Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tırtıl Lastik Temizliği

turushanovgu

Recommended Posts

tırtık lastik temizliğini nasıl yapıyorsunuz? normal yıkama zarar veriyor mu? yoksa illaki tırtık fırçası mı almak gerekiyor.?

Selam hocam. Orjinal bir fırçaya gerek yok. Ucuz yumuşak kıllı saç fırçaları yada el fırçası da olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam sağol bilgi için, öğrencilere vermedim tırtılı. daha önce kısa tırtıl hiç kullanmamıştım, merakımı yenmek için yapıştırdım fakat hala deneyemedim. yıkasam sorun olurmu acaba??

Sayın Dr. Övgü (biraz resmi oldu galiba :gulumse: )

Ben de uzun tırtık kullanıyorum el fırçası ile yoksa diş fırçası ile temizliyorum. Sonra basınçlı hava tutuyorum.

Süngere su temasının olumsuz etkilemesinden korktuğum için direkt suyla temas ettirmedim. Yoksa lastiğin suyla teması lastiğe zarar vereceğini sanmam ama süngeri bilemem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili büyükdoğu;

:))))))))) yaşım 34, bana ister kardeşim, ister abim, doktor ya da turushan deyin farketmez. size bırakıyorum

bugün ilk defa kısa tırtıl tecrübem oldu fakat hiç zorlanmadım oynamak için, spinlere kesme daha rahat yapılabiliyor, hücum gayet güzel, yalnız karşıdaki için sorun galiba. toplar çok boş gittiği için bana daha iyi hücum fırsatı kalıyor, çocuklara topspin antrenmanı yaptırırken bana çok faydalı olacak , tekrar teşekkür ederim, bir de kısa tırtılla uzun tırtılın farkı nedir acaba?, feint longII ile bu kadar rahat oynayamadım.

temizlik konusuna gelince dediğiniz gibi yumuşak fırça ile yapmak mantıklı

ii akşamlar dilerim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan abi (yaş 28 :gulumse: ),

Öncelikle sizin kısa tırtıkla oynamanız öğrenciler için antrenmanda çok faydalı olacaktır.

Tırtıkları kısa olan lastikler (sizdeki) agresif blok ve şut stiline uygun olan spinsiz hızlı lastiklerdir.

Uzun tırtıkların ise hızı daha yavaştır,spini rastgele duruma dönüştürüler,spini geri döndürürler, ayrıca spinli bir topa vururken, spinsiz bir topa vurmaya aranla daha iyi kontrol sağlarlar.

Peki kişi neden uzun tırtıkla oynar;

Spinli topları kolayca kontrol etmeyi sağlarlar, uzun tırtılların attıkları toplar her defasında farklılıklar gösterir, Bir çok oyuncu kendi zayıflığını kapatmak için uzun tırtıl kullanabilir,Uzun tırtıl ile oynayan oyuncular rakiplerinin uzun tırtıla karşı oynayamamalarını bilinçli olarak kullanırlar.

Ertan abi de de dhs sharping var.Yaklaşık sizdeki ile benzer özelliklerde, ondan da bilgi almanızda fayda var.

Hoşçakalın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..