Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Forehand Spinde Ayakların Pozisyonu?

Recommended Posts

Forehand yüksek spin ve/veya backhand spinde ayakların durumu ve özellikle

ağırlığın hangi ayağa bindiği hakkında yardımcı olabilecek birileri var mı?

Sporcu sağ elle oynuyorsa forhend spinde ağırlık sağ ayaktan sol ayağa, backhend spinde sol ayaktan sağ ayağa geçmeli, sporcu sol elle oynuyorsa forhend spinde ağırlık sol ayaktan sağ ayağa, backhend spinde sağ ayaktan sol ayağa geçmelidir. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fh'de sağ el kullananlar için sol ayak ileride vücut merkezi sağ çaprazı görecek şekilde, ayakların mesafesi drive mesafesinden daha açık dolayısıyla boy alçalmış vaziyette,hareket esnasında ağırlık sağ bacaktan sol bacağa aktarılır. kolun hareketi geriden ve aşağıdan dizin arkasından başlar, sol çapraz ve yukarıda biter, bilek çok fazla harekete eşlik etmez.

bh 'de ayaklar paralel durabilir. güçlü topspin istiyorsan çok hafif sağ ayak önde, yine ayak mesafesi drive'den biraz daha açık ,boy kısalmış, hareket boyunca ağırlık sol bacaktan sağ bacağa aktarılacak, kolun hareketi için ratket her iki bacak arasından diz hizasında başlar sağ çapraz ve yukarıda biter. ancak bh spinde bilek hareketi çok önemli,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Merak ettiğim de buydu zaten.

Ağırlığı çalışırken özellikle dikkat ederim artık.

Hatam ağırlığın büyük bir kısmını sağ ayağa vermekti. Sol ayağa verilmeli diye bir tavsiye gelmişti.

Merak ettim, sordum, ve cevaplar gerçekten doyurucuydu.

Tahteravalli gibi kademeli olarak ağırlığı diğer ayağa geçiriyoruz.

;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..