Jump to content
Masatenisi.org Forum

Stiga Or Butterfly

Guest hıyarlıkızak

Sitga OR Butterfly  

80 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ben ingilizce bilmediğimi varsaydığım için bu anketin neyi amaçladığını da anlayamadım. O yüzden katılmıyor ve protesto ediyorum.Güzelim Türkçe'miz neden es geçiliyor...

Ben de anlamıyorum. enquête (fransızca) ve protest (inglizce) kelimeleri gibi "OR" kelimesi de çok kullanılmaya başladı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anket sonuçlarının bize katma değeri olmalı. bunda ne gibi fayda var anlayamadım. bence anket yapmış olmak için anket yapmamalıyız. stiga & butterfly buradan ben hiç bir anlam çıkaramadım. foruma katılan üyelerin, hangi malzemeyi kullandıklarına ilişkin anket yapmak istiyorsan tahta veya lastik veya solusyon veya top şeklinde belirtmelisin. yoksa karmaşa çıkar. örn ben bir öğrencime stiga tahta ile frienship ve donic marka lastik , diğer öğrencime joola tahta tibhar lastik, başka öğrencim butterfly tahta dhs ve frienship lastik kullanıyor. butterfly ve tibhar marka tek * antenman topu , andro ve butterfly marka solusyon kullanıyorum, raket kılıfları tibhar ve butterfly, masamız yasaka

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar

anketi, en çok ragbet gören iki marka olan stiga ve butterfly markalarından hangisi sizin favoriniz seklinde anladim ve başka anlamlar da cikarmadim.

Baska anlamlar cikarmaya, canimi sudan sebeplerle sikmaya gerek de görmedim.

ben de her zaman stigaya daha cok sempati duymusumdur deyip stiga yi sectim ve gectim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
öncelikle özür dilerim.ben lastik mastik demiom.hazır raket diorum.çoğunuz yanlış anlamış ben gördüğüme göre turnuvalarda stiga hazır raketle oynanıyor.

Ben doğru anlamışım demek ki, sezgileri kuvvetli biri olarak.... :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

turnuvalarda stiga hazır raketle oynandığını sanmıyorum. oynayanların belki %5 lik kısmı kullanıyor olabilir. o da hobi amaçlı oynayıp turnuvalara eğlence açısında katılan kişilerdir. %5 lik kısmın çok çok azı daha ciddi düşünüyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest hıyarlıkızak
hangi turnuvada stiga hazır raketle oynanıyor acaba yani öyle bi zorunluluk felan mı stiga hazır raket için

raketlere bence daha yakından bakmalısın .truss un dedıgıne de katılıyorum

saygılar

öle bi zorunluluk yok ama bir çok masa teniscisi'nin elinde stiga gördüm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili arkadaşım tekrar merhaba.

oynayanların elinde gördüğün stiga raketin hazır raket olduğuna eminmisin acaba. belki de kombine pro rakettir. bence daha dikkatli incele veya istersen sor onlara. çok güzel kesme lastik, kenar bandı ile birlikte kişilere hazır raket görünümü verebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

1 sene kadar önce henüz bu forum sitesinin varlığından ve ekipman bolluğundan haberdar değilken iyi bir raket almaya karar vermiştim. 145 ytl fiyatı olan Stiga Premium Tube (5 yıldız) hazır raketi aldım. İlk görünüşe göre iyi ambalajlanmış, kaliteli bir raket izlenimini veriyordu. Butterfly hazır raketlere hiç benzemiyordu, daha profesyonel gibiydi. Lastikleri çift taraflı 2.0 mm sünger kalınlığında Stiga Premium acs lastikleri ve ittf onaylı idi. Bu lastikler tek başına satılmıyor, mutlaka hazır raketlere yapışık olarak geliyor.

Masa başında ilk denememde hiç memnun kalmadım. Yıllar önce BTY Tempest 2.1 lastiklerle oynamaya alışmış olan ben aradığımı bulamamıştım. Bu arada forumumuz ile tanıştım, tabi ekipman dünyasına hızlı bir şekilde daldım. Stiga raketin lastiklerini sökmeye karar verdim. Sökülmüyordu, bin bir zorlukla aseton falan kullanarak biraz sünger parçasını da tahta üzerinde bırakarak lastikleri çıkarttım. Tahta çok adiydi. Hatta bir yüzünde üst kaplaması iki parça yanyana getirilerek yapıştırılmış ya da boydan boya çatlaktı. Bu tahtanın kendisini 10 liraya satsalar herhalde almazsınız.

Lastikleri başka bir eski tahtaya yapıştırıp raket alamayacak durumda olan birine verdim. Tahtayı ise başka bir arkadaşıma. O da üzerine Tibhar soft max. lastiklerini yapıştırarak kullanmaya başladı. Sonuçta 145 ytl uçup gitmişti.

Tabi bu raketi alıp oyununa uydurarak ve severek kullananlar olabilir. Ama söylemek istediğim şu ki, kalite olarak 145 lira değil belki 45 lira eder bu raket. O fiyata alınıp kullanılabilinir. Diğer taraftan 145 liraya örneğin, bir clipper tahta alınıp üzerine bir tarafa skyline tg3, diğer tarafa TNT lastik yapıştırın mis gibi olur.

Bu hazır raketlere itibar edilmemesi için uzun uzun yazdım. İnşallah artık bu forumda hazır raket lafı edilmez, yeni başlayanlar da keyifle kendi combolarını oluştururlar diye....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abi valla ağzına sağlık, bunun üstüne daha ne denebilir ki? eğer arkadaş buna rağmen israr ediyorsa akla 3 şey geliyor. birincisi bizle kafa bulan profesyonel birisi, ikincisi mantığı başkası tarafından söylenen doğru tecrübeleri kabul etmeyen, üçüncüsü parayı sevmeyen çarçur etmek isteyen birisi. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
  • 1 year later...
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..