Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Bir Raketin Zamanı Gelmişti

Misafir

Recommended Posts

Balsa Carbo X5 tahtam malesef çatlamıştı. Performansından memnundum, ama benim gibi sert, savruk oyuncular için yeterince sağlam bi raket değil. Tahtayı ağaç yapıştırıcısıyla yapıştırdım, şimdi yedek olarak duruyor. Kontrolü falan çok güzel tahtanın, istediğiniz noktaya topu zorlanmadan gönderebiliyorsunuz, bloklarda da çok başarılı. Üstelik çok hafif. Hızı ise masaya yakın oyunlar için yeterli, ama uzaktan etkin vuruşlar yapmak zor. Sanki raketin menzili 2 metre ile sınırlı. Tahtanın çok hafif olmasından mıdır anlayamadım, uzaktan vurunca top anormal tepki veriyor. Çok yavaş gidiyor, sanki filenin üzerine gelince yavaşlıyor. Bazı raketler vardır ağır, topa vurdunmu mancınık gibi gönderir. İşte Balsa Carbo X5 öyle değil. Açıkçası tam bir kız raketi :))

Yeni tahta almışken lastikleri de değiştireyim dedim. Ankara-Ulus'ta bir dükkandan Michael Maze tahta ile Sriver G2 FX (2.1 mm) ve Sriver EL (Max) lastik aldım. Sriver FX ve DHS-TNT nin hızı beni tatmin etmemeye başlamıştı. Yeni kombinasyon baya hızlı oldu sanırım, özellikle backhand için aldığım Sriver El lastiğin MAX kalınlıkta olması beni düşündürüyor. Henüz oynama fırsatı bulamadım. Umarım bachand tarafında sorun yaşamam. Aslında Sriver EL'in 2.1 mm kalınlıkta olanını almak niyetindeydim. Dükkanda bulunmadığı için almak zorunda kaldım. İnternetten vereceğim siparişin ulaşmasını da bekleyemeyecek kadar sabırsızlandım. Artık olmazsa backhand de Sriver FX ile devam ederim.

Sriver El'in MAX kalınlıktaki lastiği tam olarak kaç mm acaba? Satıcının söylediğine göre 2.2 mm imiş. Doğru mudur. Lastik kalınlıkları bildiğim kadarıyla ikişer mm arttığı için, 2.1 mm nin bir büyüğü MAX 2.3 mm midir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Balsa Carbo X5 tahtam malesef çatlamıştı. Performansından memnundum, ama benim gibi sert, savruk oyuncular için yeterince sağlam bi raket değil. Tahtayı ağaç yapıştırıcısıyla yapıştırdım, şimdi yedek olarak duruyor. Kontrolü falan çok güzel tahtanın, istediğiniz noktaya topu zorlanmadan gönderebiliyorsunuz, bloklarda da çok başarılı. Üstelik çok hafif. Hızı ise masaya yakın oyunlar için yeterli, ama uzaktan etkin vuruşlar yapmak zor. Sanki raketin menzili 2 metre ile sınırlı. Tahtanın çok hafif olmasından mıdır anlayamadım, uzaktan vurunca top anormal tepki veriyor. Çok yavaş gidiyor, sanki filenin üzerine gelince yavaşlıyor. Bazı raketler vardır ağır, topa vurdunmu mancınık gibi gönderir. İşte Balsa Carbo X5 öyle değil. Açıkçası tam bir kız raketi :))

Yeni tahta almışken lastikleri de değiştireyim dedim. Ankara-Ulus'ta bir dükkandan Michael Maze tahta ile Sriver G2 FX (2.1 mm) ve Sriver EL (Max) lastik aldım. Sriver FX ve DHS-TNT nin hızı beni tatmin etmemeye başlamıştı. Yeni kombinasyon baya hızlı oldu sanırım, özellikle backhand için aldığım Sriver El lastiğin MAX kalınlıkta olması beni düşündürüyor. Henüz oynama fırsatı bulamadım. Umarım bachand tarafında sorun yaşamam. Aslında Sriver EL'in 2.1 mm kalınlıkta olanını almak niyetindeydim. Dükkanda bulunmadığı için almak zorunda kaldım. İnternetten vereceğim siparişin ulaşmasını da bekleyemeyecek kadar sabırsızlandım. Artık olmazsa backhand de Sriver FX ile devam ederim.

Sriver El'in MAX kalınlıktaki lastiği tam olarak kaç mm acaba? Satıcının söylediğine göre 2.2 mm imiş. Doğru mudur. Lastik kalınlıkları bildiğim kadarıyla ikişer mm arttığı için, 2.1 mm nin bir büyüğü MAX 2.3 mm midir?

2.5 mm olabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Basar bey bencede mukemmel bi seçim yapmışsınız.Sriver El belki Max olarak kullanmakta biraz zorlanabilirsiniz.

Aynı kombinasyonu bende yapmayı düşünüyorum.Sriver G2 FX 2.1 backhand Sriver EL 2.1 Forehand de kullanmayı yada tam tersi sizin gibi kullanarak.

Sonuçta bu seçim teoride çok iyi sanki .Satın alıp oynamaya başlayınca anlaşılacak.Sonuçta dünya klasmanında oyuncuların en çok tercih ettikleri lastiklerden bazıları bunlar her ikiside mukemmel backhand lastiği.Forehand içinde son derece yeterliler.

Yabancı forumlarda aynı kombinasyonu kullanan çok kişiyi gorunce hosuma gitmişti:)

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Obsidian.

Yeni raketimi deneme fırsatım oldu. Walla açıkçası tahtayı çok beğendim. Tam aradığım tahta sanki. Timo Boll Spirit ile bir iki gün oynamıştım, bi arkadaşta vardı. Hemen hemen aynı hissi veriyor (bu kadarlık deneme ne derece yeterli olur o ayrı bir konu:))). Ama, belki lastiklerden olabilir, biraz daha hızlı TBS den. Ya da öyle okuduğumuzdan öyle şartlanmış olabiliriz. M.Maze tahtanın özelliklerinde TBS den daha hızlı ve kontrollü olduğu yazıyor. Hız kısmına katılıyorum, ama kontrol o kadar değil. Yani TBS'den daha kontrollü gelmedi bana. Topa vurunca mancınık hissi veriyor, top resmen savrularak gidiyor. Mancınık hissi tabirini de forumdan bir arkadaştan okumuştum, güzel tabir. Neyse, mancınık hissi veriyor, ama sanki servis karşılamada ve blok yapmada biraz zorluyor insanı. Kontrolde zamanla alışılabilir bi sıkıntım var.Tabi bu durum lastiklerden kaynaklanıyor olabilir. Kullandığım her iki lastik te son derece hızlı lastikler. Forehand Sriver G2FX (2.1 mm), bachand Sriver El (Max). Her iki tahta arasında kıyaslama yapmak için aynı lastiklerle denemek gerekir. Benim daha önce kullandığım Balsa Carbo X5 tahtada hız sorunum vardı. Yeterince hızlı gelmiyordu. Özellikle masadan uzak vuruşlarda. Michael Maze tahta ile bu sorunu hallettim. Masadan uzak vuruşlarda çok başarılı. Top neredeyse hiç hız düşürmeden dümdüz bir rotada karşı masaya gidiyor. Vuruşlarda insana güven veren bi tokluk, doluluk hissi var tahtanın. Balsa da bu his yoktu. Sanki demir bir topa karton bir raket ile vuruyormuşum gibi bir his veriyordu Balsa. M.Maze ile yaptığım spinler de daha az kavisli gidiyor. Bu bazen dezavantaj olabiliyor. Mesela masanın hizasından veya altından yapılan spinler fileye takılabiliyor. Ama spinlerim kesinlikle daha hızlı ve öldürücü:))

Gelelim lastiklere. Açıkçası Sriver G2FX ten şüphelerim vardı. Yabancı forumlarda falan çok övülmüş. Ama insan denemeyince emin olamıyor tabi. Senin de diğer başlıkta çok güzel ifade ettiğin gibi, Sriver G2FX yeterince hızlı ve etkili spinler yapabilecek kadar da yumuşak bir lastik. Buna kesinlikle katılıyorum. G2FX in Sriver FX ten en büyük farkı hız. Eskiden Sriver Fx kullanıyordum. Sriver FX ten memnun olup sadece hızını yeterli bulmayanlar G2Fx i mutlaka denemeli. Hızı tam kıvamında, ayrıca son derece yumuşak olduğundan topu resmen kavrıyor. Bryce FX'e göre daha yumuşak bir hissi var, ve hızı biraz daha az. Bence G2Fx, Bryce Fx e göre spinlerde daha başarılı. Bryce FX i hızlı bulanların ilacı G2FX olmalı.

Sriver El ise daha sert bir lastik G2Fx e göre. Bir de bendeki Max kalınlıkta olduğundan hız konusunda sıkıntı yarattı. Alışmakta zorlanabilirim. Keşke 1.9 ya da 2.1 ini internetten sipariş verseydim. Ben Bachand tarafında daha çok blok ve düz vuruşlar yapan biri olduğumdan EL bana göre iyi bir lastik. Tabi Max olanı değil. Backhand spin çok nadir yaparım. Bachand tarafında da iyi spin yapan bir lastik arıyorum diyenlere EL önermem. Daha spinli bir bachand için G2FX öneriyorum. Bachand tarafında düz vuruş ve blok yapanlar için EL iyi bir seçim olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..