Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiye Ferdi şampiyonası Sonuçları

Recommended Posts

Arkadaşlar; 3-4 Temmuz 2004 tarihinde Ankara'da yapılan Türkiye ferdi masa tenisi şampiyonasında 2003-2004 sezonu ilk 4'e giren erkek sporcular sıralaması

155 sporcunun katıldığı müsabakalar sonucunda erkekler katagorisinde;

1-İrfan Tavukçuoğlu (TED-ANKARA KOLEJİ)

2-Halil Hacı (İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ)

3-Sefa(soyadını hatırlayamadım)(İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ)

4-Peng Fei(İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ)

Yarı final sonuçları:

İrfan-Sefa:4-3

Halil-peng-fei:4-0

Final:

İrfan-Halil:4-3

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sefa nin adi Safa AVCI imis ve A ile yaziliyormus.

Dunya 18 yas alti siralamasindan baktim.

Adres su:

http://www.ittf.com/ittf_ranking/Ranking_U...e=2#tbl_ranking

Pengfei 68 numarada Safa 75 numarada ancak Turnuva' da Safa Pengfei yi yenebilecek kapasitede gozukuyordu. Zaten kulaktan kulaga "Bu cocuk cok formda ve turnuvanın favorisi" laflari dolasiyordu. Ozellikle Ilk 8 ler baslamadan onceki bir macinda yaptigi cok klas bir hareketle butun salondan "vauvv" seklinde bir efektin yukselmesine sebep oldu. Cok usta bir bicimde bos bir topun altina girdi ve kesmek isterken iskaladi. Daha sonra iskaladigi topu cok seri bir sekilde arkada tekrar yakalayip forehandden bakchande bir sut cikardi ki o anda basta yapmis oldugu iskalama hareketinin kasten yapilmis oldugunu anladik.

Ben ise listelerden ve medyadan bir sekiilde daha once ismini duydugumdan Pengfei yi merak ediyordum. Halil HACI ile yari finalde eslestiklerinde "Halil Pengfei yi kendi aralarinda oynadiklarinda rahat yeniyor" gibi bi laf dolasti tribunde ama ben pek inanmadim zira "ilk-16" macini Halil cok zor aldi, sinirdan cevirdi. Onur Germiyanoglu macinda da karsi taraf yari final ve final dusunerek kendini yormamak icin basta asilmadi, sonra da toparlayamadi diye dusunmustum.

Ama baktim Pengfei yi 4-0 ile temiz gecti.

Bir de Dogukanin yendigi ancak forehandine karsi oynamamaya dikkat ettigi Gencay MENGE vardi ki yasi birhayli kucuk gorundu bana. Bir de Huseyin diye esmer bir cocuk daha vardi. Onu daha once Eskisehir' de gormustum. Dogukan onu da rahat gecti.

Pengfei kucuuk yasina verilecek bir hareketle ilk set sonunda "Gonullerin Sampiyonu" Dogukan' a yumruk sov yapinca Ankara seyircisini bir anda karsisinda buldu. Az daha ambiyans etkisiyle maci verecekti. İyi de bi ders olurdu...

Neyse herkes gibi benim de cok hosuma gitti bu turnuva. Insallah bu cocuklar 20' li yaslarinda ilk 100 de ust derecelerde boy gosterirler.

Secici Altidag' dan bildirdi... :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..