Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yasaka Sıkıştırma Tahtası

Recommended Posts

daha önce bu ürünü kullanan var mı

http://www.yasaka-tr.com/images/Glues/Clicky_Press.jpg

çok orjinal geldi bana. kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilirmi acaba

Ben bunun bir benzerini kendim yapmıştım. Forumda arama yaparak bulabilirsiniz.

Ama bence gerek yok. 3-5 defa kullandıktan sonra kullanmamaya başlıyorsunuz. Sadece çok aşırı zamk sürünce lastik u şekline dönüşürse bu olmadan yapıştırmak zor oluyor. Onun dışında kullanmak gerekmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ama bence gerek yok. 3-5 defa kullandıktan sonra kullanmamaya başlıyorsunuz. Sadece çok aşırı zamk sürünce lastik u şekline dönüşürse bu olmadan yapıştırmak zor oluyor. Onun dışında kullanmak gerekmiyor.

anladım. ben lastiği söküp tekrar yapıştırdığımda oynarken heryerinden aynı ses gelmiyor. acaba bu yetersiz pressden mi kaynaklanıyor yoksa yetersiz solusyon mu kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anladım. ben lastiği söküp tekrar yapıştırdığımda oynarken heryerinden aynı ses gelmiyor. acaba bu yetersiz pressden mi kaynaklanıyor yoksa yetersiz solusyon mu kullanıyorum

Tahtalarda "sweet spot" denilen, genellikle tahtanın orta kısmı ile güçlü vuruş yapılır. Tahtanın kenarları topu fazla atmaz. Sweet spot denilen alanın büyük olması tahtanın kalitesini gösterir.

Sizin durumunuzda ses muhtemelen raketin orta kısımlarından iyi, kenarlarından vurulunca da düşük çıkıyordur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben solüsyon satın alırken lastiğe ve tahtaya kaç kere sürmem gerektiğini fln sormuştum. Satıcı da saolsun anlatmıştı. 3 kez solüsyon sürdükten sonra lastik Ertan abinin de söylediği gibi u şeklinde uçları kalkıyor...

Satıcı bana dünya şampiyasında yarışan sporcuların maçtan önce 30 40 kez sürdüklerini söylemişti. lastiğin ne şekil aldığını tahmin etmek zor. herhalde o zamanlar lazım oluyodur bu alet.

(Hızlandırıcı zamkın etkisi asıl o zaman hissediliyormuş... Kendisi sadece 1 kez bryce fx lastiklerle denemiş, nasıl bir his olduğunu sorduğumda bir daha asla denemem dedi...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haaa bu arada ben bu alet yerine 5-6 tane kalın test kitabı ya da ansiklopedi kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..