Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Için çin Lastiği

Misafir

Recommended Posts

Guest Tanju Cansever

Bazı Çin lastiklerinin üzerinde "for backhand" = "backhand için" yazıyor. Mesela DHS TNT, Dipper, Dipper II, G555 falan. Herhalde bunlardan biri backhand için aradığın bol spinli Çin lastiği olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında tam fiyat diil bir iki arkadaşım tavsiye etti ama ucuz olmalarıda bi avantaj

Yıllardır backhandimde Çin lastiği ile oynayan biri olarak söylüyorum. Benim kullandığım frienship RITC hem çok kontrollu, ataklarda gayet iyi, kesikler mükemmel. Kesinlikle tavsiye ederim. Sadece kişinin oyun yapısı ititbarıyla lastik kalınlığı ayarlanabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yıllardır backhandimde Çin lastiği ile oynayan biri olarak söylüyorum. Benim kullandığım frienship RITC hem çok kontrollu, ataklarda gayet iyi, kesikler mükemmel. Kesinlikle tavsiye ederim. Sadece kişinin oyun yapısı ititbarıyla lastik kalınlığı ayarlanabilir.

sizi okmeydanındaki salonda izlemiştim backhand vuruşlarınıza hayran kalmıştım şimdi kararımı verdim galiba:) tabi o vuruşları ne kadar çalışarak yapıyosunuz o ayrı bi konu da ben genede bu lastiği alıcam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın myilik 2002 friehdship ritc'in hangi modeli peki bu, hazerspor'da "friendsip ritc 729" diye bir lastik var acaba o mu, birde ağırlığı nasıl, çin lastikleri genelde çok ağırdır diye biliyorum, raketi çok ağırlaştırıyor, kuş gibi m03 tahtamda iki tane çin lastiği var, raket ağır sayılır, bu kullandığınız lastiğin ağırlığı nasıldır.

bir de bu frienship japan acaba japonyadamı üretiliyor, bu lastik konusunda da bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sayın myilik 2002 friehdship ritc'in hangi modeli peki bu, hazerspor'da "friendsip ritc 729" diye bir lastik var acaba o mu, birde ağırlığı nasıl, çin lastikleri genelde çok ağırdır diye biliyorum, raketi çok ağırlaştırıyor, kuş gibi m03 tahtamda iki tane çin lastiği var, raket ağır sayılır, bu kullandığınız lastiğin ağırlığı nasıldır.

bir de bu frienship japan acaba japonyadamı üretiliyor, bu lastik konusunda da bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz.

Muhtemelen lastik odur. Lastik biraz ağır fakat anormal bir ağırlık yok. Bir de biliyorsunuz lastik kalınlaştıkça ağırlığı artar.Bu lastik Çin lastiği olup, orada üretiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Japan" diye belirtilenler klasik çin sert süngeri yerine yumuşak süngerli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Senin kombinasyonda ağırlık muhtemelen TNT 2.2 mm lastikten geliyor. G555 ise ağır sayılmaz, yumuşak ve iyi bir b/h lastiği. Ben Gergely tahta ile kullanıyorum gayet iyi. Friendship 729 Japan ise daha sert ve ağır. Ama o da b/h için güzel oluyor (siyah). Ama pro oyuncular nedense backhandde Çin lastiği hiç tercih etmiyorlar. Penhold tekniğinden olsa gerek. Bu gelenek shakehand oynayan sarı ırk oyuncuları da etkilemiş olsa gerek, onlar da tercih etmiyor. Halbuki Mehmet Bey'in de belirttiği gibi backhand Çin lastiği gayet kontrollü, etkili ve kullanışlı bir oyun sunuyor bizlere...Forehand için de kırmızı bir G555 2.0 takarsan hiç ağır olmaz, eminim çok rahat oynarsın. Selam ve sevgiler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatta şöyle bir şey söyleyeyim. Eskiler iyi bilir. Yıllar önce Fenerbahçede oynayan Oğuz Çağlar(elim bir trafik kazasında kaybettik.) adında iyi bir oyuncu vardı. O dönemde frienship lastiğini kimse tanımazken bu arkadaşımız hem bh hem de fh frienship lastiklerle oynuyordu. Tam bir all round oyuncuydu, çok güzel ve etkili spinler yapardı. Bu arada bu arkadaşımzı da rahmetle anıyorum.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..