Jump to content
Masatenisi.org Forum

Acil Yardım!

Misafir

Recommended Posts

Uzun zamandır masa tenisi oynayan bir arkadaşım tahta ve lastik konusunda yardım istedi. Şu ana kadar hep hazır raketle oynadı ama artık O da profesyonel raket yapmak istiyor hemde çok acil bana sordu ve yarın cevap vercem. arkadaşım tamamen atak oynuyor devamlı saldırıyor ve gerçekten agresif bi oyun stili var. ben öncelikle boll spirit üstüne tibhar soft veya sriver fx düşündüm sebebi ise daha önce profesyonel raket kullanmaması sizce ne önerebiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben daha önce kombinasyon kullanmayana timo boll spirit öneremem. primorac off- üstüne 1.7 veya 1.9 sriver fx ve türevi lastiklerden öneririm. mükemmel bi kombinasyon olur. zaten kendi kategorisinde primorac off- çok iyi bi tahta, kendimde bir turnuvada onunla oynadım gayet başarılı buldum. fiyatı da gayet uygun timo boll spirite göre. saygılar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

primorac off- çok yavaş kalır güray arkadaşım çünkü çok saldırgan bi oyun yapısı var elimde olsa gergely üstüne kombinasyon önercem ama çok süratli gelir diye düşünüyorum. biraz daha hızlı bi kombinasyon oluştursak daha iyi olur derim tavsiyelerini bekliyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

primorac off- çok yavaş kalır güray arkadaşım çünkü çok saldırgan bi oyun yapısı var elimde olsa gergely üstüne kombinasyon önercem ama çok süratli gelir diye düşünüyorum. biraz daha hızlı bi kombinasyon oluştursak daha iyi olur derim tavsiyelerini bekliyorum teşekkürler

Valla primorac büyük ihtimalle hazır raketlerin hepsinden hızlıdır. Daha hızlı ve yine mantıklı birşey olsun denirse bence Donic Waldner Senso Carbon güzel. Hem çok hızlı gelmez hem yavaşlıktan adamı baymaz. Karbon katları ince olduğu için ağaç hissi veriyor. Lastikler için seçenek çok. Bryce, Jo Gold gibi çok hızlı birşey alıp kontrolü düşürmeyin yeter.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hazır raketlerin hepsinden çok daha hızlıdır dediğim tahta ve dengesi de mükemmel. arkadaşın istediği kadar saldırgan olursa olsun. ben daha önce kombinasyonla oynamamış insanı yeni başlamış kabul ederim ki dediğim tahtayla ben çeyrek final oynadım uluslararası fenerbahçe veteran turnuvada30 yaş altı kategoride ve gayet de hızlı bi oyun çıktı ortaya. yeni başlayan birinin eline gergely'i verirsen o adamın ne tekniği gelişir ne de oyun kalitesi. ama tabi karar sizin kreanga carbon da alabilirsiniz mesela en hızlı o diyolar üstüne de 2.1 bryce. çok saldırgan bi raket olur;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

boll spirit üzerine tibhar rapid 2.0 + dhs tg3 2.2 ile kombi yapmıştım. bence sanıldığı kadar hızlı değil. imzamdaki kombinin yanında yavaş ve kontrollü kaldı tavsiye ederim. anladığım kadarıyla arkadaşın ii. terfisi için tbs gayet uygun ancak fiyatı biraz yüksek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

DHS Nittaku Hurricane WL off+++ tahta üzerine bir çift hazır kesilmiş Rapid 2.0 lastik isterseniz bende var. Tahta ve lastikler ambalajında. Toplam 1 saat kadar oynadım. Sıfırdan farksız. Hazır raketten bu kombinasyona geçen biri yavaş derse biraz kollarını güçlendirmesini tavsiye ederim:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hazır raketlerin hepsinden çok daha hızlıdır dediğim tahta ve dengesi de mükemmel. arkadaşın istediği kadar saldırgan olursa olsun. ben daha önce kombinasyonla oynamamış insanı yeni başlamış kabul ederim ki dediğim tahtayla ben çeyrek final oynadım uluslararası fenerbahçe veteran turnuvada30 yaş altı kategoride ve gayet de hızlı bi oyun çıktı ortaya. yeni başlayan birinin eline gergely'i verirsen o adamın ne tekniği gelişir ne de oyun kalitesi. ama tabi karar sizin kreanga carbon da alabilirsiniz mesela en hızlı o diyolar üstüne de 2.1 bryce. çok saldırgan bi raket olur;)

Katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun zamandır masa tenisi oynayan bir arkadaşım tahta ve lastik konusunda yardım istedi. Şu ana kadar hep hazır raketle oynadı ama artık O da profesyonel raket yapmak istiyor hemde çok acil bana sordu ve yarın cevap vercem. arkadaşım tamamen atak oynuyor devamlı saldırıyor ve gerçekten agresif bi oyun stili var. ben öncelikle boll spirit üstüne tibhar soft veya sriver fx düşündüm sebebi ise daha önce profesyonel raket kullanmaması sizce ne önerebiliriz.

Selamlar !

Öncelikle ilk kez üst düzey oyuna geçecek birisi için kontrol ağırlıklı bir kombinasyon daha uygun olur.

Çünkü kontrolsüz bir atak oyunun hiçbir faydası olmaz. 1.7mm bir lastik ve karbon olmayan off- bir tahta ile bir geçiş dönemi yaşaması daha sağlıklı olur kanısındayım. Daha sonra geliştikçe lastik kalınlık değeri yükseltilerek tahta da off+ değerine doğru yükseltilebilir...

İyi Oyunlar.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar !

Öncelikle ilk kez üst düzey oyuna geçecek birisi için kontrol ağırlıklı bir kombinasyon daha uygun olur.

Çünkü kontrolsüz bir atak oyunun hiçbir faydası olmaz. 1.7mm bir lastik ve karbon olmayan off- bir tahta ile bir geçiş dönemi yaşaması daha sağlıklı olur kanısındayım. Daha sonra geliştikçe lastik kalınlık değeri yükseltilerek tahta da off+ değerine doğru yükseltilebilir...

İyi Oyunlar.....

Ali Fuat arkadaşımın fikirlerine katılıyorum.Kontrolsüz hız,hız değildir.Yapı itibariyle arkadaş hızlı olabilir ama ataklarının kaçı masayı tutuyor?ve kaç spin üst üste atabiliyor?off- bir tahta(mesala nitaku septaur) ve üzerine max. olmayan lastikler tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler. elimizden geliği kadar sağlıklı bi kombinasyon yapmaya çalışacaz. tavsiyelerinizi değerlendircez. Sonuç olarak tahtayı off sınıfı ve lastikleri ince ve spin üstüne ağırlıklı bi kombi çıkartacam yani boll spirit veya maze üzerine 1.7 sriver fx olabilir veya 2.0 rapid olabilir ama dediğim gibi arkadaşım gayet güzel oynayan bi oyuncu. daha yawaş bi kombi onun oyununu ilerletmez kanısındayım herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..