Jump to content
Masatenisi.org Forum

Servis Atarken Topu Nasıl Tutarsınız?

Guest Tanju Cansever

Servis atarken topu nasıl tutarsınız?  

52 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Tanju Cansever

Servis atarken topu nasıl tuttuğunuzu bir anket halinde belirlemek istedim. Birden fazla cevabı işaretleyebilirsiniz. 10 gün boyunca anket açık kalacaktır. Daha sonra yorum yapabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis atarken topu nasıl tuttuğunuzu bir anket halinde belirlemek istedim. Birden fazla cevabı işaretleyebilirsiniz. 10 gün boyunca anket açık kalacaktır. Daha sonra yorum yapabilirsiniz..

1.6. İYİ BİR SERVİS

1.6.1. Servis başlangıcında top, oyun yüzeyinden daha yukarı seviyede ve uç çizgisinin gerisinde, servisçinin açık ve düz olarak duran servis elinin ayasında serbest ve hareketsiz olarak durmalıdır.

Yani bu kurala göre; (A ) şıkkının dışındaki diğer seçeneklerin hepsi kusurlu tutuş olduğundan aleyhimize sayı olacaktır. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Remzi abinin de söylediği gibi, resimdeki şıklardan sadece bir tanesi yani "A" şıkkı doğruydu. Diğer tutuşlar ise yanlış olup hakemin aleyhimize sayı verebileceği tutuş görüntüleridir. Ankete katılanlara teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...
lefke üni. oyuncuları da okuyordur bu yazıyı umarım. marmariste, marmara nın hocasını çıldırtmışlardı =))

O bir Mehmet Bilge klasiğidir(lefkeli).Her zaman serivisi için tartışma çıkar maçlarda.Çoğu zamanda hakemler sayı vermez eğer itiraz çok büyümezse(gerçi çok itiraz edip de sonuç alamayan çok kişi gördüm bende dahil) hakemler sayı vermiyorlar.Bir maçta hakeme ben topu göremiyorum siz nasıl görüyorsunuz dedim o da bana bende görmüyorum dedi.Bu birazda hakemkerimizin korkak tavrıyla alakalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O bir Mehmet Bilge klasiğidir(lefkeli).Her zaman serivisi için tartışma çıkar maçlarda.Çoğu zamanda hakemler sayı vermez eğer itiraz çok büyümezse(gerçi çok itiraz edip de sonuç alamayan çok kişi gördüm bende dahil) hakemler sayı vermiyorlar.Bir maçta hakeme ben topu göremiyorum siz nasıl görüyorsunuz dedim o da bana bende görmüyorum dedi.Bu birazda hakemkerimizin korkak tavrıyla alakalı.

Mehmet Bilge şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesinde oynuyor. Kendisiyle en son bir kaç hafta önce Türkiye Kupası maçlarında oynadım. Tüm maç boyunca genelde önde gittim. Fakat servis ne zaman ona geçse servisi hem saklıyor hemde topu devirdiği için o kadar kötü bir servis geliyorduki, zaten topu içeri atsanız bile çok avantajlı bir top aldığı için bitirici bir spin yapıyor ve sayı oluyordu. Hatta diğre takım arkadaşım ile oynadığı maçtada özellikle servislerini dikkatle inceledim. Kesinlikle hatalı servisler ve müthiş avantaj sağlıyor. Aslında oyuncu olarak beğendiğim bir sporcu olmasına rağmen, bu şekilde avantaj sağlaması hoş bir durum değil. Maçtan sonra kendisine servisleri hakkındaki düşüncelerimi söylediğimde abi yok öyle bir şey diye itiraz etmesine rağmen, servislerini çok dikkatli incelediğimi ve hatalı olduğunu söyledim. Netice itibarıyla, alabileceğim bir maçı servisler yüzünden kaybettim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Bilge şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesinde oynuyor. Kendisiyle en son bir kaç hafta önce Türkiye Kupası maçlarında oynadım. Tüm maç boyunca genelde önde gittim. Fakat servis ne zaman ona geçse servisi hem saklıyor hemde topu devirdiği için o kadar kötü bir servis geliyorduki, zaten topu içeri atsanız bile çok avantajlı bir top aldığı için bitirici bir spin yapıyor ve sayı oluyordu. Hatta diğre takım arkadaşım ile oynadığı maçtada özellikle servislerini dikkatle inceledim. Kesinlikle hatalı servisler ve müthiş avantaj sağlıyor. Aslında oyuncu olarak beğendiğim bir sporcu olmasına rağmen, bu şekilde avantaj sağlaması hoş bir durum değil. Maçtan sonra kendisine servisleri hakkındaki düşüncelerimi söylediğimde abi yok öyle bir şey diye itiraz etmesine rağmen, servislerini çok dikkatli incelediğimi ve hatalı olduğunu söyledim. Netice itibarıyla, alabileceğim bir maçı servisler yüzünden kaybettim.

Ben oyun olarak çok iyi olduğunu düşünmüyorum servisi yüzünden gelen toplara istediği gibi oynuyabiliyor.Bi de Mehmet benim uzun süredir arkadaşımdır.Ben çok söylerim servislerin faul diye o da öle olsa bile hakem vermiyor der.Ama %90 faul atar özellikle sıkışınca direk faul atar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..