Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bh.de Uzun Tırtıl Kullananlar

Recommended Posts

Bh. tarfında uzun tırtıl kullanan arkadaşlar ,kullandığımız tırtıllar hakkındaki görüşlerimizi bu konu başlığı altında paylaşalım çünkü bildiğiniz gibi bu meretler çok pahalı :paraci: ,yenilerini denemek baya tuzlu oluyor.

Ayrıca önemli bir konu daha var ,2008 yılından itibaren ITTF in bazı tırtıllara yine yasak getireceği söyleniyor özellikle Hallmark original ve Dr.Nbr. süper block tırtıkları.Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevinirim veya yabancı forumlardan bilgi topayanlar.(İngilizcem biraz kıtta) :aptal2:

Gelelim kullandığım tırtıllara:1 seneye yakın Dr.Nbr. Scalpel ox kullandım.2-3 ay kadarda inferno 0,6mm kullandım.

Dr.Nbr.Scalpel ox:En önemlisi bu tırtılla servis karşılaması çok kolay.Bu tırtılı kullandığımdan beri rakiplerimin spin çekmesi için elimden geleni yapıyorum :tpdance: Spin karşılaması çok kolay.Bloklar mükemmele yakın.Rakip 2. bloktan sonra gelen topa asla spin veya şut atamıyor(genelde 1. blokta iş bitiyor)eğer topu boşaltıp içeriye gönderirse o zaman iş size düşüyor hemen atağa kalkabilirsiniz.Spin reversal'ı çok iyi.Ayrıca kesik gelen topları çok rahat açabiliyor veya şut atabilyorsunuz.Kontrolü S.Blok kadar iyi geğil fakat fenada değil çünkü S.Bloktan daha hızlı yani atak yönü daha fazla.En kötü yanı tırtıllar çabuk dökülüyor.

Dr.Nbr.inferno 0,6mm :Scalpele göre atak yapması daha kolay ,öldürücü ataklar yapabiliyorsunuz.Kontrol etmesi kolay bir lastik fakat masaüstü bloklar bazen dışarı gidebiliyor bu yüzden bu lastiği def veya all- tahtalarla kullanmanızı tavsiye ederim.Def. tahtası üzerinde denedim bloklar ve kontrol mükemmel oldu.Spin reversalı muhteşem.Bence scalpelden daha iyi lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gazanfer guzel konu ;)

Bende tırtıla yeni geçtim şu anda dhs c8 kullanıyorum başlangıç olarak..şunları soyleyebilirim..

Dhs c8:

-Servisleri rahat açabiliyor

-Kontrol gayet iyi

-Daha çok defansif bir lastik, atağı zayıf

-Blokları orta seviye

-Ucuz(belkide bulunabilecek en ucuz uzun tırtıl, yani yeni başlayanlar için ideal)

Ama şöyle bir durum var...ben defansif oynuyorum ve bh ile atakyapamamam beni çok etkilemiyor..fakat bh atağı olan oyuncular için ideal bir lastik değil elbet..Alıştıkça yazarım gelişmeleri ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben offansive bir oyuncuyum. Ama defans a cok buyuk bir ilgim var, oynamak tabi isterim ama izlemek daha guzel.

Gazanfer Yavuz Bey e bir sorum olacak.

Kullandiginiz ekipmanlar dikkatimi cekti de;

Donic Coppa JO Gold max.

Dr.Neubauer Inferno 0.6mm.

Coppa JO Gold un Donic firmasinin yeni nesil lastiklerinden birisi oldugunu biliyorum. Yani hizli bir lastik, bu kombinasyonla oynarken sizi seyretmek isterim... Nasil bir stilinizin oldugunu cok merak ediyorum. Ama eminim cok iyisinizdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben offansive bir oyuncuyum. Ama defans a cok buyuk bir ilgim var, oynamak tabi isterim ama izlemek daha guzel.

Gazanfer Yavuz Bey e bir sorum olacak.

Kullandiginiz ekipmanlar dikkatimi cekti de;

Donic Coppa JO Gold max.

Dr.Neubauer Inferno 0.6mm.

Coppa JO Gold un Donic firmasinin yeni nesil lastiklerinden birisi oldugunu biliyorum. Yani hizli bir lastik, bu kombinasyonla oynarken sizi seyretmek isterim... Nasil bir stilinizin oldugunu cok merak ediyorum. Ama eminim cok iyisinizdir.

Selam Barış,evet oyun stilim biraz farklı normal defans oyuncusu değilim.Daha önce bende ofansif oyun stiliyle oynuyordum.1,5 seneye yakındır tırtıl kullanmaya başladım.Bu değişimin tabi çeşitli nedenleri var.Yaş,sağlık,kilo,antreman vb. sorunlar.Yeni oyun stilime gelince,fh 'den herzaman atak yapmayı düşünürüm özellikle servislerimde insiyatif benim olmalıdır.Sadece kullandığım tırtılın arkasına saklanmak istemem.Tırtılı daha çok iyi servis karşılamak ve ilginç toplar atıp kendi atak pozisyonumu hazırlamak için kullanırım ama kullandığım tırtıl gerçekten çok etkili(özellikle tırtıla alerjisi olanlara)bazen hiçbirşeye gerek bırakmıyor yani tembel işi. :sleeping:

Anlattıklarıma bakarak tırtılla oynamanın kolay olduğunu zannetmeyin onunda kendine göre çalışma ve alışma zamanı var.Genç oyuncularınmutlaka ofansif oyunu tercih etmelerini tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Barış,evet oyun stilim biraz farklı normal defans oyuncusu değilim.Daha önce bende ofansif oyun stiliyle oynuyordum.1,5 seneye yakındır tırtıl kullanmaya başladım.Bu değişimin tabi çeşitli nedenleri var.Yaş,sağlık,kilo,antreman vb. sorunlar.Yeni oyun stilime gelince,fh 'den herzaman atak yapmayı düşünürüm özellikle servislerimde insiyatif benim olmalıdır.Sadece kullandığım tırtılın arkasına saklanmak istemem.Tırtılı daha çok iyi servis karşılamak ve ilginç toplar atıp kendi atak pozisyonumu hazırlamak için kullanırım ama kullandığım tırtıl gerçekten çok etkili(özellikle tırtıla alerjisi olanlara)bazen hiçbirşeye gerek bırakmıyor yani tembel işi. :sleeping:

Anlattıklarıma bakarak tırtılla oynamanın kolay olduğunu zannetmeyin onunda kendine göre çalışma ve alışma zamanı var.Genç oyuncularınmutlaka ofansif oyunu tercih etmelerini tavsiye ederim.

almanyada cok degisik rakiplerle oynama sansi buldum. Benim en cok sinirimi bozanlar tirtikli lastik kullananlar.

Andrei diye biriyle mac yapmistim. Joo se hyuk ne ise o da ayni. O kadar iyi defans yapan biriyle hic karsilasmamistim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada unutmadan, Turkiyede hemen hemen tum yasi kucuk oyuncular offansive olarak egitiliyorlar. ama onlarda kucuk yastan defansif oyuncular da var. 70 80 yasinda oyuncular da var. erkek ve bayan. iki grupta da cok ust duzey oyuncular var.

Yasli oyuncular genelde tirtikli lastikleri tercih ediyolar. Ama atak oynayanlarda var. Hemde gencler kadar enerjikler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben atak oyunu tercih etmeme rağmen iyi bir defanscıyla oynamaktan büyük zevk alıyorum. Defans oynayan her türlü zor topa yetişen bir rakip ise ozaman seyri zevkli güzel maçlar çıkıyor. Siz nekadar iyi defans yaparsanız bizde kendimizi o kadar geliştiririz. Aşağıdaki video'yu seğrettiğinizde acaba defans mı oynasak diye düşünmüyormusunuz?

http://video.google.com/videoplay?docid=-7...h&plindex=0

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben atak oyunu tercih etmeme rağmen iyi bir defanscıyla oynamaktan büyük zevk alıyorum. Defans oynayan her türlü zor topa yetişen bir rakip ise ozaman seyri zevkli güzel maçlar çıkıyor. Siz nekadar iyi defans yaparsanız bizde kendimizi o kadar geliştiririz. Aşağıdaki video'yu seğrettiğinizde acaba defans mı oynasak diye düşünmüyormusunuz?

http://video.google.com/videoplay?docid=-7...h&plindex=0

Teşekkürler Hakan Bey.Adamlar güzel şov yapmışlar.

Tırtıl kullanan arkadaşlara bir sitemim var.Bu bölümü bizim için açtım ama ofansif arkadaşlar sahip çıktı baya ironik bir durum :fildir:

Hadi arkadaşlar yazılarınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de gazanfer beyle aynı stili paylaştığım için;bir destek çıkayım dedim..

öncelikle kendi oyunumu anlatmam gerekirse;tıpkı gazanfer bey gibi bhimde süngersiz(!!!) tırtıkla rakibin oyununu bozarak fhle atağa geçmeye oynuyorum,zaten ekipmanlarım da imzamda görebileceğiniz gibi tamamen buna uyarlı..ama bu oyun tarzı tam olarak defansçı tabirini karşılamaz.Bu defansçı deyince ilk akla gelen uzaktan kesen,rakibinin spinine alttan kesmeleriyle karşılık veren klasik defansçılıktan çok farklı;buna bir yerde modern defans da diyebiliriz(tahmin ediyorum ki gazanfer bey de bunlara katılacaktır).bizim bahsettiğimiz masaya yakın oyunla bhimize gelen spinlere blok yaparak agresif toplar göndermek(örneğin ox pütür kullanan birisi için rakibin spinini tek bir blok hareketiyle iki kat etkiyle geriye göndermek çocuk oyuncağı) ve böylece rakibin fileye takmasını,takmasa bile ancak boş top atarak bizim forehandden şut atmamıza imkan verecek vuruşlar yapmasını sağlamaktır.Bilemiyorum çocuk yaşta bu tip oyun oynamak ne kadar sağlıklıdır ama ben de gazanfer beye katılıyorum ve genç yaştaki arkadaşlara şiddetle atak oyun öneriyorum.Belki ben enerjik bir yapım olmaması itibariyle bu oyun tarzını seçtim ama takdir edersiniz ki;veteranlar dışında bu lastiklerle dünyada ilk yüze giren bir kişi bulmanız bile olanaksızdır...Tabii seçim size kalmış;biraz eleştirel yaklaşmış olabilirim ama;genel olarak tabii ki kendi oyun tarzımı beğeniyorum ve bu oyun tarzıyla inanın çok mutluyum(hele hele karşımda tırtılla ilk kez karşılaşan bir rakibim varsa;onun suratındaki o ifadeyi görmenin zevkini asla tanımlayamam:yaşayan bilir :thup: )

defansçılıkla ve ekipmanlarıyla ilgili sorularınızda ;yardımcı olmaya çalışırım..

saygılar

melikşah demirel :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..