Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kritik Hassas Bir Nokta

Matematik

raket-oyun dengesi  

49 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

yani önemli olan şartlar ne olursa olsun iyi oynayabilmek mi? yoksa her türlü şartın olması mı gerekiyor(oyuna göre raket, iyi masa, vb.)

merak ediyorum. Çünkü bunlar hakkında değişik olaylarla hepimiz hemen hemen karşılaşmışızdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

elbette oyun için gerekli materyallerin belli seviyede ve kalitede olması gerekiyo..ama bence oyunculuk ağır basıyo..bana kalırsa iyi bi oyuncu her rakede hükmedebilmeli..oyun tarzına uygun olmayan bi raket i bile kendine uydurabilmeli..elbette bu zor bişey ama iyi oyuncuyum diyosa hemen olmasada belli bi süre içinde bunu başarabilmeli..yoksa bu sporda belli bi noktaya gelmiş herkes kendine uygun combiyle iyi şeyler yapabilir çokta zorlanmadan..zaten iyi bi rakediniz warsa oyun esnasında yapmayı düşündüğünüz bi çok şeyi rahatça yaparsınız..ama raketin size müsaade etmediği zamanda istediklerinizi yapmayı becerebiliyosanız gerçekten iyi bi oyuncusunuzdur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana göre de oyunculuk ağır basıyor. Çünkü yukarıda da belirtildiği gibi asıl önemli olan her türlü şarta uyum sağlayabilmek ve buna göre en iyi performansı yakalayabilmektir. Fakat şartların da katkısını gözardı etmemek gerekiyor diye düşünüyorum.Çünkü bu zamana kadar iyi kötü bir sürü kişiyle masa tenisi oynadım. En çok gözlemlediğim bu oldu.Bazen elindeki kötü bir raketle karşı tarafı darmadağın edenler oldu; bazen de elindeki iyi bir raketle karşı tarafı yenemeyenler oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Küçükken gittiğim bir spor kulübünde biri Romen diğeri Türk olmak üzere iki antrenörümüz vardı. İkisinin zevkine oynadığı bir maçta Romen olan antrenörümüz Türk'ü yanlış hatırlamıyorsam baya farklı olarak mağlup etmişti. Buraya kadar herşey normal. Ama Türk olan kendi raketiyle oynarken Romen bir televizyonun uzaktan kumandasının arka tarafıyla oynamıştı. Burada oyunculuğun ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor sanırsam. :fildir::D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Küçükken gittiğim bir spor kulübünde biri Romen diğeri Türk olmak üzere iki antrenörümüz vardı. İkisinin zevkine oynadığı bir maçta Romen olan antrenörümüz Türk'ü yanlış hatırlamıyorsam baya farklı olarak mağlup etmişti. Buraya kadar herşey normal. Ama Türk olan kendi raketiyle oynarken Romen bir televizyonun uzaktan kumandasının arka tarafıyla oynamıştı. Burada oyunculuğun ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor sanırsam. :fildir::D:

valla helal olsun kumandanın arkasıyla yendiyse.ben de çöp kutusu kapağı ve kendi imkanlarımla yapmış olduğum eğri büğrü bir tahtayla(lastiksiz) felan oynadım ama kumandanın arkasıyla oynayıp üzerine maç kazanan duymamıştım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
  • 3 months later...

insanın alıştığı ekipmanı yani kendi kombinasyonunu ya da alışık olduğu bi başkasını kullanması gerekiyor bence.ayrıca oyundan zevk alınması için masa,top vsvs gibi materyellerin de iyi olması gerekli...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benzetme yaparsak yarışı şahinle kazanan mı daha iyi şöfördür ferrariyle mi??

Eğer yarış stabilize köy yolunda ise şahinle yarışan kazanır. ;):

Sözgelimi ferrariyi bana verirseniz, şahinle yarışan beni geçer. Ferrarinin hakkını veremezseniz hızlı bir araba olmaz, kontrolsüz tehlikeli bir araç haline gelir.

Hurricane2, düşündüğün kombiyi almışsın, güle güle kullan. En kısa zamanda, ekipman-değerlendirme kısmında yorumunu görmek isterim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence başta belli seviyeye gelebilmek için asgari standartların olması gerekiyor. futbol iyi bir örnek. Türk futbolu çıkışını alt yapıya yatırım yaptıktan sonra yapabildi (yani toprak sahalardan çim sahalarar geçtikten sonra). Asgari şartlar varsa o zaman oyunculuk ağır basar.

Uzaktan kumandalı Romen antrenöre yenilen Türk antrenör umarım artık kimseyi çalıştırmıyordur. Bir kimse bu kadar dengesiz bir ekipman farkı varken yenilebiliyorsa bence zaten antrenörlük yapmamalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dünyanın en iyi atak oyuncusuna defans raketi verirseniz peformansı iyice düşer, dünyanın en iyi defans oyuncusuna hızlı atak raketi verirseniz onun oyun perfomansıda iyice düşer. Ciddi turnuvalarda oyun kalitesini yükseltmek için turnuva öncesinde yapılan duyuruda hangi marka masalarda ve hangi marka topların kaç yıldızlısı oynanacağı belirtilir ki sporcular o masalarda ve o toplarla antremanlarını yapsınlar, böylece turnuvadaki maçların kalitesi yükseltilmiş olur. En pahalı raket en iyi raket değildir. Her masa tenisci kendisi için en iyi kombinasyonu bulduğu zaman başarısının arttığını görecektir.

Her oyuncu her raketle oynasa o zaman bu kadar çok tahta ve lastik çeşiti yapmaya ne gerek vardı. Bir çeşit raket yaparlardı herkez aynı raketle oynardı. Eskiden kahvelerde masa tenisi masası bulunurdu. Oynayanlar her set bittiğinde raketlerini değiştirirlerdi. Bu sporun adına da ping pong derlerdi. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 3 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..