Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çinde Masatenisi Oynayan çocuklar

Canberk

Recommended Posts

Bir söz vardır.

BAŞARILI OLMAK İSTİYORSAN YA HİÇ KİMSENİN YAPMADIĞI BİR ŞEY YAPACAKSIN

YA DA ŞİMDİYE KADAR YAPILANIN EN İYİSİNİ YAPACAKSIN.

Çinliler de dünyayı futbol, basketbol, voleybol, amerikan futbolu vb. sporların kasıp kavurduğunu fırsat bilerek daha öne çıkma avantajları oluyor bence.

15 tane seyirci var ve bu masa ve bu ortamda. Düşünün artık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu fotonun cekildigi yer cin in kuzey kesimi

tahminen isci cocuklari birden fazla cocuk var koy yeri...

tas masa be kiremitler...

ama bu onlarin neden bu kadr iyi olduklarini yansitmiyor...

adamlar bu spor bizim ulke sporumuz diyecek kadar benimsemisler

1 kac hafta once yapilan bir macta cinli oyuncu hong kong lu birine yenildi adam ulkenin gundemine oturdu ...

nasil yenilir diye!!!

ilginc degilmi ama gercek!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

almanya da parklarda, okulların bahçelerinde vs... yerlerde taştan masalar var...1 2 tane değil her tarafta var. Neden bizde yok ki???

Ozancım, bizim de milli sporumuz var.....TAŞ OKEY!! Bütün kavelerimizde taş okeyi oynanır, kaveciler para kazanır. Parklar ve okul bahçelerinden ise otopark olarak faydalanılır, otoparkçılar para kazanır. Yok öyle çocuklar için, insanlar için bedava tesisler. Bereket bi kaç tane kırık dökük salıncak tahtarevalli falan var da bizim çocuklarımız da öyle vakit geçiriyor işte...Buna da şükür :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonuna kadar haklısın tanju abi ama geçenlerde gördüm alanyada bitane parkın içine sağlam mdf den masa ve demirden masa yapmışlar çocuklarda raket değilde dikdörtgen tahtalarla oynamaya çalışıyolardı oldukçada eğleniyolardı ve gerçekten çok hoşuma gitti yaklaşık 8-10 çocuk vardı hatta bi ara tartışma çıktı sıra konusunda.

sonuç olarak abicim yapsalar gerçektende oynayacak çok insan var ama yok yok yok illa ki bi getirisi olması lazım. Üzülmemek elde değil

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

resim hakkında...

gerçekten sadece çin değil diğer avrupa ülkeleri de bu şekilde.

yani biz masatenisi antremanında kıyafetleri giyip doğruuuuu oyuna!

ama elin oğlu (!) koşup ısınıp gerekirse ip atlayıp öyle çalışmaya başlıyorlar.

Bize de uzaktan imrenerek onları seyretmek kalıyo...(babam okey olmasa da çok deli(!) king ve batak oynar... :D)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

almanya da parklarda, okulların bahçelerinde vs... yerlerde taştan masalar var...1 2 tane değil her tarafta var. Neden bizde yok ki???

var var sonunda bir tane açık alan masası buldum istanbul büyükçekmece ilçesine bağlı büyükşehir semti var orada küçük ağaclık bir alan var koru gibi bir yer oraya bir 1-1.5 sene çnce kosu parkuru ve spor aleteleri konmustu bir gün rast geldi ve oraya gittim birde ne göreyim ağaların arasında top sesi gelio bi baktım 2 kişi masa tenisi oynuyor o an cok sevindim ve birkaç kez oynamaya gittim oraya:)

biraz uzun oldu yazı galiba

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu fotonun cekildigi yer cin in kuzey kesimi

tahminen isci cocuklari birden fazla cocuk var koy yeri...

tas masa be kiremitler...

ama bu onlarin neden bu kadr iyi olduklarini yansitmiyor...

adamlar bu spor bizim ulke sporumuz diyecek kadar benimsemisler

1 kac hafta once yapilan bir macta cinli oyuncu hong kong lu birine yenildi adam ulkenin gundemine oturdu ...

nasil yenilir diye!!!

ilginc degilmi ama gercek!

türkiyede sadece futbol maçlarında olan olaylar ancak böyle gündem yaratıyor bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biz de güreşte başarılıyız diye düşünüyorum fakat Çinlilerin masa tenisine sahip çıktıkları kadar biz O'nlara sahip çıkmıyoruz.

Açık alan masaları keşke daha çok olabilse de -özellikle istanbul'da- bu masalarda az çok eli düzgün ve sempatik birilerinin oynasa çocukları daha bir merak sarar.

Bu sporu halka sevdireceksek O'nları kapalı salonlara çekmeye çalışmak yerine, onların ayağına gitmeli ve ilgili-ilgisiz herkesin beğenisine sunmalıyız bu sporu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..