Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bh-fh Lastik Renkleri

Guest saruhanbatur

Recommended Posts

Selam arkadaşlar..

Bh ve Fh için lastik sipariş verirken hangi renk oldugunun önemi var mı? Fh için siyah kullanmanın ne gıbı dezavantajı olabılırki? bazen duyuyorum lastiği değiştirip bh dime siyah taktıgımda daha ıyı oldu diyolar...yoksa alışkanlık mı?bilen arkadaşalar dan fikirler lütfen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar..

Bh ve Fh için lastik sipariş verirken hangi renk oldugunun önemi var mı? Fh için siyah kullanmanın ne gıbı dezavantajı olabılırki? bazen duyuyorum lastiği değiştirip bh dime siyah taktıgımda daha ıyı oldu diyolar...yoksa alışkanlık mı?bilen arkadaşalar dan fikirler lütfen.

hiçbir dezavantajı yok kardeşim. Renk sadece fh ile bh di karıştırmamak içindir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bi yerlerde çin lastiklerinde siyah renk olanlarının daha yapışkan olduğunu okumuştum sadece yapışkanlılarda farklı oluyor diye aslını bilmiyorum ama wang ligin falan siyahı forehand de kullandıgından söylentide olabilir yoksa ünlülere baktığımda her türlüsünü görüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlış düşünüyorsunuz her iki tarfı siyah olamaz çünkü kurallarda bi tarafı kırmızı diğer tarafı siyah olacak gibi bir madde yazıyor eğer okursanız görürsünüz

Lastik markasının yazdığı kısım sapın oraya sıfırlanacak şekilde yapıştırılıp üst tarafından kesilmektedir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama bu resmi turnuvalar için geçerli bi mevzuat değilmi?ben katılırsam özel turnuvalara katılırım yada arkadaşlarla oynarken kullanıcam en fazla rakedimi bunun için bi sakınca yoktur heralde :D:

bütün turnuvalarda raketleri kontrol ediyorlar diye biliyorum.o yüzden çift taraf siyah olursa hiçbir turnuvada oynayamazsınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada bişi sormak istiyorum konuyla bağlantılı olarak..combo raket yaptırırken lastiklerin üzerinde hazır raketlerde olduğu gibi lastiğin markası yazıyomu yoksa lastik rakete uygun kesilirken markası gidiomu?yaptırcağım rakette tahta siyah olcağı için her iki lastiğide siyah düşünüyorum..yani lastiğin markasından ayırt ederim diye düşünüyorum..doğrumu düşünüyorum acaba?

Madem Samba N Tec alacaksın, bir fotosunu gör, markası gitmiyor... :)

dscf085022wa4.th.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada bişi sormak istiyorum konuyla bağlantılı olarak..combo raket yaptırırken lastiklerin üzerinde hazır raketlerde olduğu gibi lastiğin markası yazıyomu yoksa lastik rakete uygun kesilirken markası gidiomu?yaptırcağım rakette tahta siyah olcağı için her iki lastiğide siyah düşünüyorum..yani lastiğin markasından ayırt ederim diye düşünüyorum..doğrumu düşünüyorum acaba?

yok canım o lastiklerin sadece kenarları kesilio. marka altta zaten kesilen yerle bi alakası yok. yani markalar duracak merak etme.

desene raketin rakibine korku salacak (simsiyah)... :D: ama öle turnuva maçlarında sorun yaşayabilirsinn.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ewt ya karizma bişi olcak ama turnuvalara almazlarsa hiç girmem o işe..ben özel turnuvalarda sorun olmaz diye biliyorum ama araştırcam yinede..yada özel turnuvaların mevzuatını bilen hocalarımız bilgi verirse sevinirm..

eger ortada 1 hakem varsa kabul etmeyecektir.renklerin farkli olmasi farkli tip lastik kullanildiginda rakibinin sasirmamasi icin .bir yuze anti lastik ya da putur takarsin diyerine hizli,spinli bir lastik takarsan ve ayni renk olursa, rakibin hangi lastikle vurdugunu takip edemeyecek.bir cesit hile sayilacagindan,sertifikasi olmasa da hakemlige soyunan hicbir akil sahibi, cift tarafin ayni renk olmasina ok vermez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yıllar önce lastiğin renginin önemi yoktu yani raketin iki tarafınada aynı renk lastik takabiliyordunuz ama lastikler çok çeşitlenmeye başladıktan sonra ITTF oyuncuların topu daha çok oyunda tutabilmesi ve rakibinin hangi vuruşunu hangi tip lastikle karşıladığını algılayabilmesi ve vuruşuna karar verebilmesi adına iki lastiğin birbirinden farklı renklerde olması gerektiği kuralını zorunlu kılmıştır. (Hatta lastiklerle ilgili başka kriterlerde var ama o konuya girmeyeceğim.)

İsteyen forehandinde siyah, isteyen kırmızı kullanabilir, ancak raketin backhand tarafını mutlaka diğer renkte olması gerekmekdir. Eğer bir oyuncu turnuvalara katılmak için değilde keyfi oynamak için lastik almak istiyorsa istediği renk lastiği takabilir. Hatta kendi kendime oynayacağım turnuvalara katılmayacağım diyen oyunculara değişik birşey daha önereyim; birkaç kullanılmış farklı lastiği alıp birbirine yapıştırarak (mesela farklı özellikteki bazı bölümleri deforme olmuş lastikleri pasta dilimi gibi birkaç parçaya bölüp birbirine yapıştırarak) tahtaya monte ederseniz raketinizin tek tarafından birçok değişik vuruş elde edersiniz. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yıllar önce lastiğin renginin önemi yoktu yani raketin iki tarafınada aynı renk lastik takabiliyordunuz ama lastikler çok çeşitlenmeye başladıktan sonra ITTF oyuncuların topu daha çok oyunda tutabilmesi ve rakibinin hangi vuruşunu hangi tip lastikle karşıladığını algılayabilmesi ve vuruşuna karar verebilmesi adına iki lastiğin birbirinden farklı renklerde olması gerektiği kuralını zorunlu kılmıştır. (Hatta lastiklerle ilgili başka kriterlerde var ama o konuya girmeyeceğim.)

İsteyen forehandinde siyah, isteyen kırmızı kullanabilir, ancak raketin backhand tarafını mutlaka diğer renkte olması gerekmekdir. Eğer bir oyuncu turnuvalara katılmak için değilde keyfi oynamak için lastik almak istiyorsa istediği renk lastiği takabilir. Hatta kendi kendime oynayacağım turnuvalara katılmayacağım diyen oyunculara değişik birşey daha önereyim; birkaç kullanılmış farklı lastiği alıp birbirine yapıştırarak (mesela farklı özellikteki bazı bölümleri deforme olmuş lastikleri pasta dilimi gibi birkaç parçaya bölerek birbirine yapıştırarak) tahtaya monte ederseniz raketinizin tek tarafından birçok değişik vuruş elde edersiniz. :P:

son cümle süper :gulumse: bunu yaparken uzun kısa tırtık hatta süngerleride farklı yerlerde değişikte ayarladıkmı süper olur.... bide böyle turnuva açılsın dünyada bakalım ne tür komedi izleriz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..