Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Başlayana En Iyi All Ekipman

Guray

Recommended Posts

ev arkadaşım masatenisi sporunda kendini geliştirmek amatörlüğü atmak istiyor. zaten benim de fakülte takımında kendime birine ihtiyacım olacak bu sene istanbul üni fakülteler arası maçlarında. ona güzel bi all raket toplamak istiyorum ve haftada düzenli olarak da çalıştırmak istiyorum. ama all ekipmanları çok denemediğim ya da çok küçükken kullandığım için pek bi bilgim olmadığı için sizden kombinasyon önerileri bekliyorum. bildiğim tahta ve lastikler var ama özellikle tahta konusunda pek bi all tahta deneyimim yok. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ev arkadaşım masatenisi sporunda kendini geliştirmek amatörlüğü atmak istiyor. zaten benim de fakülte takımında kendime birine ihtiyacım olacak bu sene istanbul üni fakülteler arası maçlarında. ona güzel bi all raket toplamak istiyorum ve haftada düzenli olarak da çalıştırmak istiyorum. ama all ekipmanları çok denemediğim ya da çok küçükken kullandığım için pek bi bilgim olmadığı için sizden kombinasyon önerileri bekliyorum. bildiğim tahta ve lastikler var ama özellikle tahta konusunda pek bi all tahta deneyimim yok. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Yasaka Extra üstüne bir çift Mark V veya Sriver yakışır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Yasaka Extra üstüne bir çift Mark V veya Sriver yakışır.

Emrecim, geçmişten günümüze dünya şampiyonlarının çoğu Sriver ya da Mark V lastiklerle oynamıştı ve Timo da Sriver ile oynuyor. Yasaka Extra'da pek all sayılmaz. Bu lastiklerin kalitesi mi bozuldu da artık amatörlükten kurtulmak isteyen henüz emekleme çağında olan kişilere tavsiye ediyoruz? Hatta Türk masatenisçisi efsanevi Vasil Alexandiridis de Sriver ile oynarmış.

Biz okuldayken bir çift kullanılmış eski Sriver bulsak gece onunla beraber uyurduk:)) Demek ki erken gelmişiz dünyaya keşke şimdi 20 yaşında olsaydım diye düşünmeden edemiyorum:)) :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emrecim, geçmişten günümüze dünya şampiyonlarının çoğu Sriver ya da Mark V lastiklerle oynamıştı ve Timo da Sriver ile oynuyor. Yasaka Extra'da pek all sayılmaz. Bu lastiklerin kalitesi mi bozuldu da artık amatörlükten kurtulmak isteyen henüz emekleme çağında olan kişilere tavsiye ediyoruz? Hatta Türk masatenisçisi efsanevi Vasil Alexandiridis de Sriver ile oynarmış.

Biz okuldayken bir çift kullanılmış eski Sriver bulsak gece onunla beraber uyurduk:)) Demek ki erken gelmişiz dünyaya keşke şimdi 20 yaşında olsaydım diye düşünmeden edemiyorum:)) :D:

Abi devir değişti, Sriver alan az artık. Hatta alana laf bile ederler artık. Niye Bryce Speed FX almadın, niye Andro Plasma 470 almadın diye :). Sriver ile MarkV bana göre en iyi başlangıç lastikleri. Orta hızda, kalınlığına göre amaca uydurulabilecek, orta spinli, yapışkan olmayan yüzeyli, her yola az çok gelir lastikler. Bol tutkalla pro'lar oynarken tutkalsız 1.9-2.0 gibi kalınlıkta all+ tahta üzerine çok da yakışır. İnsanın ile etapta pro ekipmandan ne beklemesi gerektiğini anlaması açısından çok güzeller.

O zaman lastikler zor bulunuyormuş, ama şimdi kolay bulunuyor ve bu spora gönül verip bütçesi uygun olan herkes de böyle kaliteli ürünlerle oynamalı bana sorarsan. Sriverla pro oynarsa ayrı olur, ben oynarsam ayrı. Ama bana da uyar ona da. Bu arada Yasaka tahta tavsiyemi yineliyorum, zira OFF- bir tahta, yumuşak, hisli ve uzun süre iş görür. Biraz alışınca hızlı geleceğini de sanmıyorum. Hem oynayan arkadaş Ma Lin'in Wang Hao'nun tahtasıyla oynuyorum diye havaya girer, motivasyon olur. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Emreciğim, sen bu lastiklere orta hızda diyorsun ama ben hızlı olduklarını düşünüyorum. Ya da bana öyle geliyor. Neden böyle diye kafa yordum ve aklıma iki sebep geldi: Ya ben kontrolü zayıf olan biriyim dolayısıyla orta hızda bir lastikle bile topu masada tutmakta zorlanıyorum, ya da hareketi tam doğru bir şekilde yaparak lastiğin performansını üst düzeyde kullanıyorum. :huh::P: Aklım karıştı şimdi. (İlk sebep doğru galiba......) :acaba::acaba::acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında lastik konusunda şüphem yok baştan beri. tahta işte sorun olan. alıcam iki tane 1.9 sriver takıcam. yeni başlayana ne verilir ki zaten. zamanında elime friendship 729 fx vermişlerde 12 yaşımda. başka bi arkadaşa sriver vermişlerdi. onun tekniği normal olarak benden daha fazla gelişmişti. sonra ekipman değiştirince rahatlamıştım. tahta olarak off- mi almalıyım yoksa all mu almalıyım yeni başlıyo sonuçta. yasaka extra dendi. başka var mı söyleyebileceğiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emreciğim, sen bu lastiklere orta hızda diyorsun ama ben hızlı olduklarını düşünüyorum. Ya da bana öyle geliyor. Neden böyle diye kafa yordum ve aklıma iki sebep geldi: Ya ben kontrolü zayıf olan biriyim dolayısıyla orta hızda bir lastikle bile topu masada tutmakta zorlanıyorum, ya da hareketi tam doğru bir şekilde yaparak lastiğin performansını üst düzeyde kullanıyorum. :huh::P: Aklım karıştı şimdi. (İlk sebep doğru galiba......) :acaba::acaba::acaba:

Abi sormak istiyorum, sendeki bryce'la sriver EL arasında hız farkı az mı çok mu? Senin tekniğin iyidir, hızı kendin üretiyorsundur. Tabii ki bunlar yavaş lastikler değiller ama hızlı da denemez. Zaten sök tak yapma durumu da olmayacak.

Extra'ya ek olarak Primorac OFF- olabilir, Stiga Allround Classic olabilir ama hem çok vibrasyonlu hem yavaş hem yumuşak olunca sonra adamı bayabilir gibime geliyor. Donic'den Appelgren'lerden biri olabilir, Waldner Allplay olur, olur da olur. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Abi sormak istiyorum, sendeki bryce'la sriver EL arasında hız farkı az mı çok mu? Senin tekniğin iyidir, hızı kendin üretiyorsundur. Tabii ki bunlar yavaş lastikler değiller ama hızlı da denemez. Zaten sök tak yapma durumu da olmayacak.

Extra'ya ek olarak Primorac OFF- olabilir, Stiga Allround Classic olabilir ama hem çok vibrasyonlu hem yavaş hem yumuşak olunca sonra adamı bayabilir gibime geliyor. Donic'den Appelgren'lerden biri olabilir, Waldner Allplay olur, olur da olur. :)

Ben pür ofansif biri olmadığımdan Bryce ile Sriver El arasındaki hız farkını pek hissedemiyorum. Ufak bir hatırlatma, Sriver L lastikler epey ağırdır, yeni başlayan birinin ağır raket ile oynadığı takdirde bileğini ya da dirseğini sakatlama riski vardır. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar... :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben pür ofansif biri olmadığımdan Bryce ile Sriver El arasındaki hız farkını pek hissedemiyorum. Ufak bir hatırlatma, Sriver L lastikler epey ağırdır, yeni başlayan birinin ağır raket ile oynadığı takdirde bileğini ya da dirseğini sakatlama riski vardır. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar... :gulumse:

bryce ile sriver arasında hissedilir bi hız farkı var bana göre.( tabi hissetmek için kullanılan tahta da çok önemli) yeni başlayanlara ise ince süngerli lastik verilir ve ağırlık aza indirgenir. ayrıca ince süngerli lastiğin atım gücü de az olur. başlarken kontrolü artırır. sriver serisinin herhangi bir modeli yeni başlayan için ideal bence tabi ince süngerli olanları ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Yeni başlayan öğrenci için ;

DHS Hurricane LG tahtasi üzerine DHS G666 lastikler nasıl sizce? Veya daha ekonomik olarak DHS W1030 tahtasi üzerine yine G666 lastikler ???

Son olarak ; Rossi ALL tahta ve Joola 4ALL lastikler mi sizce???

100 YTL bütçe aşılmamak üzere farklı önerisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Yeni başlayan öğrenci için ;

DHS Hurricane LG tahtasi üzerine DHS G666 lastikler nasıl sizce? Veya daha ekonomik olarak DHS W1030 tahtasi üzerine yine G666 lastikler ???

Son olarak ; Rossi ALL tahta ve Joola 4ALL lastikler mi sizce???

100 YTL bütçe aşılmamak üzere farklı önerisi olan varmı?

Merhaba PingPong,

Bu sitede combo raketlerden ucuz olanları yeni başlayan birisi için uygun olur diye düşünüyorum. Oturduğun yerden siparişini verirsin, kapıya kadar getiriyorlar..Hem kesmek yapıştırmak derdiniz de olmaz. İlerde aynı comboyu farklı ekipmanlar ile değiştirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba PingPong,

Bu sitede combo raketlerden ucuz olanları yeni başlayan birisi için uygun olur diye düşünüyorum. Oturduğun yerden siparişini verirsin, kapıya kadar getiriyorlar..Hem kesmek yapıştırmak derdiniz de olmaz. İlerde aynı comboyu farklı ekipmanlar ile değiştirebilirsin.

Teşekkürler. Yukarıda ki kombinasyonlarda zaten o sitedeki Nihat beyin önerileri idi. Sonunda DHS W1030 tahta üzerine G888 lastikli 50 YTL'lik combo raketlerden biri oğluma diğeri kendime iki adet combo raket sipariş ettim oradan. Sanırım yarın elimde olur veya bugün. İlerleyen aşamada oğlumda ki ve kendimde ki gelişmelere bakarak hareket edeceğim. Kararımda ki önemli etken bu sitede "uygun fiyatlı bir toplama raketin en iyi hazır raketten daha iyi olduğu" yönünde okuduğum yazılar oldu. Yoksa Butterfly primorac 7000 alacaktım iki adet... Umarım doğru kararı vermişimdir. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Teşekkürler. Yukarıda ki kombinasyonlarda zaten o sitedeki Nihat beyin önerileri idi. Sonunda DHS W1030 tahta üzerine G888 lastikli 50 YTL'lik combo raketlerden biri oğluma diğeri kendime iki adet combo raket sipariş ettim oradan. Sanırım yarın elimde olur veya bugün. İlerleyen aşamada oğlumda ki ve kendimde ki gelişmelere bakarak hareket edeceğim. Kararımda en iyi hazır raketten uygun fiyatlı bir toplama raketin daha iyi olduğu yönünde bu sitede okuduğum yazılar oldu. Yoksa Butterfly primorac 7000 alacaktım iki adet... Umarım doğru kararı vermişimdir. Teşekkürler...

Çok doğru karar vermişsiniz. Aldığınız combonun yanında bahsettiğiniz hazır raket oyuncak gibi kalır. Güle güle kullanın. Masatenisi dünyasına hoşgeldiniz..... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 3 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..