Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic Opticon Rs

Guest Arno

Recommended Posts

İzmirdeki buluşma için yeni tahta almayı düşünüyordum. Ve bu yeni tahtayı gördüm. Bu tahta ile oynayanınız var mı?

Şimdilik bu tahtayı almayı düşünüyorum ama bana önerebileceğiniz başka off veya off+ tahtalar var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Off+ bir tahta tavsiye etmek gerekirse, kullandığım BTY Primorac Carbon tahtadan oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim.

Titreşim sorunu yok (sorun olarak sayıyorsan sen de tabi), hızı oldukça iyi.

Kontrol ve his konusuna gelince, hızından dolayı biraz kontrolsüz ve sert olmasından dolayı biraz hissiz olduğunu söyleyebilirim, ama kullanacağın lastiklere göre bunlar da sorun olmaktan çıkıyor, tercihini biraz daha yumuşak ve kontrolü yüksek lastiklerden yana kullanırsan.

Kullandığın lastikleri bilemiyorum, belki zaten lastiklerin tarif ettiğim gibidir. Ama kullandığın tahta Primorac'dan yavaş olsa gerek. Baktığım değerlere göre lastiklerinin de kontrolü bayağı yüksek (yada hızı düşük diyelim).

Off+ bir tahta aradığına emin misin bu arada...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet eminim. Çünkü bu lastiklerin bana yavaşa geldiğini düşünüyorum.Yani en azından lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Bu oyunu çok iyi oynadığım söylenemez ama çok iyi oynamak için çaba sarf ediyorum. Hızlı oynamayı seviyorum bunun içinde off+ bi tahta istiyorum. Butterfly lar çok pahalı olduğu içinde donic almayı düşünüyorum. İmpuls serisi de hız bakımından fena değil. Semih beye sordum elinde opticon rs yokmuş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam alioktayl;

Bu oyunu çok iyi oynadığım söylenemez ama çok iyi oynamak için çaba sarf ediyorum.

off+ tahta icin bir kere daha dusun derim ben.. sonrasinda butun cabalarinin karsiligini alabilmek icin..

bak izmirdeki bulusmaya gidecegini soyluyorsun; orada tahta ve lastik allahina bereket olacak, neden orada herbirini denedikten sonra kararini vermiyorsun??

hem bir tahtayi cok seversin izmirdeyken, ama is isten bir yerde gecmis olur. oyle ucuz birsey olsa hadi neyse derim ama....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
Düz Opticon Yakın biarkadaşımda var çok beğenmiyorum acaba RS modelinin farkı nedir diye sormuştum. Persson Ipmpuls 7.5 te karar kıldım. Üstünede Gallardo Speed Lastik.

rs'nin biraz daha vibrasyon kontrollü olduğu yolunda duyumlarım var.e yeni tabii denemek lazım.ayrıca impuls 7.5'i ben de aldım fakat görüntüsü hiç hoşuma gitmedi.yani bi türlü elime oturtamadım sonra geri verdim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
rs'nin biraz daha vibrasyon kontrollü olduğu yolunda duyumlarım var.e yeni tabii denemek lazım.ayrıca impuls 7.5'i ben de aldım fakat görüntüsü hiç hoşuma gitmedi.yani bi türlü elime oturtamadım sonra geri verdim

Uzun süre Semih Bey'den aldığım DONIC katalogunu inceledikten sonra en nihayet yerinde de anatomic modelini görünce aldım Opticon RS'i..

Öncelikle bir önceki VSG 1000'e göre daha yavas ancak daha kontrollü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. VSG sanki biraz oyuncak gibiydi, bu ise gercek anlamda bir 'tahta' hissi veriyor. Öncelikle sap daha kalın. Vuruslar yine titreşimsiz, kontrol iseçok daha iyi.

Kafa biraz küçük ancak ben bu sitili seviyorum. Daha önce Stiga Oversize WRB de kullandım; gerçekten berbat bir tahta idi. Bence kafanın büyük olması hareketi kısıtlıyor.

Şu andaki tek problemim ise üzerindeki DHS H3'ün henüz yeterince zamk yememiş olmasından dolayı süngerinin olaganüstü sert olması. Eğer biraz daha yumuşamaz ise 35 derece Nano teknolojili yeni Joola lastik düşünüyorum. N tech. Manyak değerler ifade ediliyor; görelim bakalım.. :B:

Syg.,

UA

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz konuyla alakasız olucak galiba ama bende opticon RS tahta üzerinde DHS Hurricane 3 kullanıyorum forehand de. sorum Tsu ya ;

Ertan abiden limoenene dilenmek konusunu biraz açarmısın Tsu. Bunun H3 e etkisi nedir. Hız olarak ne kadar etkiler. Ben şu anda hızından memnunum ama biraz daha yumuşaklık istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

limonen bulmak sorun oluyorsa veya kullanmak istenmiyorsa, presle zamklama yöntemi kullanılınca da h3'ün süngeri oldukça yumuşuyor. şunu kastediyorum; Ertan bey kadar becerikli olup bir pres yapamıyorsak veya alamıyorsak, ilkel pres yöntemini önerebilirim. hızlandırıcı zamkı sürdükten sonra, a4 boyutundaki bir asetatın üstüne yapıştırıyorsunuz ve üzerine de ağırlık yapacak şekilde bir miktar kitap/ansiklopedi koyuyorsunuz. 15-20 dk kadar bu şekilde bekliyorsunuz. bu sayede zamk hem uçmuyor ve tamamı süngerde kalıyor, hem de süngere hızla nüfuz ettiği için daha etkili oluyor. lastiği asetattan söküp tahtaya yapıştırabilirsiniz artık.

ben de bu yöntemi forum üyesi bir arkadaşımdan öğrendim. diğer üyeler içinde de illaki bilen ve kullanan vardır. çeşitli yabancı forumlarda bu uygulamadan bahsediliyor. hatta asetat yerine cam kullananlar da var. tabi sadece h3 için değil, tüm zamklamaya uygun lastikler için kullanılabilir. daha az miktarda zamk ile daha verimli sonuç alabiliyorsunuz.

umarım işinize yarar...

barış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şöyle bir farkı olabileceğini düşünüyorum, preslediğin zaman zamk hızlı bir şekilde süngere nufüz ediyor, yani bir anlamda zamkı süngere gömüyorsun. ayrıca zamkın süngere daha homojen yayılması ve derine girmesi sağlanıyor.

fakat uzun zamandır hızlandırıcı zamk kullanan veya çeşitli yöntemleri denemiş biri değilim. o yüzden ıslak yapıştırma ile farkını veya benzerliklerini söyleyemem. ancak ben bu şekilde zamklamadan oldukça memnunum. tabi biraz zahmeti var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

enes, maalesef elimde hiç h3 kalmadı. yakın zamanda da pek gelme olasılığı yok. son olarak h2, h3 ve bir iki tane daha çin lastiğinin sadece üst lastiklerini getirttim. sünger olarak ise ince ve yumuşak avalox süngerler yolda... durum budur :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, dinlemeyin şu Simurg'u (nam-ı diğer : KRé); arkadaşımız uçmuş baksanıza titrine spezila tahta, fiat modeli misali lastik falan ama sünger Avalox bilmemne.. Allah Allah yaa.. Neyse, h3 hakikaten ilgiç bi lastik. Kré liderliğinde "yumuşatma" çalışmalarım standart yoldan devam ediyor.

Dün bayaa bir zamkladım, iyice gerildi / uzadı, yarım cm kadar kısaltım, bakalım bugün deneyeceğiz.

Konu iyice dağıldı ama lütfen olmuyor.. cık cık..

Başlık RS, yazışma h3 ve yumuşatma/yapıştırma teknikleri.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..