Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi, Masa Olmadan Evde Tek Başına Nasıl Geliştirilir?

Guest deneme111

Recommended Posts

Arkadaşlar masa tenisinde yeni sayılırım, kendimi geliştirmek istiyorum.

Bulunduğum ortamda masa tenisi oynayacak pek fazla yer yok hattta hiç gibi, yalnızca okulda fırsat buldukça oynayabiliyorum.

Evde bu oyunu kendi kendime tenis masası olmadan kendimi geliştirebilirmiyim,

tek başına çalışma teknikleri, yöntemleri nelerdir?

Saygılarla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Guest Küçük Masa Teniscisi

Bende yeni başladım ve yalnızca okulda oynayabiliyorum. Ama hocam bana evde sürekli sektirmemi söylüyor. 1000'e kadar ulaşmam gerekiyormuş. Ters düz de sektirmek gerekiyor. Okulda da masa konusunda kendini geliştirirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar masa tenisinde yeni sayılırım, kendimi geliştirmek istiyorum.

Bulunduğum ortamda masa tenisi oynayacak pek fazla yer yok hattta hiç gibi, yalnızca okulda fırsat buldukça oynayabiliyorum.

Evde bu oyunu kendi kendime tenis masası olmadan kendimi geliştirebilirmiyim,

tek başına çalışma teknikleri, yöntemleri nelerdir?

Saygılarla...

Bir iğne bir de iplik al. İpliği iğneye tak daha sonra bir masatenisi topunun tam orta yerinden del ve karşı tarafa geçir. En alt kısmını düğümle ki ip toptan çıkmasın. İpliğe geçirilmiş topu tavanda bir yere as. Top bel hizanın bir karış üzerine gelecek şekilde uzunluğunu ayarla. Bu şekilde top yere düşmeden istediğin kadar çalışabilir topa hakimiyetini artırabilirsin. Ayrıca bu şekilde iç ve dış vurarak vuruş da çalışabilirsin. Her vuruş sonrası top sana gelecek ve bu sayede topu izleme ve raketle buluşturma kabiliyetin artacaktır. Bu çalışmayı öncelikle 500 tane iç sonra 500 tane dış daha sonra 500 tane bir iç bir dış şeklinde yap. Faydasını göreceksin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim de anteman sikintim ve masa problemim vardi.dis hekimiyim muaynehanede yatip kalkiyorum.masatenisi masasi koyacak kadar yerim yok.ama 2 tane masa aldim.dikdortgen seklinde kahvalti yaptigimiz masalar var ya.beyaz malzemeyle kapli.acilip kapanabilen. ikisini 45 YTL ye aldim.birini uzunlamasin duvara yasladim.digerini de kapali sekilde onun arkasina.tabi alcak oluyor arkadaki masa.altina 2 tane kutu koydum ki duvar gorevi gorsun.bu masalarin avantaji kapanir acili oldugu icin aci ayari yapabiliyorsun.sutop,spin ya da kesik calismana gore aciyi ayarlayabiliyorsun. hic yoktan antrenman imkanin oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Küçük Masa Teniscisi
benim de anteman sikintim ve masa problemim vardi.dis hekimiyim muaynehanede yatip kalkiyorum.masatenisi masasi koyacak kadar yerim yok.ama 2 tane masa aldim.dikdortgen seklinde kahvalti yaptigimiz masalar var ya.beyaz malzemeyle kapli.acilip kapanabilen. ikisini 45 YTL ye aldim.birini uzunlamasin duvara yasladim.digerini de kapali sekilde onun arkasina.tabi alcak oluyor arkadaki masa.altina 2 tane kutu koydum ki duvar gorevi gorsun.bu masalarin avantaji kapanir acili oldugu icin aci ayari yapabiliyorsun.sutop,spin ya da kesik calismana gore aciyi ayarlayabiliyorsun. hic yoktan antrenman imkanin oluyor.

Harika!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben evde hiçbirşeyin asılı olmadığı geniş bir duvarda duvara yaklaşık olarak 2 m. mesafeden ilk önce yavaş yavaş sonra hızlandırarak düz vuruşlar yapıyordum. (iç ve dış vuruşlar yaparak). Sonra hafiften kesme atarak topun direk bana değilde sağıma ve soluma gelmesini sağlıyordum. Bu oyunda topa hakimiyetimi geliştiriyordu.tabi ki raketle 1000'e kadar bir iç bir dış olarak saydırmak da çok faydalı oluyor. Çünkü masa tenisinde önemli bir nokta bildiğiniz üzere bilek hareketleridir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

evde herhangi bir masa kullanmadan servis atmak çok mantıklı değil. ancak duvarda kol hareketleri yapılabilir. kesmeden spine kadar herşey olabilir. bütçen uygunsa donic firmasının sattığı spin tekerleği var. yaklaşık 200 ytl. bunu herhangi bir masaya monte edip spin çalışabilirsin. eğer ki 1000-1500 ytl gibi uç bir bütçen varsa :)))))))))) tenis masası ile birlikte robot alarak oynunu muhteşem bir şekilde geliştirebilirisin. ama en uygunu bir salon ve partner bulman. bunun zevkini hiçbirşey vermez. hem ekonomik hem de zevkli.

sevgili küçük masa tenisçisi ben evde 1000'e kadar top sektirmenin mantığını anlayamadım, çok ilkel ve gereksiz bir yöntem. top saydırmada istediğimiz top kontrolünü sağlaman ve bileğine hakim olman. bunu hareketli de yapmalısın ancak 1000 olayı bence ilginç bir yöntem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

ben duvarda oynamasını cok severdim ama forhand oynama backhand spin çalışmak süper oluyo:)) nasıl oluyo şöle:)) annatıyom topu başta spinli birşekilde duvarayakın bi yere atıp duvardan geri sektirceksin ama top yer düşmeden tekrar yine duvara yakın bi yere atıcaksın ama tekrar spinli bu hareketi üstüste yapmayı devam edicen başlarda cok top kırarsın üzülma ama:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Guest speedygonzales

internette servis atma ile ilgili bir çok görüntü var. youtube'i incelersen bulursun, izlemeden servis atmayı geliştirmen çok zor. günde en az yarım saat servis antrenmanı yapman senin için çok yararlı olur. izlemeden ve servis antrenmanı yapmadan olmazz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
internette servis atma ile ilgili bir çok görüntü var. youtube'i incelersen bulursun, izlemeden servis atmayı geliştirmen çok zor. günde en az yarım saat servis antrenmanı yapman senin için çok yararlı olur. izlemeden ve servis antrenmanı yapmadan olmazz.

ben de ayni fikirdeyim. ozellikle slager in servis calişma vidyosu var internette. ilk olarak bunu izleyebilir daha sonra da bilek hareketlerini benzetmeye calişarak iyi servis kullanabilirsin. ama speedy arkadasin dedigi gibi gunder en az bi yarım saat calışmak gerek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..