Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ufalan Lastik Yardım.

Recommended Posts

Geçen ay tavsiye üzerine Tibhar IV L light contact tahta, andro plasma 470 lastik ve Tibhar speedy spin tuned lastik aldım.(baya pahalı bir kombinasyon) Yapıştırılmış ve mükemmel bir şekilde kesilmiş olarak geldi. 1-2 hafta içinde speedy spin'in ucu kabardı. Daha sonra da tahtanın ucundan yarım cm. içe çekildi.(kısaldı.) Yan taraflarda kısalma yoktu. Dün lastikleri tekrar yapıştırmak için ilk defa söktüm. Plasma lastik sökülürken tahtada fazla bir soyulma olmadı. Ancak, tibhar lastik sökülürken tahta çok soyuldu. Daha önce 3 defa Donic tahta tecrübem olmuştu. O tahtalarda lastik sökerken kıymık dahi kalkmamıştı. Bu nedenle çok şaşırdım. Ancak, esas şaşkınlığı daha sonra yaşadım. Andro lastiği sorunsuzca yapıştırdım. Tibhar lastiği yapıştırmak için tahtanın üzerine koyunca, yanlardan en az 1cm. boydan da 1,5-2cm kısa geldiğini gördüm. Bir boruyu oklava gibi kullanarak yapıştırmama rağmen yanlarda yarımşar cm. kısalık kaldı. Bunun sebebi nedir bilmiyorum. Ancak, lastiği tekrar tahtanın boyutlarına nasıl getirebilirim? Bilen varsa lütfen yardım etsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dent64 mrb, kombinasyonun çok ii olmuş

önceki tecrübelerimden lastiği sökerken boylamasına söktüğümde kıymık parçaları kalkıyordu. o yüzden kıymık kopmaması için özellikle yanlardan sökmen gerekiyor. bazen lastikleri sökerken aseton kullanmak gerekebiliyor. göz damlalığıyla bir miktar aseton damlatırsan lastik kolaylıkla sökülür hatta kıymık bile çıkmaz. lastiğine gelince bence yetersiz solusyon kullanmışlar ve çektirerek yapıştırmışlar hangi solusyonu kullandıklarını öğrenip bol miktarda kullanırsan belki sorunun çözülür. ben daha önce plazma 470 kullandım performance yapıştırıcı ile ne yapıştırırken ne de sökerken sorun çıkmadı. bir de tecrübeliysen kombinasyon alırken ayrı ayrı al kendin yapıştır. en azında kendin görerek yapıyorsun

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçen ay tavsiye üzerine Tibhar IV L light contact tahta, andro plasma 470 lastik ve Tibhar speedy spin tuned lastik aldım.(baya pahalı bir kombinasyon) Yapıştırılmış ve mükemmel bir şekilde kesilmiş olarak geldi. 1-2 hafta içinde speedy spin'in ucu kabardı. Daha sonra da tahtanın ucundan yarım cm. içe çekildi.(kısaldı.) Yan taraflarda kısalma yoktu. Dün lastikleri tekrar yapıştırmak için ilk defa söktüm. Plasma lastik sökülürken tahtada fazla bir soyulma olmadı. Ancak, tibhar lastik sökülürken tahta çok soyuldu. Daha önce 3 defa Donic tahta tecrübem olmuştu. O tahtalarda lastik sökerken kıymık dahi kalkmamıştı. Bu nedenle çok şaşırdım. Ancak, esas şaşkınlığı daha sonra yaşadım. Andro lastiği sorunsuzca yapıştırdım. Tibhar lastiği yapıştırmak için tahtanın üzerine koyunca, yanlardan en az 1cm. boydan da 1,5-2cm kısa geldiğini gördüm. Bir boruyu oklava gibi kullanarak yapıştırmama rağmen yanlarda yarımşar cm. kısalık kaldı. Bunun sebebi nedir bilmiyorum. Ancak, lastiği tekrar tahtanın boyutlarına nasıl getirebilirim? Bilen varsa lütfen yardım etsin.

Sevgili trus öncelikle ilgin için çok teşekkür ediyorum. Önerini dikkate alacağım.

Ben dün sorunu yaşayınca, malzemeleri aldığım firmaya mail atarak ne yapabilirim diye sormuştum. Ancak, bu gün sabah cevap gelmeyince foruma sordum. Biraz önce firmadanda cevap geldi, başkalarınada faydalı olabilir düşüncesiyle cevabı aktarıyorum.

>Selamlar,

bu çok karşilaşılan bır durumdur, endişelenicek bir durum yoktur.

Tuned lastikler doğal olarak lastiği genleştiren tuned kimyası içeriyor ve

tekrar yapıştırıldıgında cok fazla solusyon kullanmalısınız 3 kat

solusyondan sonra lastık max 2 cm genlesir ve solusyon kuruyunca yuvarlak

bırseyle tahtaya genleştirin boylece tam oturur ve oyundakı farkına

ınanamassınız.

deneyın ve benı lutfen bılgılendırın.

Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bi öneride benden öncelikle bolca solüsyon sür ve kuşe kartona yapıştır bi 20 dk ila 30 dk arasında o kartonun üstünde kalsın ve söktükten sonra tekrar bolca solüsyon sür ve tahtaya az solüsyon sürüp yapıştır göreceksin en az 1 cm uzama olacak kolay gelsin!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..