Jump to content
Masatenisi.org Forum

Illaki Stiga Olacak

Guest Hektor

Recommended Posts

herkese merhaba,

25 yıl aradan sonra kendi çapında oynamaya başlayan bir ihtiyar olarak internette bu işi araştırmaya başlayınca tek kelimeyle dumura uğradım. eskiden "butterfly" sahibi olmayı hayal bile edemezken şimdi yok efendim tahta çeşitleri, hangi yüze hangi lastik, yapıştırıcı felan, vay vay vay!!!. ne yalan söyliim kafam pek basmadı bu işe.

neyse, isveç'teki bir arkadaşım bu yaz gelirken bir raket getirebileceğini söyledi ,tabii ki "stiga"dan başka marka yok. 40'ına dayanmış bir amatör eskisine önerebileceğiniz bi şey var mı diye sorayım dedim.sizlerin isteği varsa o konuda da yardımcı olmaya çalışırım.

sevgiler,,,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Hektor,

öncelikle tekrar masa tenisine döndüğün için tebrikler; bundan sonra da bu sporu zevkle devam ettirirsin umarım...

sana yardımcı olmak için, önceden nasıl ve hangi ekipmanla oynadığını kısaca anlatırsan çok iyi olacak.

esasen tahta olayı kolay: güzel bir stiga allround classic her oyuna uyar.

ancak lastikler konusunda tavsiyede bulunmak için biraz daha bilgiye ihtiyacımız var...

stiga da bu arada geçen yıllarda kendisi lastik çıkarmaya başladı. gayet güzel lastikleri var...

bir de bütçen ne kadar, onu da belirtirsen...

Ping the ex-stiga-offensive-classic player Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Hektor,

Bize biraz oyun seklin konusunda bilgi verirsen, sana daha cok yardimci olabiliriz. Ama Stiga tahtalar icinde benim kendim de deneme firsati buldugum Tube Light'i tavsiye edebilirim, Allround Classic'ten hizli olmasi lazim, bir kategoriye sokmak gerekirse off- diyebilirim. Kontrolu hizina gore gayet iyi, onu da dusunebilirsin, eger cok yavas bir kombinasyon istemiyorsan. Bu arada sapinin ici bostur ve dolu versiyonu yok, kafa tarafi daha agir cekiyor yani lastik yapistirinca, kimisi sever bunu, kimisi sevmez. Sen kendin bir baksan bu tur sapli rakete daha iyi olur. Cevrende belki vardir boyle bir raket kullanan. WRB diye geciyor Stiganin ici bos sap konsepti... Ayrica Stiga'da sap sekilleri biraz daha farkli, soyle ki, AN ve ST bildigin gibi ama FL'in 2 cesidi var, Master daha ince olan (kalinlik olarak orta boy bir el icin iyi diyebilirim), Legend daha kalin FL versiyonu. Bunu da eklemek istedim... Zira gormeden istemek durumundasin anladigim kadariyla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Hektor öncelikle tekrar masa tenisine dönmene sevindim. Arkadaşım gelecek sizede yardımcı olayım diyosun, Şayet STİGA ALLROUND CLASSİC getirtirsen çok büyük bir sevap işlemiş olursun. Bu arada bilgi için bu tahta www.contra.de adlı sayfadan 21.90 euro' ya getirtiliyo fakat posta ve gümrük masrafı çok ! Fiyatı bu bilgin olsun , hangi şehirdesin? Ben ANKARA'dayım daha sonra kontak kurarsan sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba,

ilgilendiğiniz için teşekkürler.

şu an yine isveçten alınmış "stiga carbo rev" tahtalı, lastik özelliklerini pek bilmediğim (bir yüzü 2.1mm diğeri1.9mm) bir raketim var. başkaları biraz ağır buluyor ama ben alıştığım için seviyorum. oyun stilim ile oynamak istediğim stil biraz farklı :P: atak oynamayı seviyorum, özellikle backhand şutlarım fena değil ama forend şutu zaman zaman iyi kullansam da istediğim kadar etkili değil. çok sıkışmadıkça kesme vuruşları sevmiyorum.bence oyunu çirkinleştiriyor.

açıkçası bu işi çok önemseyerek yapan insanlarla da oynayamıyorum, bu yaştan sonra "samsonov" olma hayallerim de yok ama öyle veya böyle oynayacaksam hem kendim hem de karşımdaki keyif duysun istiyorum.

sevgiler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Carbo Rev bilmiyorum ama eğer kastettiğin CarboKev ise, peh peh peh :sasi:

biz de allround classic, tube classic falan diyoruz şöyle ılımlı bir başlangıç yaptıralım diye... :lol:

tahtadan memnun isen ve kontrol da sağlayabiliyorum diyorsan, tahtayı değiştirme bence...

esasen böyle bir tahtanın üzerine max. neos sound takıp 5er kat zamklamak lazım şeklinde kötü kötü fikirler aklıma gelmekle beraber kontra oyuna daha uygun olması nedeniyle ben gene klasiklerden yola çıkarak Mendo veya Mendo MP diyeceğim. hem kontrollu allround oyuna daha uygun olmaları hem de dayanıklı olmaları açısından diyorum. en fazla da 2,0 mm kalınlığında...

bakalım diğer arkadaşlar ne diyecekler ;)

Ping the astonished Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok sıkışmadıkça kesme vuruşları sevmiyorum.bence oyunu çirkinleştiriyor.

Boyle delikanli ping-pong'u :lol: benimsemis birisine Stiga lastikleri icinde benim tavsiyem Magna olacaktir. Hizina gore kontrolu iyi, hem spinli hem smashli oyuna uygun suratli bir lastik... Benim begeniyorum, handikapi fiyati olabilir, baska eksi bir yonunu ben gormedim...

Secimde kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada unuttum, kalinlik olarak da 2.0mm'in ustu fazla hizli gelebilir, uyarayim bir de bu konuda...

Ping'in bahsettigi Neos Sound'a gelince: Neos Sound da guzel lastik ama FHin daha zayif olduguna gore kontrol problemleri yasayabilirsin bu kadar yumusak bir lastikle. BH icin ise bence servis karsilarken yine cok yumusak bir lastik falsodan daha cok etkilenecegi icin sorun yaratacaktir, benim tavsiyem Neos Sound'u pek dusunme. Diger Neos'lar zaten Sound kadar tavsiye edilmiyor... Neyse, bir de bunu soyleyeyim dedim. (Ayrica istersen bu lastigi denemen mumkun, bende var :gulumse: )

Arsun the Magna lover if the options are limited to only Stiga rubbers

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..