Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hazır Raket Tahtası Ile Yeniden Raket Yapmak ,tahtalarda Yazılanlar Ne

Misafir

Recommended Posts

merhaba ben daha önce buterly 7000 (hazır raket spin,speed,control 10,10,10 )ile oynadım turnuvada (hastanede küçük bir turnuva ) yeni bir 7000 kazandım ancak oynumu 1700 ile oynadım(ama biraz yavaş bir raket). aldığım yeni 7000 nin kafası ağır.bende raketin kılıfını bile açmadım ve kendime bir raket yapayım dedim ancak tahtalarda off+ off- all türünde işaretler var.ayrıca dengeli bir raket olup olmadığı söğlenmiyor.bu işaretler ne anlama geliyor.ayrıca birşey daha sormak istiyorum biraz atak (kesme pek sevmem ancak her topa vuracak kadarda iyi değilim) bir oyun oynuyorsanız ne tavsiye edersiniz.kafası nın ağır olması atak raketlerin özelliğimidir.şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba ben daha önce buterly 7000 (hazır raket spin,speed,control 10,10,10 )ile oynadım turnuvada (hastanede küçük bir turnuva ) yeni bir 7000 kazandım ancak oynumu 1700 ile oynadım(ama biraz yavaş bir raket). aldığım yeni 7000 nin kafası ağır.bende raketin kılıfını bile açmadım ve kendime bir raket yapayım dedim ancak tahtalarda off+ off- all türünde işaretler var.ayrıca dengeli bir raket olup olmadığı söğlenmiyor.bu işaretler ne anlama geliyor.ayrıca birşey daha sormak istiyorum biraz atak (kesme pek sevmem ancak her topa vuracak kadarda iyi değilim) bir oyun oynuyorsanız ne tavsiye edersiniz.kafası nın ağır olması atak raketlerin özelliğimidir.şimdiden teşekkür ederim

Ben acizane öğrendiğim kadarıyla sana biraz bilgi vereyim. Şüphesiz daha iyisini form üyeleri verecektir.

tahtalar defanstan atak oyuna kadar derecelendirilmiş olup ona göre özel yapılıyorlar.

defans oyun(kontrollü oyun) için; def

hem kontrol hem atak oyun için ; all+

ful atak oyun için ; off+ gibi gösterimler vardır.

sembol ingilizcesi türkçesi

def: defansive :defans

all : allround :masa tenisi karşılığı ;dengeli

off: offansive :atak, hızlı anlamlarına gelir.

Diğer All- , all, off-, off gösterimleri yukarıdakilere göre kendin çıkarabilirsin.

Anladığım kadarıyla senin oyunun da All+. onun için böyle bir tahta kullanmalısın.

Tahtaların atak olup olmamasına göre ağırlığının değişip değişmediğini, (örneğin butterfly tahtalarda)

http://www.masatenisi.org/turkish/specbbtrfl.htm

bu linkten bakabilirsin.

sayın form üyeleri, yanlış ya da eksik birşey yazdıysam lütfen mesaj çekiniz.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim matematik,sanırım bazı şeyler aydınlandı ve forum ile siteden de ekstra araştırma yapınca bazı şeyleri daha iyi anladım.ben kendimi daha çok offancive oyuncu tarzına yakın görüyorum(anladığım kadarıyla).elimdeki hazır raket tahtasını (eski baterfly 7000) kullansam ve üstüne yeni lastik ile sünger koysam sence başarılı olurmu.kendi yaptığın bir raketle oynadığına göre elindeki raketi diğerlerinden farklı kılan şey nedir acaba ve sen seçimini nasıl yaptın yani tahtaları yada lastikleri önceden görme veya oynama şansın oldumu?tekrar zaman ayırırsan sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

slm

emin ol durumumuz hemen hemen aynı bende 1700 ile oynuyordum sonra 7000 ile oynadım ama 1700 ü ilk aldığım zaman çok hoşuma gitmişti sonra başka abilerimin butterfly sriver L lastiklerini aldım kullanılmış lastiklerdi ama yinede 1700 den güzeldi. Ama baktım ki oda belli bir süre sonra bana yetersiz gelmeye başlıyo. ve şu anki raketimi yaptım. benim sana tavsiyem eğer bugüne kadar orjin bir lastikle oynamadıysan birden hücum ağırlıklı bir rakete geçme önce biraz kontrollü olmayı öğren daha sonra hucüma yönelik bir lastik alırsın çünkü bu lastikler inan çok farklı oyununu baştan sona değiştirebilir. Başarılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşımız güzel ifade etmiş.siz kontrollü atak tercih etmeniz lazım Şunu unutmamak gerekir ki all+ ya da all bir tahta üzerine konulacak lastikle off yapılabilir. bu yüzden ilk önce all+ bir tahta alıp üzerine normal hız ve kontrolde bir lastik takıp buna iyi bir alıştıktan sonra lastikleri hızlı bir lastikle değiştirebilirsiniz. profesyonelliğe doğru gittikçe de tahtanızı isteğinize göre değiştirebilirsiniz. (ben bu bilgileri bu formdan yazılanlara göre sadece biliyorum yoksa bir tecrübem yok ama şunu iyi biliyorum ki küçük bir atomdan bir yıldıza ne kadar fark var; raketten rakete de bir o kadar fark var). Ben yenilerde all+ bir raket aldım ve oyunuma göre de lastik alıp bir raket oluşturacağım. Bu ilk tecrübem olacak. İstersen sen de bu şekilde bir kombi oluştur. İkimiz de bu bilgileri yaşayarak tecrübe edelim.

saygılarımla ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

SELAM.BEN DE İZMİRDE OTURUYORUM VE FORUMDA MALZEME SATAN BİR ARKADAŞIN ADRESİNİ BULDUM(İSMİ AHMET BİTİRMİŞ 05554863630)KENDİSİ ATATÜRK STADYUMUNDA.ÖNCELİKLE KENDİSİDE BİRAZ DAHA KONTROLLÜ BİR TAHTA ALMAMI TAVSİYE ETTİ.ANCAK SONRA SALONDA BİRAZ OYNADIK VE BANA CONTROLUN ÇOKTA LAZIM OLMADIĞINI SÖYLEDİ.BUNUN ÜZERİNE DONİC TİTANİUM İNSİDE TAHTA(OFF - GERÇİ BEN OFF OLSUN İSTİYORDUM AMA ORADA OYNAYAN OYUNCULARI GÖRÜNCE BU TAHTANIN BİLE BELKİDE FAZLA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM) ÜZERİNE DONİC JOPPA GOLD TAKTIK.BİRAZ OYNAMA FIRSATIM OLDU VE HOŞUMA GİTTİ.BU HAFTA YOĞUN OLACAĞIM İÇİN HERHALDE PEK DENEYEMİYECEĞİM.SENDE BU ARKADAŞTAN GÖREREK ALIŞVERİŞ YAPABİLİRSİN FİYATLARI İNTERNET FİYATLARI GİBİ ZATEN BUTERFLY VE DONİC İN ANA BAYİYMİŞ.BU ARADA BEN BALÇOVADA OTURUYORUM BURADA BELEDİYENİN MASA TENİSİ MASALARI VAR HABERİN OLSUN

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

SELAM.BEN DE İZMİRDE OTURUYORUM VE FORUMDA MALZEME SATAN BİR ARKADAŞIN ADRESİNİ BULDUM(İSMİ AHMET BİTİRMİŞ 05554863630)KENDİSİ ATATÜRK STADYUMUNDA.ÖNCELİKLE KENDİSİDE BİRAZ DAHA KONTROLLÜ BİR TAHTA ALMAMI TAVSİYE ETTİ.ANCAK SONRA SALONDA BİRAZ OYNADIK VE BANA CONTROLUN ÇOKTA LAZIM OLMADIĞINI SÖYLEDİ.BUNUN ÜZERİNE DONİC TİTANİUM İNSİDE TAHTA(OFF - GERÇİ BEN OFF OLSUN İSTİYORDUM AMA ORADA OYNAYAN OYUNCULARI GÖRÜNCE BU TAHTANIN BİLE BELKİDE FAZLA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM) ÜZERİNE DONİC JOPPA GOLD TAKTIK.BİRAZ OYNAMA FIRSATIM OLDU VE HOŞUMA GİTTİ.BU HAFTA YOĞUN OLACAĞIM İÇİN HERHALDE PEK DENEYEMİYECEĞİM.SENDE BU ARKADAŞTAN GÖREREK ALIŞVERİŞ YAPABİLİRSİN FİYATLARI İNTERNET FİYATLARI GİBİ ZATEN BUTERFLY VE DONİC İN ANA BAYİYMİŞ.BU ARADA BEN BALÇOVADA OTURUYORUM BURADA BELEDİYENİN MASA TENİSİ MASALARI VAR HABERİN OLSUN

iyi sen tam adamını ve yerini bulmuşşun. balçova spor tesislerinde formdan tanıştığım birisiyle 3-4 kez oynadım.ayrıca tavsiyeleriniz için sağolun.bilgileri paylaşmak önemlidir. saygılarımla. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7000i bence kullanma zaten benden sana tavsiye ben almıştım zamanında her oyun stiline göre değişir fakat bende senin gibi atak oynamayı severim dışarı çıkacaığını bilsemde kesmeye çevirmem oyunu pek dengeli bi raket değil ağır olmasıda ayrı bi dezavantaj 1700 bildiğim kadarıyla savunma ağırlıklı bi raket oda sana göre değil 1500 idare eder bi raket bide stiganın hazır raketleri güzel oluyo...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..