Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ilgi

Misafir

Recommended Posts

Kısa bir dönem masa tenisi oynamış ve bu sporu çok seven biri olarak istanbul dışındaki illerde ilgiyi nasıl arttırabileceğimizi düşünüp duruyorum.Mesela ben bulunduğum ilde bu sporun sadece bir kaç kişi ile ilgili olduğunu ve maalesef küskünlüklerden dolayı bu sporun yayılamaladığını görüyorum.O kadar araştırmama rağmen sadece 2-3 kişinin adı geçiyor.Okullarda masa tenisi çalıştıran kişilerin sadece beden eğitimi öğretmeni olduğunu görüyorum.Yanlış anlaşılmasın beden eğitimi öğretmenleri işini yapmıyor demek istemiyorum. Ama takdir edersiniz ki bu sporda bir branşlaşma işi.Samimiyetle söyleyeyim maalesef bir futbol voleybol yada basketbola gösterilen ilginin onda biri masa tenisine gösterilmiyor.hepimiz biliyoruz ki masa tenisi çok daha kolay oynanabilen alan ve çok pahalı malzeme gerektirmeyen avantajlı bir spor.Tüm bu düşünceler doğrultusunda daha faaliyetli bir masa tenisi ortamı oluşturmak için bulunduğumuz ilde neler yapabiliriz ?il temsilcilerini nasıl harekete geçirebiliriz. sık sık turnuva nasıl düzenletebiliriz.Kuruluşlar ligi nasıl düzenlenebilir? Tavsiyelerinizi bekliyor konuyu okuyan il temsilcilerinide daha çok faaliyet düzenlemeye çağırıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O kadar araştırmama rağmen sadece 2-3 kişinin adı geçiyor.Okullarda masa tenisi çalıştıran kişilerin sadece beden eğitimi öğretmeni olduğunu görüyorum.Yanlış anlaşılmasın beden eğitimi öğretmenleri işini yapmıyor demek istemiyorum. Ama takdir edersiniz ki bu sporda bir branşlaşma işi.

Evet genelde bu muhterem insanlar 2-3 kişi olurlar. Ayrıca bu 2-3 kişide genelde birbirini beğenmezler sağda solda karalarlar..

Nasıl ki senin, beden eğitimi öğretmenlerini beğenmediğin, yaptıkları işi anlamadığın ve kavrayamadığın gibi..

Beden eğitimi öğretmeniyim ve yazdığın bu yazı hiç hoşuma gitmedi..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet genelde bu muhterem insanlar 2-3 kişi olurlar. Ayrıca bu 2-3 kişide genelde birbirini beğenmezler sağda solda karalarlar..

Nasıl ki senin, beden eğitimi öğretmenlerini beğenmediğin, yaptıkları işi anlamadığın ve kavrayamadığın gibi..

Beden eğitimi öğretmeniyim ve yazdığın bu yazı hiç hoşuma gitmedi..

Sanıyorum konuyu başlatan mkusbaz yanlış telaffuz etti. Öğretmenlerimizi karalamak için yazdığını sanmıyorum. Sadece bu sporda branşlaşma olmadan öğrenmenin zor olacağını, beden eğitimi öğretmeni olarak temel bir eğitim verseler bile branşı bu spor olmadan tam öğretmelerinin kolay olmayacağını dile getirmek itedi. Doğru muyum? (Eğer değilsem bende sana katılıyorum Mustafa ama belirli bir çabanın içinde olupta belirli kişilerle bu işin döndüğünü ve çözüm bulamadığını görünce sitemsel bir yazı yazmış...)
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konu ile ilgilenen herkese teşekkür ederim.Konunun özünden uzaklaşmamasını çok arzu ediyorum.Neler yapmalıyız yada ben neler yapabilirim. Sadece çocuk çalıştırmakla olmaz değilmi.Çocuklar faaliyet ve yarışma ister.Hep kafamı kurcalıyor.Daha fazla nasıl resmi maça çıkabiliriz .Teşvik turnuvaları niçin yapılmıyor .Hergün lig heyetinin sayfalarını takip ediyorum.Belki turnuva ilanı vardır diye.İl temsilcileri harekete geçelim. Çalıştırdığımız 3 üncü 5 inci sınıf çocukları kendilerini nerede deneyecekler ?Herkese iyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..