Jump to content
Masatenisi.org Forum

Profesyonellik

Recommended Posts

sorcağım soru ile ilgili bi konu varmı bilmiyorum ama bu konuda bilgi alırsam sevinirim..yaşım 20..masa tenisine başlayalı 2-3 yıl falan oldu olmadı..ama oyunumu her geçen gün geliştirdim..neredeyse okulda dersanede hergün masa tenisi oynayarak geçti zamanım..bu spora hiç bi zaman sadece keyif ve zaman geçirme amaçlı bakmadım..profesyonel olmak için yaşım çokmu geç? bi klüpte oynamak için napabilirm yada ne bileyim turnuvalara katılabilmek için lisans almam şart mı? lisans gençlik spor genel müdürlüğünden çıkarılabiliyo diye biliyorum ama buda yeterli olurmu..ve hangi turnuvalara katılabilirm..şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sorcağım soru ile ilgili bi konu varmı bilmiyorum ama bu konuda bilgi alırsam sevinirim..yaşım 20..masa tenisine başlayalı 2-3 yıl falan oldu olmadı..ama oyunumu her geçen gün geliştirdim..neredeyse okulda dersanede hergün masa tenisi oynayarak geçti zamanım..bu spora hiç bi zaman sadece keyif ve zaman geçirme amaçlı bakmadım..profesyonel olmak için yaşım çokmu geç? bi klüpte oynamak için napabilirm yada ne bileyim turnuvalara katılabilmek için lisans almam şart mı? lisans gençlik spor genel müdürlüğünden çıkarılabiliyo diye biliyorum ama buda yeterli olurmu..ve hangi turnuvalara katılabilirm..şimdiden teşekkürler..

arkadaşım merhaba, federasyonumuz türkiyede profesyonel statüde değil zaten. oyun açısından profesyonellik kastediyorsan bunu yaşı yok zaten. lisanssız olarak ferdi düzenlenen tüm turnuvalara katılabilirsin. ama kulüp turnuvalarında oynayabilmen için masa tenisi branşı olan bir spor kulübüyle anlaşman ve bu kulüpten sporcu lisansının çıkması gerekiyor. küçük yerleşim yerlerinde bu pek sorun olmayabilir. ancak istanbulda falan yaşıyorsan kendini ispatlaman lazım. yani iyi bir sporcu olduğuna.

kendini geliştirmek istiyorsan bu öncelikle raketten başlamalı. oyun stiline göre sana bir pro kombinasyon belirlemeli. raketin neydi bu arada. belki de pro raketle oynuyorsundur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benimde yasim 20 bende CIN de basladim sitedeki abilerimin tavsiyeleri sadece kisisel turnuvalar var onlara giriyorum

iyi oynadigimdabn degilde yabanci yiz ya hani reklam olsun diye takima girdim universite takimina

her hafta ozel ders aliyorum

biraz ucuz tabi

80 saat 75 milyon hocam burdaki bir eyalet sampionu

diyebilcegim ozel bir yetistirici ihtiyaci,sonra onunla birlikte devamli antreman daha sonra ruyalarina kadar giriyor tak tuk tak tuk diye..:)

ama raketi elime alinca boylea gzimin suyu damliyor tabiri caizse

basarilar dilerim kardesim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

niye geç olsun ki? sadece masa tenisine küçük yaşta başlayanlara nazaran çok daha fazla çalışman gerekir. öğrenmenin yaşı yoktur. Fakat iyi bir çalıştırıcının himayesinde çalışman gerekir çünkü temelde bazı bozukluklarla bir yerlere gelmeye çalışırsan binan ufak bir sarsıntıda çabucak yıkılır. o yüzden hızlıca bir yerlere gelmeyi değil yavaş yavaş ve doğru adımlarla sürekli bir adım ileri gitmeye çalış. başarılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..