Jump to content
Masatenisi.org Forum

En çok Kullanilan Tahtalar

Misafir

Recommended Posts

Fransadaki masa tenisi forumunda uyelerin kullandigi tahtalar.Bu üyelerin çogu lig usulu maçlara katilmaktadir.Ilginç tarafi ucuz ve hafif tahtalarin ragbet gormesi.

1 177 Chila OFF - Tibhar

2 147 IV L - Tibhar

3 137 Primorac - Butterfly

4 118 Boll Forte - Butterfly

5 96 IV S - Tibhar

6 72 Samsonov Alpha - Tibhar

7 68 Black Light - Banco

7 68 Andrzej Grubba - Butterfly

9 60 Extra 3D - Yasaka

10 56 IV L Light Contact - Tibhar

10 56 Allround Classic - Stiga

12 51 Boll Spirit - Butterfly

13 50 Magic Light - Banco

14 39 Extra - Yasaka

14 39 Persson Powerplay - Donic

16 36 Samsonov Techno Power Contact - Tibhar

17 28 IV T - Tibhar

17 28 Boll All+ - Butterfly

19 25 Rapid Carbon - Tibhar

19 25 Samsonov Premium Contact - Tibhar

20 24 Dynamic 7 Contact - Tibhar

20 24 Offensive Classic WRB - Stiga

20 24 Waldner Dicon - Donic

20 24 K5 - Joola

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Bu sonuçlara pek şaşırmadım. Ülkemizdeki ekipman sağlama sıkıntısı son yıllarda birden sona erince hepimiz en iyi ve en pahalı tahtaları deneme yarışına girdik. Önce kendimizi geliştirme çabası yerine tahtalarımızı geliştirme çabası daha kolaydı çünkü. Bu sporu hobi ve spor amaçlı yapanların, ciddi turnuvalara katılmayanların tabi ki pahalı tahta almasına gerek yok. Ucuz tahta ile de çok iyi ve kaliteli neden oynanmasın? Ben böyle düşünüyorum. Bu istatistik bilgiyi veren Necdet Bey'e de teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet Tanju bey haklisiniz.Zaten bende bunu geçen senelerde bahsetmistim.Pahali carbon tahtalari kullanan pek yok.Fransada tibhar markasinin öne geçmesinin nedenide,Decathlon diye bir spor magazasinin bu markayi satmasi.Zira belçikada daha çok Butterfly in tahtalari kullaniliyor.Belçikadakli siralamayi soyle yapabilirim.Butterfly,Donic,Stiga,Joola.,tibhar.AndroLastiklerdede butterfly,Joola,donic,yasaka,frienship,Andro,stiga,Dhs diye siralayabilirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten çok çok hızlı tahtayla çok çok iyi oyun geçirilecek diye bi şart yok. bu arada timo boll spirit st tahta tam aradığım tahta bi daha değiştirmiycem sanırım:) ama lastik konusunda şüphelerim var yine yumuşak süngerli lastiğe döneceğim sanırım :/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar teşekkürler Nejdet abi. Böylece bilimsel bir şekilde pahalı tahtanın daima iyi olmadığını kanıtlamış oldunuz elinizden geldiğince.

Benim tahtam da 4. imiş :B:

Gerçektende adeta pahalı ekipman değil çalışma ve tekniğin önemli oldğunu gösteren bir anket olmuş. Nejdet Beye teşekkürler.. Eline sağlık .

Bu arada benim Samsonov Alpha - Tibhar 72 kişi kullanıyormuş ve 6. sırada eegüzelll yani :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
3 137 Primorac - Butterfly

Bu hazır raket değil, değil mi? Butterfly Primorac 7000'den bahsediyorum.

hayır değil ztn başlıkta tahta olarak açılmış bu tahta butterfly ın büyük ihtimalle off- kategorisinde olan 5 kat ağaç ( carbon diye belirtilmediğinden yola çıkacak olursak) olan tahtası. Benim de eski tahtam :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..