Jump to content
Masatenisi.org Forum

Karbon Tahta?

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba size bişey danışacaktım benim Donic WOSİK karbon tahtam var ve tahtam yeni lastiği iki defadır yapıştırıyorum tahtamın orta ve yan kısımlarıyla birlikte tahtanın üst yüzeyide lastikle beraber kalkıyor o yüzden lastiklerimde yavaş yavaş kirleniyor bu durum herhangi bir arkadaşımın başından geçtiyse lütfen yardımcı olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor paylaşımlarınızı bekliyor olacağım şimdiden teşekkürler :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba size bişey danışacaktım benim Donic WOSİK karbon tahtam var ve tahtam yeni lastiği iki defadır yapıştırıyorum tahtamın orta ve yan kısımlarıyla birlikte tahtanın üst yüzeyide lastikle beraber kalkıyor o yüzden lastiklerimde yavaş yavaş kirleniyor bu durum herhangi bir arkadaşımın başından geçtiyse lütfen yardımcı olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor paylaşımlarınızı bekliyor olacağım şimdiden teşekkürler :gulumse:

Benim de Clipper wood tahtamda aynı sorun vardı. Önce 600A numara ince zımpara ile zımparaladım. Tahta kaygan bir hale geldi. Sonra iki tarafa da saç spreyi sıkarak temiz bir bezle sildim. Böylece kıymık şeklinde kopmalardan kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tanju hocam ben zımparayı denedim belki kalkmaz dedim ama kalktı tekrardan ama saç spreyini denemedim tahtaya herhangi bir zararı dokunmaz inşallah :gulumse: paylaşımınız için teşekkür ederim

Bu iş için orijinal vernik ya da pratik olarak saç spreyi kullanılıyor. Bir defalık bir iş için vernik almaya gerek yok. Bir de lastiği kaldırırken aseton yardımıyla yapışkanı çözerek de tahta kıymıklarının kalkmasını önleyebilirsin. Kolay gelsin:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşım daha önce benim de başıma gelmişti. daha sonra yeni tahtalarda önerilen bir yöntemi uyguladım bir daha öyle bir sorunum kalmadı. lastiği çıkartırken aşağıdan yukarı değil de sağdan veya soldan başla. tahtanın yüzeyine dikkatle bakarsan kıymık yönlerinin uzunlamasına doğru olduğunu görürsün. sen de lastiği uzunlamasına sökersen parçalar kalkıyor.

kolay gelsin ii çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benim tahtam çok eski olduğu için ben de bu sorunu yaşadım. lastik yapıştırılan kısımları düzeltmek için 0 numara, tahtanın kenarları için 3 numara zımpara kullanabilirsiniz. ama karbon tahta kullanan arkadaşlar için fazla zımparalamamanızı tavsiye ederim. carbon katmanına ulasabilirsiniz. bir de benim adını bilmediğim bir madde ile(tahta cilası galiba) tahtanızın üzerindeki girintileri doldurabilirsiniz.

ben bir tahta tamircisine verdim. 3 senelik tahtam yepyeni geldi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar sadece duyduğum kadarıyla tahtaya vernik sürmek hem tahtanın anatomisini bozuyor hemde lastik tahtaya yapışmıyor. sadece sıfır numara zımpara kullanmak gerekiyor diye biçok kez duyum aldım

ebn tamirciye vermiştim orda vernik sürmüşler... :kizgin: :kizgin: :kizgin:<_< <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Peki arkadaşlar normal çin yapıştırıcıyı tabiki sulu bazlı olanı yapıştırıp bir güzel tahtanın her yerine yayrıdırırsam bişey olur mu lastiği yapıştırdıktan sonra bir sorun çıkarmı acaba sadece merak ettim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Peki arkadaşlar normal çin yapıştırıcıyı tabiki sulu bazlı olanı yapıştırıp bir güzel tahtanın her yerine yayrıdırırsam bişey olur mu lastiği yapıştırdıktan sonra bir sorun çıkarmı acaba sadece merak ettim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Saç spreyi mükemmel oluyor bu iş için. Herkese tavsiye ederim. Balkonda veya açık havada 20-30 cm uzaktan tahtanın her tarafına bolca sıkabilirsiniz. Sonra da hav bırakmayan bir bez ya da daha iyisi sünger ile hafifçe silin, kurumaya bırakın. Zaten kısa sürede kuruyor. Artık kıymık kalkması diye bir sorun da kalmıyor. Kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..