Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forehand Ve Backhand Lastik Tavsiyesi

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar uzun bir araştırmadan sonra tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Genelde mağazalar en pahalisi yada ellerindeki lastik neyse bu en uygun lastik deyip satmaya çalışıyor.

Hele birde türkiyede atak oynamak istiyorsan hemen sana bryce yada bryce fx al diğerleri sana yavaş kalır mantığı var.

Her oyuncunun oyun stiline ve seviyesine gore lastik olayı göreceli bir kavram tabi ama benim düşündüğüm lastikler arasında neleri seçerdiniz.

Forehand olarak : Sriver L ,Sriver EL yada Mark V 2.1 kalınlık.

Backhand olarak : Sriver El ,Sriver g2 fx 2.1 kalınlık düşünüyorum.

Forehand de bircok pro oyuncunun kullandığı ve alınırsa kesinlikle pişman olunmıyacak lastik sriver L.

Yalnız Sriver ın spin dengesi az.Sriver EL daha yavaş olmasına rağmen daha spinli bir lastik ve daha kontrollü bir lastik ayrıca zamklandığı zaman düz sriverdan daha başarılı olduğunu okudum en çok tavsiye edilen backhand lastiği olmasına karşılık acaba forehandede gönül rahatlığı ile kullanılırmı yoksa benzer olan Sriver L veya Mark V dahamı iyi olur.

Tabi masadan uzaktan vuruşlarda Sriver L daha başarılı ve bitirici vuruşlar yapılması daha kolay olduğu için EL e göre tercih edenlerde çok.Eksisi artısı olan bir durum.

Backhand de ise seçenek belli ;Sriver EL yada bir süre sonra alışma döneminden sonra EL den bile daha iyi olabilicek G2 FX var.İkiside son derece popüler backhand lastikleri burda seçim daha kolay.

Diğer lastikler Bryce ,Bryce FX,Sriver FX ,G2 yada G2 FX kullanan tüm arkadaşların yazılarını okudum tercih meselesi birazda bu lastikleri forehand de kullanmayı kafamda elemeyi başardım heh.İleriki seviyelerde Bryce FX yada G2 Fx kullanmayı düşünebilirim ikiside güzel lastikler.

Diğer marka popüler lastikler magna ,donic serisi vs pek araştırmadım.Şu anlık onlardan birini düşünmüyorum.

Neleri tavsiye edersiniz forehand ve backhand olarak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla zaten siz araştırmayı yapmışsınız. Eksik olan taraf hangi tahta ile kullanacağınız. Bir de kişisel zevkiniz tabi. Ne sertlikte sünger seversiniz? Buna ek olarak çift taraf aynı lastikle de oynayabilirsiniz. Bu arada bana göre Magna harika bir FH lastiği. Mark V de EL'den daha iyi top tutuyor o yüzden daha çok seviyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mark v yi forehandde bende denedim gerçektende güzel birde kontrollü bir tahtaya takılınca masadan uzak oyunlarda bile riski azaltıyor topu dar bir kavis le gönderiyor karşıya hızlandırıcı sürüncede güzel oluyor ama kullanılan tahtada önemli oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..