Jump to content
Masatenisi.org Forum

Uzun Tırtık Yerine..

Misafir

Recommended Posts

arkadaşlar malum ittf kararıyla temmuzdan itibaren bazı uzun tırtıklar(örnek:benimkisi :kizgin: ) yasaklanıyor;ve ben de haklı olarak yeni bir lastik arayışı içine girdim..

ancak yeni kullanacağım lastik teknik olarak apayrı şeyler gerektirecek ve bhimde çok zorlanmış olacağım,hatta belki de bu değişime uyum sağlayamayacağım..

sizden ricam şu an kullandığım lastikle(imzamda görebileceğiniz gibi) benzer teknik göstermemi gerektirecek düz bir lastik önermeniz(örn:antiler);şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

orta uzunlukta olanları denesen nasıl olur?

ya ben de öyle düşündüm ama hem tam alışamadım hem de uzun tırtık efekti gösteremediği için çok manasız geldi bana;çünkü ben hiç alttan kesme arkadan kesme falan yapmam bhde blok sonra fh atağa geçerim anti-spin lastikleri mi denesem acaba??onlar nası olur veya o tarz değişikvuruş tekniği gerektirmicek bişey var mıdır???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya ben de öyle düşündüm ama hem tam alışamadım hem de uzun tırtık efekti gösteremediği için çok manasız geldi bana;çünkü ben hiç alttan kesme arkadan kesme falan yapmam bhde blok sonra fh atağa geçerim anti-spin lastikleri mi denesem acaba??onlar nası olur veya o tarz değişikvuruş tekniği gerektirmicek bişey var mıdır???

Bu senede aynı lastiğinle oynamaya devam et bence çünkü hangi lastiklerin yasaklanacağı daha tam açıklanmadı.Temmuz 2008'e kadar vaktimiz var nasılsa.Bizim lastiklerin özelliklerinde ve etkisinde düz lastik olması imkansız kanımca.Dişini sık Dr.Nbr. yeni tırtıkları yakında piyasaya sürmeye başlar. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni tahtan nasıl memnunmusun???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

backhand tackiness d

forehand de sriver yada sriver fx dene istersen

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim şu anda oynadığım DHS Sharping e geçebilirsin. Uzun tırtıla benzer blok yapılabiliyor. Top açmak ve sert vuruş yapmak daha kolay

öneriniz için sağolun;düşünülebilir..

dediğiniz dhs lastik fast-spinde yok sanırım;nereden bulabilirim??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben yurtdışından getirttim.

http://www.eacheng.net/

Buradan aldığım 2.0 mm idi ve çok etkili bir lastik.

Daha sonra bir de Presport dan getirttim. O 2.1 mm idi ve bana sanki 2.0 kadar kötü top atmıyor gibi geldi.

Alabilirseniz 2.0 olanından alın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada ilknursporda gördüm dr.neubauer lastiklerinin fiyatlarını baya bi indirmiş ;): örneğin super block 55ytllere düşmüş;bugünleri de mi görecektik :lol:

Yasaklanacağı için elden çıkarmaya çalışıyorlar tabi. :paraci: Fadıl Beyden yeni bir haber aldım.Hallmarkın Friction Sp. tırtığı yeniden değerlendirilmeye alınmış.Belki yasaklanmaz.Bu tırtığın ox'u sana iyi gider.Biraz daha bekle.Fakir lastiğin kullanılmaz durumdamı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o kadar da kötü değil ama köşelerden kopuklar var=turnuvaya almazlar bununla heralde;yenileme zamanı geldi denebilir

peki yasaka phantom0012 ox hakkında ne düşünüyorsunuz;etkisi ii midir??

Phantom hakkında bilgim yok.Tırtıklarda köşelerdeki kopuklar okadar önemli değil.Kopuklar ayrı ayrı yerlerdese sorun çıkarmaz.Önemli olan 1cm2 içindeki kopuk oranı.Tanıdık hakem varsa bir göster iyi olur.

Bu karmaşa döneminde biraz daha idare et .Boşuna fuzuli harcama yapma çünkü yasaklanacak lastikler daha tam belli değil.Ayrıca yeni sezonuda eski lastiğinle çıkarırsan daha başarılı olursun çünkü diğer tırtıklar bunların yerini tutmaz.Friction Sp. yasal olursa onunla oyna derim.Ben bir seneliğinede olsa yeni lastik siparişi verdim.Hallmar Süper Specialle ox la oynıyacağım.Mayıstan sonra yeni lastiklere geçmek için bol vaktimiz olacak o zaman düşünürüz. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yüzeyi kaygan olan TSP Curl P1 Bamboo da yasaklanacak olan tırtıllar arasında diye duydum, ama Bamboo suz olan yani düz TSP Curl P1 yasaklanmayacak. Bu durumda bu tırtıl da kullanılabilir. Yasaklanacak tırtıl kullanan arkadaşlardan TSP Curl P1 e geçen arkadaşlar oldu, gayet memnunlar. Bu durumda ben de onları referans alarak bu tırtılı size tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..