Jump to content
Masatenisi.org Forum

Süper Lig Bursa Etabı

Recommended Posts

arkadaşlar bugun bursa çekirge spor salonunda masa tenisi süper lig müsabakaları vardı. işim olduğu için 09:30 ve 12deki maçları izledim. sabah maçları bayanlarındı. iki-üç takım seçiliyor rarklı olarak. fenerbahçe, çukurova üniversitesi ve bursa b.ş.b

erkek maçlarında ise iller bankası- fenerbahçe maçları muhteşemdi. fenerbahçe kıl payı mağlubiyetten kurtuldu. 5-3 aldı maçı. Konstantin Parapanov ilk gün izlediğim maçlara damgasını vuran isimdi. fenerbahçeden irfanı ve murat erişi yendi. yeni transfer grujiçti ismi sanırım, onu da 2-0 yenerken 3-2 mağlup oldu fakat bana gelecek için ümit verdi ve gördüğüm en kaliteli sporcuydu sabah maçlarında. grujiç de soğukkanlılığı ve tekniğiyle parmak ısırtmadı desem hakkını yemiş olurum.

ibb için yorum yapamayacağım çünkü izlediğim maç salonun sağ tribüne yakın köşesindeydi. onların maçı ise sol tarafta duvara yakındı fakat gencay ve ponfinin tekniği göze çarpıyordu. beşiktaşın takımı ve sarkusyandan fahrettin ekmekçi de dikkat çekiciydi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parapanov ilk 100'de bile değil bildiğim kadarıyla. Ama çok tecrübeli ve Bulgar mili takımının ikinci oyuncusu. Timo Boll'a 3-2 yenildiğini hatırlıyorum...

Bu oyuncuyu çok iyi tanıyorum, hatta geçen sene süper ligde kendisiyle maç yaptım. Çok teknik bir oyuncu değil tamamen güce ve antrenmana dayalı bir oyunu var. Çok iyi bir forehandi var fakat backhand tarafı ve servisleride iyi değil. Bence en önemli özelliği çok inatçı bir yapısı var ve ne kadar geride olsada oyunu kesinlikle bırakmıyor, sürekli konsantre durumda oluyor. Dünya sıralamasında zannediyorum 200'ler civarında.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu oyuncuyu çok iyi tanıyorum, hatta geçen sene süper ligde kendisiyle maç yaptım. Çok teknik bir oyuncu değil tamamen güce ve antrenmana dayalı bir oyunu var. Çok iyi bir forehandi var fakat backhand tarafı ve servisleride iyi değil. Bence en önemli özelliği çok inatçı bir yapısı var ve ne kadar geride olsada oyunu kesinlikle bırakmıyor, sürekli konsantre durumda oluyor. Dünya sıralamasında zannediyorum 200'ler civarında.

BUGUN BEN BACKHANDİNİ ÇOK BEĞENDİM. ÇOK FARKLI VURUYOR TOPA BACKHANDDEN. TAHTASI DA ALL GALİBA. ALL+ DEĞİLDİ BANA İLGİNÇ GELDİ

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BUGUN BEN BACKHANDİNİ ÇOK BEĞENDİM. ÇOK FARKLI VURUYOR TOPA BACKHANDDEN. TAHTASI DA ALL GALİBA. ALL+ DEĞİLDİ BANA İLGİNÇ GELDİ

Backhandinin kötülüğünden kastım, istikrarsız, güven vermiyor. Bazen oradan tutturduğunda iyi vuruşlar yapabiliyor fakat belli bir istikrar yok, her maçta değişkenlik gösteriyor. Bir maçtaki backhand performansına aldanmamak lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

istanbul buyuksehir in turk oyuncusu cok genc ve gercekten cok iyi. boyle turk oyuncuları profesyonel antronerler caliştirsa neden ilk 10 da ya da 20 de bir turk teniscisi olmasin. ayrica sarkuysan takiminin genc oyuncusunu da cok begendim. sarkuysan in fahrettin isimli oyuncusunun da forehand spinleri cok iyiydi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bursa'da harika maçlar izledik. İ.B.B'de Gencay'dı yanılmıyorsam çok güzel maçlar çıkardı. Çok güzel ralliler seğrettirdi. Fenerbahçenin bu spor dalınada çok önem verdiği'de hemen göze çarpıryordu. Beşiktaş sanki öksüz gibi kaldı. :(:

Maçlarda Çin'li bayan oyuncular ezici bir üstünlükle oynadılar, Adana gurubundaki sporcu hem Çin'li hem solak ve hemde penhold olunca rakiplerinin çok fazla yapabilecek birşeyi yoktu. Fenerbahçenin Çin'li bayan oyuncusu rakipleri resmen ezerek yendi, seğrettiğim maçlarında bir sette 3 sayıyı geçen olmadı. Birçok erkek oyuncuyu rahat yenebilecek oyun kalitesi var desem herhalde abartmış olmam. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim duyduğum adarıyla Fenerin çinli kızı zaten erkek takımını komple yeniyormuş :)

irfan ve muratı bilmem ama grujici yenebileceğini sanmıyorum. iki gün sonunda diyebilirim ki grujic, konstantin paraponov, gençay menge, ponfi, fahrettin ekmekçi ve sarkusyandaki genç arkadaş çok iyiydi.

adana mti salehin maçı olduğu için gelememiş sanırım. tam emin değilim. bilgisi olan varsa da bilgilendirirse sevinirim.

grujic, soğukkanlılığı ve ezbere vuruşlarıyla işi götürdü. o kadar çok antreman yapmış ve oynamış ki tekniği heyecansız net vuruşlar yapmaya uygun olmuş.

paraponov, bacak hareketleri ve masaya yakın ve uzak oyunuyla , backhand ve forehanddaki düzgün vuruşları ile dikkat çekiciydi.

ponfi, penholder olarak maçlara renk katan, tekniği yüksek bir oyuncuydu.

fahrettin ekmekçi de tekniğiyle diğerlerinden ayrıldı.

beşiktaştan halil hacı da iyiydi. onur ile beraber.

gençay ve sarkuysandan tuncay çalışkan türk milli takımına hizmet edecek süper yetenekler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın hocam parapanov un backhand i konusunda size katılmam mümkün değil. bana göre Turkiye de en iyi backand onda. hatta bir maçında ibb den süper forhand li safa yı backhand i ile yenmişti.

keşke bizim millilerde en az onun kadar backhand kullanabilselerdi.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın hocam parapanov un backhand i konusunda size katılmam mümkün değil. bana göre Turkiye de en iyi backand onda. hatta bir maçında ibb den süper forhand li safa yı backhand i ile yenmişti.

keşke bizim millilerde en az onun kadar backhand kullanabilselerdi.

saygılar

Fikrine saygı duyuyorum fakat bugüne kadar Parapanovun kaç maçını izledin? Ben bugüne kadar 50-60 maçını izledim ve bu gözlemlerime dayanarak yorum yapıyorum. Hatta geçen sene bizim Murat az kalsın onu yeniyordu son anda 3-2 kaybetti ve sayılarının çoğunu Parapanovun backhandine oynaması yönünde verdiğim taktikle oynayarak oradan aldı. Yinede tekrar söylüyorum Parapanovun en büyük özelliği inatçılığı ve maçı kesinlikle bırakmayışı.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 31 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..