Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisinde Antrenörün önemi

Recommended Posts

herkese merhaba ben marmara spor akademisi mezunuyum bedeneğitimi öğretmeniyim uzmanlık dalım masatenisi antrenörlüğü masatenisinde oyuncu kadar antrenöründe önemi oldukça fazladır antrenör sabırlı anlayışlı branşı sevdirici özelliklere ve bunlarla beraber devamlılığın ve çok çalışmanın nekadar önemli olduğunu oyuncu ve kursiyerlerine gerk anlatarak gerkse fizik diliyle gösterek anlatmalıdır masatenisini sevenler gerek oyuncular gerekse başlamada tereddüt yaşıyanlar lütfen beni arasın birçok insan yapamama korkusundan daha başlamadan kafasında oluşturduğu dev yüzünden masatenisine hiç başlayamamaktadır unutmayın öğrenmek yada sormak istediğiniz ne olursa beni arayın lütfen cep 05386032807 msn volkankoparan1@hotmail.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi Konyada olsaydın şimdiye kadar sana çoktan müracaat ederdim.

İyi günler.

Teşekkürler, belli olmaz bir gün karşılaşırsan sana yardımcı olmak isterim.

Uzaklardan küçük bir öneride bulunmak istiyorum. Top masada zıpladıktan sonra havada çizdiği daireyi görüp ona teğet geçen bir hareket yapmalısın ama bu teğet hareketin birleşme ile ayrılma noktaları ne kadar uzun olursa spinin okadar başarılı olacaktır. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, belli olmaz bir gün karşılaşırsan sana yardımcı olmak isterim.

Uzaklardan küçük bir öneride bulunmak istiyorum. Top masada zıpladıktan sonra havada çizdiği daireyi görüp ona teğet geçen bir hareket yapmalısın ama bu teğet hareketin birleşme ile ayrılma noktaları ne kadar uzun olursa spinin okadar başarılı olacaktır. İyi çalışmalar

merhaba remzi hoca ,bayramınız mübarek olsun benim bir ricam var size o yazdıklarınızı çizim üzerinde gösterirmisiniz daha anlaşılır olur bence şimdiden teşekür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba remzi hoca ,bayramınız mübarek olsun benim bir ricam var size o yazdıklarınızı çizim üzerinde gösterirmisiniz daha anlaşılır olur bence şimdiden teşekür ederim

Bende herkezin Bayramını candan kutluyorum. Sağlıklı ve mutlu olarak hepberaber nice bayramlara.

Yazdıklarımı çizmek kolay ama bunu bilgisayarda nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu öğrenir öğrenmez yollayacağım. Zaten Kemal arkadaşımada 1974 yılında Liseler arası Türkiye şampıyonu olan takımın resmini de yollayacağım. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

değerli hocam benimde küçük bir sorum olacak sıze ben bir kamu kuruluşunda çalışıyorum yakında kurum içinde turnova düzenlenecek bende kendi çapımda hazırlanıyorum ancak sorunum biryere kadar iyi giden maçı biryerden sonra aklımın karışması veye anı bir korku içime girmesiyle aniden durumum değişiyor bunu nasıl yenmeliyim tabi herzaman olmuyor bazen nezaman geleceğide belli olmuyor onu beklemekte ayrı bir sorun cevap dönerseniz memnun olurum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 SENEDEN BU YANA MASATENİSİYLE CİDDİ ANLAMDA İLGİLENİYORUM.

AMA NE YAZIK Kİ BU YAZ ALMANYA DA GEÇİRDİĞİM 50 GÜN SÜRESİNCE ALMAN SPORCULARLA YAPTIĞIM ANTREMANLAR DIŞINDA EN ÇOK 5 KEZ ANTREMAN YAPMIŞIMDIR!

GEREK BEDEN EĞİTİMİ HOCAMA GEREKSE MASATENİSİNE VE SPORCULARA MÜTHİŞ İLGİ GÖSTEREN(!) YETKİLİLERE SAYGILAR...

"ANTREMAN NASIL YAPILIR?

SİZ NASIL YAPIYORSUNUZ?

OKUL TAKIMI KAPTANI OLARAK ARKADAŞLARIMLA ÇALIŞMAM GEREKİYOR..."

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

değerli hocam benimde küçük bir sorum olacak sıze ben bir kamu kuruluşunda çalışıyorum yakında kurum içinde turnova düzenlenecek bende kendi çapımda hazırlanıyorum ancak sorunum biryere kadar iyi giden maçı biryerden sonra aklımın karışması veye anı bir korku içime girmesiyle aniden durumum değişiyor bunu nasıl yenmeliyim tabi herzaman olmuyor bazen nezaman geleceğide belli olmuyor onu beklemekte ayrı bir sorun cevap dönerseniz memnun olurum

Resul kardeşim benim tavsiyet antremanlarını maç yapıyormuş gibi (yani antremanlarda da sayıları sayarak) yaparsan, maçlarını fazla etkilendirmezsin, korkmazsın ve daha akıllını kullanarak oynarsın. Bir başka önerim sayılar 0 - 0 ile 10 - 10 gibi düşünerek oynamalı, 10 - 10 iken ise 0 - 0 gibi düşünüp oynamalısın. Çünkü setlerin başında sporcular savruk oynarlar ve set sonlarında daha korkatırlar. Korkununda masa tenisine hiç bir faydası yoktur. İyi turnuvalar ve iyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 SENEDEN BU YANA MASATENİSİYLE CİDDİ ANLAMDA İLGİLENİYORUM.

AMA NE YAZIK Kİ BU YAZ ALMANYA DA GEÇİRDİĞİM 50 GÜN SÜRESİNCE ALMAN SPORCULARLA YAPTIĞIM ANTREMANLAR DIŞINDA EN ÇOK 5 KEZ ANTREMAN YAPMIŞIMDIR!

GEREK BEDEN EĞİTİMİ HOCAMA GEREKSE MASATENİSİNE VE SPORCULARA MÜTHİŞ İLGİ GÖSTEREN(!) YETKİLİLERE SAYGILAR...

"ANTREMAN NASIL YAPILIR?

SİZ NASIL YAPIYORSUNUZ?

OKUL TAKIMI KAPTANI OLARAK ARKADAŞLARIMLA ÇALIŞMAM GEREKİYOR..."

1. Antreman kondisyon ağırlıklı veya taktik ağırlıklı yapılır.

2. Her iki halde de sporcuların tek tek eksik yönleri tesbit edilir. Her sporcu için ayrı ayrı antreman programı yapılır. Hangi sporcunun eksik yönünü hangi sporcu ile daha iyi düzeltilebileceğine karar verilir. Antreman zamanı antreman programına göre bölünür ve antremana ısınma hareketleri başlandıktan sonra program uygulanır.

3. Okul arkadaşlarının oyun içinde aksayan eksik yönlerinin belirlemekle başlaman lazım.

İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1. Antreman kondisyon ağırlıklı veya taktik ağırlıklı yapılır.

2. Her iki halde de sporcuların tek tek eksik yönleri tesbit edilir. Her sporcu için ayrı ayrı antreman programı yapılır. Hangi sporcunun eksik yönünü hangi sporcu ile daha iyi düzeltilebileceğine karar verilir. Antreman zamanı antreman programına göre bölünür ve antremana ısınma hareketleri başlandıktan sonra program uygulanır.

3. Okul arkadaşlarının oyun içinde aksayan eksik yönlerinin belirlemekle başlaman lazım.

İyi çalışmalar

cevabınız için teşekkürler. ben bh fh spin blok kontra şutop etkili servis konularına normal düzeyde amatör bi oyuncu kadar hakimim. gerektiği yerde defans oyuncuları gibi çok iyi olmasa topları sürekli keserek karşılayabiliyorum...

Ama konunun başlığında anlatıldığı gibi bir antrenör değilim. Arkadaşlarımın hatalarını da kendi hatalarımı da görmem zor olmuyorum. ama gerek benim teknik açıdan bilgi eksikliğim gerekse düzenli antreman yapamamamızdan dolayı onlara yardımcı olamıyorum. onlar bana hatalarımı söylediklerinde ben forumumuzdan ve diğer kaynaklardan yararlanarak videolar izleyerek gerekirse okulda tenefüslerde bile çalışarak oyunumu iyileştirmeye çalışıyorum. bir şekilde kendimi düzeltiyorum ama onlara bu teknikleri nasıl öğretebilirim ki?

ellerine pro raket alır almaz çok iyi oynayacaklarını düşünüyorlardı. nispeten oynuyorlar da... ama yeterli mi?>>hyr

galiba bir antrenörle anlaşmamız şart oldu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..