Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Yapımı Hakkında

Recommended Posts

bauhaus ta kullanacağım malzeme fiyatlarını sordum 18mm lik mdf 137*152 cm bunlardan 2 tane tabla 81 ytl yapıyor belki yapacak olan başkalarıda vardır bilgi vereyim 3 mt ayak için kalın çıta 10 ytl 76 cm lik kesilecek. fakat mdf nin üstüne ne tür bir boya vaya kaplama yapacağımı bilmiyorum bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bauhaus ta kullanacağım malzeme fiyatlarını sordum 18mm lik mdf 137*152 cm bunlardan 2 tane tabla 81 ytl yapıyor belki yapacak olan başkalarıda vardır bilgi vereyim 3 mt ayak için kalın çıta 10 ytl 76 cm lik kesilecek. fakat mdf nin üstüne ne tür bir boya vaya kaplama yapacağımı bilmiyorum bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim

MASA TENİSİ OYUN KURALLARI

1.1. MASA

1.1.1.Oyun yüzeyi olarak tanımlanan masa üst yüzeyi, 2.74 m uzunluğunda ve 1.525 m eninde bir dikdörtgen olacak ve zeminden 76 cm yükseklikte yatay bir düzlemde bulunacaktır.

1.1.2. Oyun yüzeyi, masa üst düzeyinin düşey kenarlarını içermeyecektir.

1.1.3. Oyun yüzeyi., her yerinde, 30 cm yükseklikten bırakılan standart bir topun yaklaşık 23 cm sıçrama sağlayacağı herhangi bir malzemeden yapılabilir.

1.1.4. Oyun yüzeyi yeknesak koyu bir renk ve mat olacaktır. Üst yüzeyin 2.74 m uzunluğundaki iki kenarı boyunca 2 cm genişliğinde beyaz kenar çizgileri, 1.525 m uzunluğundaki iki kenarı boyunca 2 cm genişliğinde beyaz uç çizgileri bulunacaktır.

Masanın kenarlarının kırılmaması için 2 cm eninde tahta ile dönmekte yarar var. Masanın her noktasınsa top 30 cm yüksekten bırakıldığında 23 cm zıplamalı ve her noktasında top aynı açı ile yansımalı. Üstüne atacağın macunun kalınlığı her noktada aynı olmalı. Tabiiki boyanın kalınlığıda aynı olmalı. El yapımı bu işler çok zor. Kolay gelsin. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Selam Masa yapımın ne oldu. Yapabildinmi. ??? Neye karar verdin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 45 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..