Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombinasyon

Hıcın

Recommended Posts

Arşatırmalarıma devam ediyorum, fazla acelem yok şimdilik, son okumalarımdan stilime göre bir kombine yaptım sayılır. Bir değerlendirebilirmisiniz (Masa tenisi.org'un bilgilerine göre).

Amacım hızlı bir raket bu sebeple ince lastik istedim, yumuşak lastik sert sünger veya sert lastik yumuşak sünger ikileminde kaldım denilebilir. Bunun sebebi hızdan fazla ödün vermeden spini olabldiğine arttırmaktı. Kombinem;

1- Hızlı tahta (Off+), yüzeyi yapışkan olmayan ince, yumuşak lastik, kalın sert sünger.

2- Hızlı tahta (Off+), yüzeyi yapışkan olmayan ince sert lastik, kalın yumuşak sünger.

Tahta olarak; Stiga Hybrid Wood düşünüyorum, lastikte ve süngerde ise kararsızım.

Soru1 : Kombine sizce nasıl bir tepki verir.

Soru2: Yukarıda belirtilen lastik, sünger uyumunu hangi marka ve tür modelde bulabilirim.

Teşekkürler, saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar henüz cevap alamadım ama olsun, bir sorum daha olacak ( umarım cevap alabilirim)

Çok hızlı bir tahta alsam, bu hızlı tahtaya hızı az, kontrollü lastik ve sünger taksam raket yine hızlı bir raket olur mu, kontrolü ve spini nasıl olur.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer bu ilk combi raketin olacaksa o zaman orta hızda bir tahta ve orta hızda lastikler alman daha faydalı olur. 1,7mm veya 1,9mm kalınlığında lastik işini rahatlıkla görecektir. Hızlı tahtaya ince süngerli yumuşak lastik alabilirsin ama bu seferde tam verim elde edemezsin. Bu aynı spor arabaya motorsiklet tekeri takmaya benzer. En iyisi sen orta karar bir aile otomobili alarak başla ki, daha sonra oyununa göre değişikliğe gidebilirsin.

Eğer İstanbul'da isen o zaman masa tenisi salonlarından birine giderek bir iki arkadaşa rica etsen kendi raketlerini denetirler sanırım. Olmadı bana ulaşırsın ben sana bir iki kombi veririm denersin daha sonra da kendi belirlediğin malzemeleri alırsın. Eğer istanbul dışındaysan o zaman işi bilen bir masa tenisi antrenörü veya oyuncusuna danışmanda fayda var. Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..