antremanla kolayca oyunu gelişebilir.

Mustafa Altunok ileri alt seviye bir oyuncu. backhand spinlerine dayanılmıyor=)

serefguneysu da pianist arkadaşımla yakın bir oyun kapasitesine sahip.

ongun geleceğin süper blokçusu=) bu ilgi ve alakası onu zamanla bence çok iyi yapıcak.

bunlar benim yorumlarım tanıdıklarımdan=)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun geleceğin süper blokçusu=) bu ilgi ve alakası onu zamanla bence çok iyi yapıcak.

bunlar benim yorumlarım tanıdıklarımdan=)

Sağol Güray. O gelecek bir gün gelecek inşallah. Dişler tamamen dökülmeden bir Cho diye bağırmak isterim. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..