Jump to content
Masatenisi.org Forum

Solüsyon Gerektirmeyen Yumuşak Süngerli Lastik Arayışına Girdim

Recommended Posts

Backhandde Sriver fx kullanıyorum ve çok da memnunum. Fakat yapıştırmayınca bildiğiniz üzere bir süre sonra pörsüyor.

Yapıştırmaktan bıktım. Catapult düşünebilirim fakat sriver fx'e daha yakın olsun istiyorum.

Yumuşak süngerli, üst yüzeyi fazla sert olmayan bildiğiniz bir lastik var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhandde Sriver fx kullanıyorum ve çok da memnunum. Fakat yapıştırmayınca bildiğiniz üzere bir süre sonra pörsüyor.

Yapıştırmaktan bıktım. Catapult düşünebilirim fakat sriver fx'e daha yakın olsun istiyorum.

Andro Impuls Speed olur, Tibhar Rookie Dtecs olur. Impuls'un iyi tarafı diğer tensor'lere oranla daya dayanıklı olması. Kenarlardan pütürler kopmuyor o kadar kolay.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic lastiklerden Coppa Jo gold,silver veya Sonex Jp goldu önerebilirim gerçekten yumuşak lastikler fakat daha kontrollü bir lastik istersen Desto f3 Big slam'i tavsiye ederim.Şimdiye kadar oynadığım en yumuşak lastik ayrıca mükemmel de ses çıkarıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Gazanfer ve Emre bey. Donic lastikleri deneme konusunda pek zorluk çekmem herhalde.

Joola Energy Green power EXTRA

Donic Coppa JO Silver

Donic Sonex JP Gold

TIBHAR-Rookie D.TecS

Big slam bana yavaş gelebilir.

Notumu buraya aldım. Not defterim yok yanımda :D:

Şu an Donic Coppa JO Silver kullanıyorum, öncesinde Donic Coppa JO Gold kullandım FH 'de..

Genel olarak memnunum, fakat en fazla 2 ay içinde bariz şekilde üst yüzey yıpranıyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

şerefcim denediğim kadarıyla sriver fx'in kullanım rahatlığını ve özelliklerini taşıyan ya da yakın olan dediğin gibi lastik bence donic coppa j.o silver. bi yerden bul dene istersen. upsde tuncay abide vardı alıp denemiştim çok hoşuma gitmişti. duruyosa hala al bi dene istersen ondan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Merak ediyorum. Tibhar Nimbusla oynayan arkadaşlar bu lastikten speed glue effect alıyorlar mı? Fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Ben de ciddi ciddi yapıştırmadan oynayabileceğim lastik arayışına girdim. Booster ve speed glue yapıştırma denemeleri yüzünden oyunuma konsantre olamıyorum. Her oyunda da aynı hissi tutturman da çok zor. Kafayı ister istemez atma hissine takıyorsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merak ediyorum. Tibhar Nimbusla oynayan arkadaşlar bu lastikten speed glue effect alıyorlar mı? Fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Ben de ciddi ciddi yapıştırmadan oynayabileceğim lastik arayışına girdim. Booster ve speed glue yapıştırma denemeleri yüzünden oyunuma konsantre olamıyorum. Her oyunda da aynı hissi tutturman da çok zor. Kafayı ister istemez atma hissine takıyorsun.

Bende yapıştırmadan oynayabileceğim lastiği bir bulabilsem üzerimden büyük bir yük kalkacak. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben ne yazıkki tavsiyede bulunamayacağımda bu sölüsyonsuz meselesini anlamadım biri açıklarsa sevinirim benim imzadaki raketin lastiklerindede aldığım sitede solüsyonsuzda iyi sonuç verir falan diyor... ben solüsyon deyince yapıştırıcı olarak algılıyorum hızlandırıcı değil... herhalde doğru anlıyorum..... anlamadığıma gelelim bu solüsyonsuzlar peki nasıl tahtaya yapışıyor tahtada nasıl duruyorlar.....?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Solüsyonsuzlardan kastımız hızlandırıcı kullanmamak aslında. Bir de yani çıkan booster/tuner adı verilen yağ tarzı sıvıları kullanmamak.

Peki yeni lastiği tahtaya nasıl yapıştıracağız? Fairchak gibi solüsyonu kullanıp bir daha tahtadan sökmemecesine yapıştırmak ya da su bazlı hızlandırıcı özelliği olmayan ayran kıvamında solvent içermeyen hafif amonyak kokusu gelen yeni ITTF kurallarına uygun sıvıları kullanmak.

Donic Vario Chack, Butterfly Free Chack gibi. Bu tarz ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü daha iyi yapışıyorlar. Kenarlardan açılma problemi yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Solüsyonsuzlardan kastımız hızlandırıcı kullanmamak aslında. Bir de yani çıkan booster/tuner adı verilen yağ tarzı sıvıları kullanmamak.

Peki yeni lastiği tahtaya nasıl yapıştıracağız? Fairchak gibi solüsyonu kullanıp bir daha tahtadan sökmemecesine yapıştırmak ya da su bazlı hızlandırıcı özelliği olmayan ayran kıvamında solvent içermeyen hafif amonyak kokusu gelen yeni ITTF kurallarına uygun sıvıları kullanmak.

Donic Vario Chack, Butterfly Free Chack gibi. Bu tarz ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü daha iyi yapışıyorlar. Kenarlardan açılma problemi yaşamazsınız.

şimdi solüsyon deyince hızlandırıcı anlamı olduğunu görüyorum şimdilik bende böyle algılayım...valla başka yerlerdede solüsyon deyince yapıştırıcı olarak algılanıyor artık herhalde yazıya göre yorumlayacaz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nimbus'u eski tip tibhar solüsyonla yapıştırmama rağmen ilk yapıştırdığım anda neyse şimdi de o. Ne yapıştırıcı lastiğe etkiyor, ne lastiğin özelliği değişiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..