Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tırtıl Yardımı Almak Istiyorum

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar,

ben kendimi defans oyuncusu olarak bilirdim ama işi bilen arkadaşlarla oynamaya başladım başlayalı all bir oyuncu olmaya başladım. backhandde iyi defans ve ofans yapabiliyorum. forehand de gelecek vadediyor ama uzun tırtıl kullanmak bana uygun geliyor tırtıl hakkında okuduklarımdan sonra. raketi çevirerek kullanacağım ve forehandde tırtıl kullanmayı düşünüyorum. atak yapabileceğim bir tırtıl tavsiyeniz olur mu? tahtam joo se hyuk. şimdiden teşekkürler

TIRTIL KULLANAN ARKADAŞLAR LASTİĞİN ÖZELLİKLERİNİ, AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARINI YAZARSA SEVİNİRİM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gökhan ben defansif tırtılla oynadığım için çok sağlıklı bir şey söyleyemem..ama internetteki yorumlara göre şu 3 tırtıllı lastiği önerebilirim (atak olarak)

-Butterfly Challenger-Attack

-Butterfly Speeedy P.O.

-Stiga clippa(özellikle bu lastiğe baya iyi diyen var)

Bir araştır derim ayrıca atak tırtıllarla oynayan kişilerden bilgi almak gerek..atak tırtılla spinli vuruş yapamazsın sanırım ..ama bloklarında karşı tarafı ters falso ile zorlayabilirsin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

INFERNO, uzun tırtıklı lastik, masaya yakın oyunlar için geliştirildi.

Uzun tırtıklı lastikler için dönüm noktası olan Inferno şu özelliklere sahip:

-Spinli topların karşılanmasındaki başarısı

-kısa ve net üzerinden alçak bloklar.

-her türlü vuruşta üstün kontrol.

-dinamik atak oyunlarına uyumu-agresif top açmalarda ve kontra toplardaki başarısı yüksek.

-rakibi rahatsız edici etkisi çok yüksek.

Birçok kez dünya veteranlar dünya şampiyonu olmuş Dr. Herbert Neubauer’den sihirli bir lastik.

Fakir uzun tirtik lastigi bircok defans oyuncusu tarafindan yillardir kullaniliyor. Diger bircok uzun tirtiklta olmayan topu oldurucu etkisi sayesinde Fakir Turkiye`de de cok tutulan bir defans lastigidir. Bircok uzun tirtikli lastiklere gore masa basi atak yuzdesi Fakirin cok iyidir. Denemeden bilemessiniz!

Monster, ofansif oyunlar için uzun tırtıklı lastik .

Her türlü vuruşlarda yüksek kontrol,

Falsolu topların karşılanmasındaki rahatlığı,

Masa üstü bloklar.

Klasik uzun tırtıklı lastik özelliklerinin yanı sıra Monster rakibi rahatsız edici atak özellikleri ortaya koyuyor. Kesik ve yumuşak oyunlarda beklenmedik şut kontrolü sağlıyor.

Rakibinize zor anlar yaşatacaksınız.

özellikle bu üç lastiği kullanan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gökhan ben defansif tırtılla oynadığım için çok sağlıklı bir şey söyleyemem..ama internetteki yorumlara göre şu 3 tırtıllı lastiği önerebilirim (atak olarak)

-Butterfly Challenger-Attack

-Butterfly Speeedy P.O.

-Stiga clippa(özellikle bu lastiğe baya iyi diyen var)

Bir araştır derim ayrıca atak tırtıllarla oynayan kişilerden bilgi almak gerek..atak tırtılla spinli vuruş yapamazsın sanırım ..ama bloklarında karşı tarafı ters falso ile zorlayabilirsin..

teşekkürler eren inceleyeceğim dediğin lastikleri. benim öğrenmek istediğim lastikler arasında fakir ve inferno da var. özellikle atak özellikleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben eğlence olsun diye DHS c8'i denemiştim raketin iki tarafında da. Ön tarafta daha işe yaramıştı! Kesiklere doğrudan şut atıyorsun (çünkü kesik topları doğrudan kaldırıyor), falsolu hücuma ise blok koyuyorsun saçma sapan gönderiyor, tam kesik diyemiyorum. Yalnız üst falsolu topu geri gönderirken kesik etkisi verdiği için böyle toplara hücum edeyim derken fileye taktığım da oldu çok. Bir arkadaş orta uzunlukta tırtıllı c7'yi önermişti ama henüz onu denemedim. Orta uzun tırtıl daha kolay oynanan, atak özelliği uzun tırtıla göre daha çok olan ama üst falsolu topa koyduğu blokta rahatsız edici kesik etkisi de o oranda azalan bir lastik türü. Kısa tırtıl ile uzun tırtıl arası bir yerde. Yine bir arkadaşın friendship 802 lastiğini denemiştim kısa tırtıl o da düz lastik gibi oynanıyordu ve topu açmada ve blok koymada çok kolaylık sağlıyordu. Hem hücum edebilen hem de topu rakip alana kısa bırakan (dolayısıyla zamanlama duygunu rahatsız eden) kısa tırtıllı lastiklerin olduğunu da duydum. Ama şimdi sana isim veremeyeceğim, araştırmam gerek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

INFERNO, uzun tırtıklı lastik, masaya yakın oyunlar için geliştirildi.

Uzun tırtıklı lastikler için dönüm noktası olan Inferno şu özelliklere sahip:

-Spinli topların karşılanmasındaki başarısı

-kısa ve net üzerinden alçak bloklar.

-her türlü vuruşta üstün kontrol.

-dinamik atak oyunlarına uyumu-agresif top açmalarda ve kontra toplardaki başarısı yüksek.

-rakibi rahatsız edici etkisi çok yüksek.

Birçok kez dünya veteranlar dünya şampiyonu olmuş Dr. Herbert Neubauer’den sihirli bir lastik.

Fakir uzun tirtik lastigi bircok defans oyuncusu tarafindan yillardir kullaniliyor. Diger bircok uzun tirtiklta olmayan topu oldurucu etkisi sayesinde Fakir Turkiye`de de cok tutulan bir defans lastigidir. Bircok uzun tirtikli lastiklere gore masa basi atak yuzdesi Fakirin cok iyidir. Denemeden bilemessiniz!

Monster, ofansif oyunlar için uzun tırtıklı lastik .

Her türlü vuruşlarda yüksek kontrol,

Falsolu topların karşılanmasındaki rahatlığı,

Masa üstü bloklar.

Klasik uzun tırtıklı lastik özelliklerinin yanı sıra Monster rakibi rahatsız edici atak özellikleri ortaya koyuyor. Kesik ve yumuşak oyunlarda beklenmedik şut kontrolü sağlıyor.

Rakibinize zor anlar yaşatacaksınız.

özellikle bu üç lastiği kullanan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum

Gökhan Bey ben infernoyla oynuyorom.Size kötü bir haberim var sorduğunuz bu 3 lastikte 1-7-2008'den itibaren büyük ihtimalle yasaklanacak.Zaten bu lastikleri kimse fh. tarafına takmıyor.Dr.Nbr. bile fh. de leopard 1.5 kısa tırtıl kullanıyor.

Fh. tarafında eğer spinli oynamıyorsanız o zaman kısatırtıl dediğmiz atak tırtılları kullanabilirsiniz.Bu tırtıllar topa spin vermez fakat top açmada,blokta ve kesik toplara şut atmada çok etkilidirler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben epeyce lastik denedim ve atak için en iyi tırtıl şu anda oynadığım DHS Sharping. Orta uzunlukta bir lastik ve kesmeyip açarsanız çok belirsiz top atıyor. Kontrolü uzun tırtıllara göre çok daha iyi, masaya yakın agresif oyun için ideal.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..