Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombinasyon önerileriniz

turushanovgu

Recommended Posts

merhabalar;

yaklaşık 3 aydır ikisi 12 yaşında birisi 9 yaşında 3 sporcu yetiştiriyorum. masa tenisini gerçekten çok seviyorlar. onlara hem ekonomik durumdan hem de deneme amacıyla 3 adet butterfly grubba 2000 hazır raketle başladım. çocukları atak yetiştiriyorum, şu an antrenmanda 3 ay geçmesine rağmen fh - bh çapraz ve paralel şutop, fh - bh stroke , fh- bh topspin, fh topspine topspin , kesmeye fh topspin , fh - bh chop vs çok rahatlıkla oynuyorlar. oynadıkları raketin artık yetersiz gelmeye başladığını düşünüyorum ve terfi yapmak istiyorum. tahtayı off -\+ , lastik için fh off, bh off \ all istiyorum, hem kalite hemde bütçe açısından deneyimlerinize göre önereceğiniz kombinasyonlar neler olur acaba. ii çaılşmalar

bu arada bütçe kişi başı yaklaşık 120 ytl

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhabalar;

yaklaşık 3 aydır ikisi 12 yaşında birisi 9 yaşında 3 sporcu yetiştiriyorum. masa tenisini gerçekten çok seviyorlar. onlara hem ekonomik durumdan hem de deneme amacıyla 3 adet butterfly grubba 2000 hazır raketle başladım. çocukları atak yetiştiriyorum, şu an antrenmanda 3 ay geçmesine rağmen fh - bh çapraz ve paralel şutop, fh - bh stroke , fh- bh topspin, fh topspine topspin , kesmeye fh topspin , fh - bh chop vs çok rahatlıkla oynuyorlar. oynadıkları raketin artık yetersiz gelmeye başladığını düşünüyorum ve terfi yapmak istiyorum. tahtayı off -\+ , lastik için fh off, bh off \ all istiyorum, hem kalite hemde bütçe açısından deneyimlerinize göre önereceğiniz kombinasyonlar neler olur acaba. ii çaılşmalar

Öncelikle şunu belirtmeliyim. Eğitim konusunda uzman değilim. Masatenisi konusunda da uzman değilim.

Daha önceki okuduklarımdan aklımda kalan önemli noktaları aktarmak istiyorum. (referansta belirtemeyeceğim.)

1-) Çocuk eğitimi olduğu için çocuk kaslarından bahsediyoruz demektir. Henüz tam anlamıyla gelişmemiş kaslardan. Burdan çıkacak sonuç: Raket tahtasının oldukça hafif olması gerekiyor. 65 ila 75 gram arası.

2-) Yeni başladıkları düşünülünce kontrollü bir tahta olması gerekiyor. allround yada all+

3-) Kontrollü bir lastik olması ve sök tak yapılmaması daha uygun gibi geliyor. lastik kalınlıklarının ise 1.5 mm ile 1.8 mm arası ve hafif lastiklerden olması uygundur.

Umarım yardımım dokunabilmiştir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili truss senso V2 kullanan varmı diye soruyorsun. Donic'in Türkiye distribütörü Hazer Ticaret (Semih Hazer) den Ben daha önce 3 defa Donic tahta aldım. 3'ündende son derece memnun kaldım. Waldner demişki: "Bence raketin ruhunu yansıtan lastikler değil tahtadır. İsveç'te tahtada en yüksek standardı yakalamıştır." Benim kullandığım Donic tahtalar İsveç imalatıydı. Yani Waldner haklı gibi.

- Benim Hazer ticaretten yaptığım alışverişlerde Semih bey çok dürüst davrandı. Bu nedenle Senso V2'yi Semih beye sormanı öneririm. Tahtanın içinde kullanılan malzemelerin bile ne yönde etkileri var hepsini biliyor ve dürüstçe cevaplandırıyor. Bu yüzden Semih beye direkt olarak sormanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhabalar;

Şu anki donanımım stiga offensive classic cr, nittaku magic carbon (1,6) ve friendship supersoft fx el (1,5). Hem hafif hem kontrollü hem de masaüstü ve masa gerisinde top döndürmede hız sorunu yaratmayan bir bileşim. Hem tahta hem lastikler ayrı ayrı hafif, kontrollü ve hızlılar (729 fx el yavaş ama bloğu çok güzel, pelteyle oynuyormuşsunuz hissi vermiyor). Bir blokçu olarak bugüne dek sahip olduğum en hafif, kontrollü ve hızlı donanım. Offensive cr 80 gram civarı sanırım. Magic carbon da gerçekten çok dengeli ve hafif bir lastik.

Kolumda başlayan tenisçi dirseği sakatlığı nedeniyle tahtayı daha da hafifleteceğim. Hazer ticaretten cayman tahta alacağım sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu anki donanımım stiga offensive classic cr, nittaku magic carbon (1,6) ve friendship supersoft fx el (1,5). Hem hafif hem kontrollü hem de masaüstü ve masa gerisinde top döndürmede hız sorunu yaratmayan bir bileşim. Hem tahta hem lastikler ayrı ayrı hafif, kontrollü ve hızlılar (729 fx el yavaş ama bloğu çok güzel, pelteyle oynuyormuşsunuz hissi vermiyor). Bir blokçu olarak bugüne dek sahip olduğum en hafif, kontrollü ve hızlı donanım. Offensive cr 80 gram civarı sanırım. Magic carbon da gerçekten çok dengeli ve hafif bir lastik.

Kolumda başlayan tenisçi dirseği sakatlığı nedeniyle tahtayı daha da hafifleteceğim. Hazer ticaretten cayman tahta alacağım sanırım.

bence lastik olarak sriver fx uygun olabilir. Herkesin çok rahat oynayabileceği herkese az çok uyacak bi lastik sünger kalınlığı çok fazla tutulmazsa iyi gider. İyi spin üreten kesme dahi yapabileceğiniz bi lastik yumuşak süngerinden dolayı. Hız olayı da süngere göre ayarlanabilir. Tahta diye sorarsanız benim eski tahtam Primorac Off- tavsiye ederim oldukça kontrollü ve öle yavaş bi tahta da diil. Biz yine Semih Beyden persson power allround almıştık arkadaşa gerçi üstündeki lastik desto f2 di ama arkadaş tahtadan gayette memnun. Bence ağaç olan all+ off- civarındaki tüm tahtalar iyi gider gibi gelio bana tabiki üzerine çok atak bi lastik takılmdığı sürece.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

donic türkiye satıcısında Persson Powerplay Senso V2 85 gr diye yazıyor. orjinal sitede 80 gr yazıyor. muhtemelen 80 gr. bu tahtayı daha önce kullanan var mı acaba

Bahsettiğiniz tahta profesyonel tahta olarak kullandığım ilk tahtadır. Ancak bana o zaman için oldukça hızlı gelmişti. Bence Powerplay senso serisinin Waldner versyonlarından biri daha uygun olacaktır. Ancak burada benden kat kat iyi oyuncular var. Onların tavsiyeleri doğrultusunda ilerlemeniz daha iyi olacaktır. iyi günler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..