Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hangisini Söyleyen Muhtemelen Iyi Oynuyordur

Matematik

hangilerini söyleyen iyi oynuyordur?  

135 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

arkadaşlar mesela birisine ''masatenisini ne kadar biliyorsunuz'' veya ''iyi masa tenisi oynuyormusun'' gibi bir soru sorduğunuzda hangi cümleleri söyleyen sizce iyi oynuyordur?

Ben bugüne kadar ki tecrübelerime dayanarak görüp duyduklarımdan bazıları, kişi hasbelkadar biraz masa tenisi oynamış veya oynuyor, eli raket tutmuş, konuşmalarına bakıyorsunuz ben filanca şehir şampiyonuyum, filanca turnuvalarda derecelerim var diyor. Antrenman yada maç yaptığınızda bir bakıyorsunuz hiç bir şey bilmiyor. Eminim bir çok kişinin başına bu tip olaylar gelmiştir.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle katılıyorum. Yok ben şu kadar sene lisanslı oynadım, şunları falan tanıyorum, şu benim hocamdı.

tahtam kong vs... Neyse güvendim, verdim arkadaşa raketi, inanın öldüm öldüm dirildim oynarken tahtayı vuracak diye.

Top kafa hizasında spin çekmeye çalışıyor. Ben de böyle konuşmayı pek sevmediğim için ve "GENELDEağızları çalışan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle katılıyorum. Yok ben şu kadar sene lisanslı oynadım, şunları falan tanıyorum, şu benim hocamdı.

tahtam kong vs... Neyse güvendim, verdim arkadaşa raketi, inanın öldüm öldüm dirildim oynarken tahtayı vuracak diye.

Top kafa hizasında spin çekmeye çalılıyor. Ben de böyle konuşmayı pek sevmediğim için ve "GENELDE" ağızları çalışanların kolları iyi çalışmadığı için, oynamayı teklif edenleri "AZ BUÇUK BİLİYORUM" deyip, geçiştirmeye ve geri çevirmeye çalışıyorum.

Tanımadığım birisiyle oynamam. Beğenirsem gider kendim teklif ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Top kafa hizasında spin çekmeye çalılıyor. Ben de böyle konuşmayı pek sevmediğim için ve "GENELDE" ağızları çalışanların kolları iyi çalışmadığı için, oynamayı teklif edenleri "AZ BUÇUK BİLİYORUM" deyip, geçiştirmeye ve geri çevirmeye çalışıyorum.

Tanımadığım birisiyle oynamam. Beğenirsem gider kendim teklif ederim.

Şeref, beğenip teklif ettiğin oyuncu seni geri çevirirse üzülmez misin? Senin oyununu internette yayınladığın kısa videolarda az çok gördüm. Daha çook çalışman lazım. Dolayısıyla kimseyi geri çevirmeden, iyi kötü demeden sık sık oynaman lazım. Eğer sen de oyuncu seçiyorsan insaf artık yani. Bu davranış şeklini kim benimsetti size yahu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şeref, beğenip teklif ettiğin oyuncu seni geri çevirirse üzülmez misin?

Tekniği düzgün birisi vardı, -ki hala oynayamadık- raketim yanımda yoktu, karşısında oynayan elindeki hazır raketi vermedi, oynayamadım. Üzüldüm ama üstelemedim.

Daha çook çalışman lazım.
O videoların üzerinden yaklaşık 8 ay geçti ve elimdeki raketi ve tekniğin doğrularını o turnuvadan 3 ay sonra aldım.

Ve yazın boyunca haftada 3 buçuk 4 saat sadece servis çalışmamı saymazsam, 4 aydır gayet düzenli bir şekilde çalışıyorum.

:D:

Oyuncu seçimine gelince: benden daha iyi oynamayanlarla sadece yakın arkadaşım olanlarla ve eğlendirmek için oynuyorum. Böyleleriyle oynarken ayaklarım doğru dürüst çalışmıyor, bu yüzden de tekniğimi bozduğunu düşünüyorum. O yüzden kullanmadığım şeyleri kullanıyorum bu şekilde oynarken, mesela uzaktan kesme ve topu masada tutma.

Hem eğlenceli oluyor, hem de spinimi bozmuyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar mesela birisine ''masatenisini ne kadar biliyorsunuz'' veya ''iyi masa tenisi oynuyormusun'' gibi bir soru sorduğunuzda hangi cümleleri söyleyen sizce iyi oynuyordur?

pek bilmem ama arada bir oynuyorum istersen bi maç yapalım :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben biraz anlarım derim. gel bir bakalım sen ne kadar biliyorsun.

benim belki kötü bir alışkanlıktır karşımdaki oyuncunun oyununa göre idare ederim. hatta bazen maç sonunda az kalsın yenecektim gibi konuşmaları olur. genelde masatenisini iyi bilmeyenler söyler. hiç sayı vermeden oynayan oyunculara da sinir olurum. zaten çok rahat yenebilecek güçte karşısındakini hiç oynatmadan maçı alırlaronlardan bahsediyorum. ben bugüne kadar hiç öyle oynamadım özellikle o tarz oyuncular oyundan zevk alsınlar diye topu masada tutup onları oynatırım. belki yanlış düşünüyorumdur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
ben biraz anlarım derim. gel bir bakalım sen ne kadar biliyorsun.

benim belki kötü bir alışkanlıktır karşımdaki oyuncunun oyununa göre idare ederim. hatta bazen maç sonunda az kalsın yenecektim gibi konuşmaları olur. genelde masatenisini iyi bilmeyenler söyler. hiç sayı vermeden oynayan oyunculara da sinir olurum. zaten çok rahat yenebilecek güçte karşısındakini hiç oynatmadan maçı alırlaronlardan bahsediyorum. ben bugüne kadar hiç öyle oynamadım özellikle o tarz oyuncular oyundan zevk alsınlar diye topu masada tutup onları oynatırım. belki yanlış düşünüyorumdur.

aynen bende set falan veririm ama hiç öyle konuştuklarını duymadım daha ben daha çok maçın zevki çıksn die yaparım bu olayı:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

insanlar genelde bu soruya cevap verirken sadece çevresini baz alıyor..yani çevresinde oynadığı 3-5 adamı yendiyse amanallah adam kendini dünya şampiyonu falan zannediyor..tabi sonra bizim gibi gençler çıkıp karşısına gösteriyor bir yerlerde tanımadığı bilmediği adamlar var bu spordan anlayan :D: tabi benimde başıma gelebilir..ama daha önce hiç gelmedi..çünkü biriyle maç yapmadan önce hep o kişiyi izlerim ne yapıyo ne ediyo diye bakarım..gerçi yenicem diye oynamam en azından iyi bi rakip kendimi geliştiririm derim..bazende yok ya bu adam beni haşamat eder derim ama masada roller değişir..şu ana kadar kafama koyupta yenmediğim oyuncu yok ama bildiğim bişey varki daha çok fırın ekmek yemem lazım.. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu anketi açmaktan maksadım kişilik özellikleriyle oyun arasındaki ilişkinin nasıl cereyan ettiğini anlayabilmekti.şu zamana kadar verilen oylardan anlaşılıyorki, iyi oynayanlar genelde mütevazi oluyor.ama her mütevazi olan iyi masatenisi oynayabilir mi, bunun için ayrı bir anket açmak gerekiyor gibi.saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer mütevazilikten dolayı bu cevabı veriyorsa, demek ki iyi oynuyordur, çünkü gerçekten iyi oynamayıp da bu cevabı verse, bu mütevazilik olmaz ki.

Sonuç: Mütevazi masa tenisçiler iyi oynuyordur bence :B: :thup:

ama sadece mütevazi masa tenisçiler iyi oynuyodur sonucu çıkmıyor tabi. iyi oynayamayanlar mütevazi değil sonucu çıkıyor dediğinize göre. yoksa gerçeği söylemek mütevazilik olmuyor mu biraz düşünmek gerekiyor tabi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiç tanımadığım birinin ne kadar iyi oyuncu olduğunu anlamak için raketinin markasını sorarım. Eğer işten anlayan biriyse kombinasyonu ile beraber söyleyecektir.

"Ne marka olduğunu bilmiyorum, ya zaten ben her raketle oynarım, önemli olan bilektir" diyorsa, o zaman iyi bir oyuncu olmadığına hüküm veririm.

Bir kombinasyon söylerse, o zaman hiç lisanslı oynayıp oynamadığını sorarım. Hasılı, 1 dk. içinde nasıl bir oyuncu olduğu hakkında yaklaşık bir karara varırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiç tanımadığım birinin ne kadar iyi oyuncu olduğunu anlamak için raketinin markasını sorarım. Eğer işten anlayan biriyse kombinasyonu ile beraber söyleyecektir.

"Ne marka olduğunu bilmiyorum, ya zaten ben her raketle oynarım, önemli olan bilektir" diyorsa, o zaman iyi bir oyuncu olmadığına hüküm veririm.

Bir kombinasyon söylerse, o zaman hiç lisanslı oynayıp oynamadığını sorarım. Hasılı, 1 dk. içinde nasıl bir oyuncu olduğu hakkında yaklaşık bir karara varırım.

Ahmet merhaba,

Seni aramızda görmek ne güzel. Nihayet yorumlarını tekrar görmeye başladık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla genelde çevremde mütevazi olmaya çalışırım ve masatenisi olsun başka birşey olsun kesinlikle karşımdaki insanı rencide edecek,onurunu kıracak yada ne bileyim küçük düşürecek şekilde hareket etmem ve 2-3 kişiye fark atıp kendini dünya şampiyonu sananlardan nefret ederim bir kere sporcu ahlakına ters bi davranış zaten karşıdakini ezmek...

sayın abilerimin dedikleri gibi eğer oynayan kişiyi önce bi analiz ederim sonra baktım çok rahat yenebileceğimi anladığımda karşımdakini oyundan soğutmamak için karşılayamayacağı servis,vuruşları mümkün olduğunca en aza ingirgemeye çalışırım ki şevki kırılmasın:)

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle kendine ait bir raketi varmı yokmu ona bakmak lazım. yoksa zaten iyi bir oyuncu değil ve masateniside oynamıyordur. varsa demekki birşeyler biliyor. hazır bir raket ise demekki henüz spin ile tanışmamış. eskiden şöyleydim felan filan onlar hikaye yani kahvelerde biraz oynamış. bir iki vuruş lada her şey belli olur. bilip bilmediği. eli düzgünse bir eğitim almış demektir. veya bizim gibi bilenlerin yanında çok dolaşmış demektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ama sadece mütevazi masa tenisçiler iyi oynuyodur sonucu çıkmıyor tabi. iyi oynayamayanlar mütevazi değil sonucu çıkıyor dediğinize göre. yoksa gerçeği söylemek mütevazilik olmuyor mu biraz düşünmek gerekiyor tabi

Dediğiniz gibi, sadece mütevazi masa tenisçiler iyi oynamıyordur, ama (masa tenisi konusunda) mütevazi olan herkes iyi oynuyordur. Çünkü bildiğim kadarıyla mütevazilik, iyi olduğun bir alanda gösteriş yapmamak, sıradan davranışlarda bulunmaktır. Dolayısıyla masa tenisi konusunda mütevazi olabilmek için gerek ve yeter şart masa tenisinde iyi olmaktır.

Sizin de önceki mesajımdan anladığınız gibi, iyi oynayamayanlar mütevazi değildir. Bu alanda iyi değilse "iyi değilim" demesi mütevazilik olmaz, gerçekçilik (moda tabiriyle realistlik) olur.

Sonuç: Masa tenisi konusunda mütevazi olan herkes iyi oynuyordur. İyi oynayamayanlar masa tenisi konusunda mütevazi değildir, olamazlar. (Böyle daha iyi ifade etmiş oluyorum heralde)

Tabi mütevazilik-iyi oyun arasında ne derece bir doğru orantı vardır, onu bilemiyorum :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Yukarıdaki yaklaşımların hepsine katılıyorum. Ben de şöyle bir yaklaşım getireyim: Masatenisi konusunda bir kişinin mütevazi olup olmadığına ancak onun oyununu gördükten sonra karar verebiliriz. İyi bir oyuncu olduğu halde "az buçuk biliyoruz bi şeyler" demiş ve oyununu gösterdikten sonra da mütevazi tavırlarına devam etmişse demek ki mütevazi bir insandır. Oyunu iyi değilse gerçeği söylemiş yani mütevazilik yapmak istememiştir. Yani siz sadece birisi "az buçuk biliyoruz bi şeyler" dediği için "- vay be, adam mütevazi konuştu demek ki iyi masatenisçi!" hükmüne varamazsınız. Ya da tam tersi mütevazi olmadığı halde çok iyi oynuyor olabilir. Mesela "benim filan filan derecelerim var, çok iyi oynarım ben!" demiş olsun, adam gerçekten doğru söylemiş olabilir, iyi bir oyuncu olabilir. Onun bu sözüne bakıp "- bu adam mütevazi değil demek ki ben bunu evire çevire yenerim!" derseniz pişman olabilirsiniz.

Sonuç: İyi oyuncular mütevazi olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrılır. Kötü oyuncuları da kendini bilenler ve bilmeyenler diye ikiye ayırabiliriz. İyi oyuncular mütevazi olsa da olmasa da daima takdir görmelidirler (çünkü iyi oyuncu olmak kolay değildir).

Not: Şimdi ben bunu bir anket konusu yaparsam şaşırmayın:))

Ek 1: Fazla mütevazi olmayın inanırlar.

Ek 2: Şeytan'ın en çok sevdiği kötü huy kibirli olmaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki yaklaşımların hepsine katılıyorum. Ben de şöyle bir yaklaşım getireyim: Masatenisi konusunda bir kişinin mütevazi olup olmadığına ancak onun oyununu gördükten sonra karar verebiliriz. İyi bir oyuncu olduğu halde "az buçuk biliyoruz bi şeyler" demiş ve oyununu gösterdikten sonra da mütevazi tavırlarına devam etmişse demek ki mütevazi bir insandır. Oyunu iyi değilse gerçeği söylemiş yani mütevazilik yapmak istememiştir. Yani siz sadece birisi "az buçuk biliyoruz bi şeyler" dediği için "- vay be, adam mütevazi konuştu demek ki iyi masatenisçi!" hükmüne varamazsınız. Ya da tam tersi mütevazi olmadığı halde çok iyi oynuyor olabilir. Mesela "benim filan filan derecelerim var, çok iyi oynarım ben!" demiş olsun, adam gerçekten doğru söylemiş olabilir, iyi bir oyuncu olabilir. Onun bu sözüne bakıp "- bu adam mütevazi değil demek ki ben bunu evire çevire yenerim!" derseniz pişman olabilirsiniz.

Sonuç: İyi oyuncular mütevazi olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrılır. Kötü oyuncuları da kendini bilenler ve bilmeyenler diye ikiye ayırabiliriz. İyi oyuncular mütevazi olsa da olmasa da daima takdir görmelidirler (çünkü iyi oyuncu olmak kolay değildir).

Not: Şimdi ben bunu bir anket konusu yaparsam şaşırmayın:))

Ek 1: Fazla mütevazi olmayın inanırlar.

Ek 2: Şeytan'ın en çok sevdiği kötü huy kibirli olmaktır.

tanju abi anket zaten"hangisini söyleyen muhtemelen iyi oynuyodur?"şeklindeydi. elbetteki oyunundan sonra anlaşılır.dediklerinizin hepsi bir denge kurmak açısından ayırt edici olmuş.yani ben şunu anlıyorum dediklerinizden: "öyle bir cümle söylemeliyim ki karşıdaki beni ne kötü oynuyor ne de çok kibirli olarak görsün"

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
tanju abi anket zaten"hangisini söyleyen muhtemelen iyi oynuyodur?"şeklindeydi. elbetteki oyunundan sonra anlaşılır.dediklerinizin hepsi bir denge kurmak açısından ayırt edici olmuş.yani ben şunu anlıyorum dediklerinizden: "öyle bir cümle söylemeliyim ki karşıdaki beni ne kötü oynuyor ne de çok kibirli olarak görsün"

saygılarımla

Evet, "muhtemelen" sözcüğü gözümden kaçmış. Başlığa dikkat etseydim herhalde sadece son iki cümleyi yazmakla yetinirdim. Sizin bu mesajınızı da doğru bir saptama olarak "Ek 3" şeklinde ilave etmeliyim. Teşekkürler Mate. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..