Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kalın Lastikli Raketlerin Dezavantajları

Misafir

Recommended Posts

Forumda lastik tercihinde ince lastik tavsiye ediliyor,

Kalın lastikli raketler oyunda ne gibi olumsuzlara neden olur

Benim kullandığım rakette her iki lastiğin kalınlığı 2.2 mm.

Rakette kullanılan lastikler

Friendship729 FOCUS3 (Siyah)

Yasaka NEW ERA 42-44° (Kırmızı)

XIENTING 280 Carbon Raket Tahtası (5Wood,2Carbon)

Sizce kötü bir raketmi tercih etmişim.

Genellikle oyunda savunma ağırlıklı oynarım. Spinler ve kesme yaparak oynamaya çalışırım. Ancak raketime daha alışamadım. Topu çok uçuruyor. Kontrol etmekte zorlanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kalın lastikler daha hızlıdırlar. ve konrolleri de daha zordur.

Örneğin bir Butterfly Sriver FX marka lastiğin birden fazla kalınlık seçeneği var...

Başlangıç aşamasındaki oyunculara genellikle ince lastiklerin tavsiye edildiği doğru. Çünkü kontrolleri kolay ve yeni oyuncunun belli başlıu temel teknikleri kavramasını ve bunları gerçekleştirmesini kolaylaştırıyor.

Daha ileri dönemlerde oyun stilini tam olarak anladıktan sonra kendi tarzına uygun tahtayı, uygun kalınlıkta marka ve lastiği seçebilirsin.

benden bu kadar. sözü profesyonel arkadaşlara bırakıyorum... :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eğer masatenisine yeni başladıysan carbon tahta başlangıç için iyi bir seçim değil. forumdaki bir çok arkadaş da bana katılacaktır. carbon tahtalarında kontorlü gerçekten zor oluyor. (kendimden biliyorum da :fildir: )

lastiklerin hakkında bir deneyimim yok. o yüzden yorum yapmam doğru olmaz sanırım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım raketiniz çok hızlı.Keşke almadan evvel biraz araştırsaydınız.Bu raketinizle vurdığunuz 10 toptan 9 u dışarı çıkar.Hele birde iyi bir oyuncuya karşı oynarsanız,sayı bile alamazsınız.Birde defans oynuyorsunuz!

Benim önerilerim.Allround bir tahta(kontrollü bir tahta.Hem defans hemde atak oynıyabilirsiniz)Ve de kalınlığı 1,7.Çin lastiklerindede maximum 1,8 yi geçmeyen lastikler.Gerçektende defans oynuyorsanız:O zaman bir defans özelliği olan bir tahta ve tackiness lastiği(her markanın bu özellikte olan lastikleri vardır)

Vaktim olduğu zaman size daha detaylı yazarım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda lastik tercihinde ince lastik tavsiye ediliyor,

Kalın lastikli raketler oyunda ne gibi olumsuzlara neden olur

Benim kullandığım rakette her iki lastiğin kalınlığı 2.2 mm.

Rakette kullanılan lastikler

Friendship729 FOCUS3 (Siyah)

Yasaka NEW ERA 42-44° (Kırmızı)

XIENTING 280 Carbon Raket Tahtası (5Wood,2Carbon)

Sizce kötü bir raketmi tercih etmişim.

Genellikle oyunda savunma ağırlıklı oynarım. Spinler ve kesme yaparak oynamaya çalışırım. Ancak raketime daha alışamadım. Topu çok uçuruyor. Kontrol etmekte zorlanıyorum.

Özellikle savunma oynayan bir oyuncu için çok hızlı bir kombinasyon olmuş. Tahta Carbon lastiklerde 2.2 olunca senin gibi savunma ağırlıklı oynayan bir oyuncunun kontrol sıkıntısı çekmesi bencede normal.. Çeşke kombinasyonu yapmadan önce burada fikir alışverişi yapsaydın. Oyununa uygun bir ekipman önerisi burada verilirdi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar öncelikle cevaplar için teşekkür ederim

Tekrar bir kombinasyon raketi almak gerekirse, kontrolü çok iyi olan, iyi kesme ve spin atabilen bana uygun bir kombinasyon yazarmısınız.

Bende sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda tekrar bir raket alırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yorum yapan arkadaşların dikkatine...siz hemen ona defansif özellikleri ağır basan lastikler tavsiye ediyorsunuz iyi güzel de bu arkadaş oynamaya yeni başlamış. yani kendi adıma konuşuyorum;

bende ilk başlarken hücum yapmak zor olduğu için defansifim diyordum. ama zamanla oyunumu geliştirdim ve hücuma döndüm. yani hemen defansif raket tavsiye etmeniz aklımı karıştırdı.... :sasi: :sasi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yorum yapan arkadaşların dikkatine...siz hemen ona defansif özellikleri ağır basan lastikler tavsiye ediyorsunuz iyi güzel de bu arkadaş oynamaya yeni başlamış. yani kendi adıma konuşuyorum;

bende ilk başlarken hücum yapmak zor olduğu için defansifim diyordum. ama zamanla oyunumu geliştirdim ve hücuma döndüm. yani hemen defansif raket tavsiye etmeniz aklımı karıştırdı.... :sasi: :sasi:

Bence yanlış. Çünkü spini topu iyi tutan bir lastikle öğrenmek, tekniği doğru oturtabilmek için önemli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende öyle düşünerek allround tahta ve lastikler önermiştim.İster defans oyna icabındada atak

Yahutta iyi oynadığın tarafa 1,6mm kalınlığında lastik,öbür tarafada 1,1mm takabilrsin.Unutmayınki defansif bir tahta ve lastiklerlede atak yapabilirsiniz.Hemde böyle bir oyun rakibide çok bozar.Mesela kısa bir topla rakibi masanın başına çekip,defansif bir lastikle atak yapınca.rakibiniz topu kolay kolay karşılayamaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili arkadaşlar

çok haklısınız. ve yorumlarınız kesinlikle çok doğru. ama siz bu yorumları yıllardır masatenisi oynamanız sonucu elde ettiğiniz deneyimler sonucu bizlerle paylaşıyorsunuz. ama burda sözü geçen arkadaş bu işe yeni başlamış...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..