Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sünger Kalınlığınız Nedir?

TURAN

sünger kalınlığı  

58 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

arkadaşlar fh'de ve bh'de sünger kalınlıklarınızı yazarmısınız, bütün sünger kalınlıklarını yazamadım ama, böyle de oldu sanırım, hem fh'yi hem bh'yi işaretleyebilirsiniz.

ben fh'de 2.2 bh'de 2.0 kullanıyorum,

arkadaşlar anket tavsiye üzerine düzeltildi, ancak ilk oy kullanan 5 kişinin oyları yanlış oldu,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Sünger kalınlığı neden önemli, ve oyunu nasıl etkiliyor biraz bahsedermisiniz

bir acemiden cevap geliyor ama yanlışım olursa üstadlar düzeltir zaten,

eğer sünger sertse; kalınlık arttıkça daha iyi şut atılıyor, topu daha hızlı gönderiyor, ama raket ağırlaştığı için kontrol biraz azalıyor, tekniğimiz tam oturmamışsa spin verme gücü de azalıyor gibi,

eğer sünger yumuşaksa; kalınlık arttıkça top daha iyi gömüldüğü için spin de artıyor, falsolu toplara daha iyi müdahale ediliyor,

bir de tamamen benim fikrim kalın sünger kesme oyun stiline pek uymuyor, yani iyi kesme oynamak için süngerin biraz ince olması gerekiyor,

sonuç olarak, vuruş tekniklerimiz tam olarak oturmamışsa süngerimiz en fazla 1.8 kalınlığında olmalı, bu forumda kendisine bu soruyu yönelttiğim üstadlardan aldığım cevaplara göre benim kafamda bunlar oluştu, eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sünger kalınlığı neden önemli, ve oyunu nasıl etkiliyor biraz bahsedermisiniz

Kısaca bahsedeyim. Sünger kalınlaştıkça top lastiğe daha çok gömülür. Bu nedenle sünger kalınlaştıkça, daha fazla falso verilir ama karşı tarafın verdiği falsolardan da daha fazla etkilenilir. Aynı zamanda sünger kalınlaştıkça falsolu vuruşlarda topu daha hızlı atar. Böyle olunca hız, falso artar ama kontrol azalır. Blok, stop ve defans oyuncularının sünger kalınlıkları çoğunlukla incedir. Spinli ve falsolu oynayan oyuncuların ise sünger kalınlıkları daha fazla olmalıdır. Masa tenisi malzemesi satanlara baktığım zaman en fazla kalın süngerli lastikleri satıyorlar. Bunun nedeni de oyun stiline göre değil bilinçsiz malzeme almaya dayanıyor. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kısaca bahsedeyim. Sünger kalınlaştıkça top lastiğe daha çok gömülür. Bu nedenle sünger kalınlaştıkça, daha fazla falso verilir ama karşı tarafın verdiği falsolardan da daha fazla etkilenilir. Aynı zamanda sünger kalınlaştıkça falsolu vuruşlarda topu daha hızlı atar. Böyle olunca hız, falso artar ama kontrol azalır. Blok, stop ve defans oyuncularının sünger kalınlıkları çoğunlukla incedir. Spinli ve falsolu oynayan oyuncuların ise sünger kalınlıkları daha fazla olmalıdır. Masa tenisi malzemesi satanlara baktığım zaman en fazla kalın süngerli lastikleri satıyorlar. Bunun nedeni de oyun stiline göre değil bilinçsiz malzeme almaya dayanıyor. İyi çalışmalar

Arkadaş herşeyden önce iyi bayramlar , açıklamlarınızdan dolayı teşekkürler.Birkeresinde bir arkadaşta maks kalınlıkta sert süngere sahip çin lastiklerini denedim

markasını hatırlamıyorum ama oldukça dengesizdi fakat blokları harika idi.Hoşcakalın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..